Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podporujem, ale nezapájam sa! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dokážete si vôbec prestaviť, že nie každý bude rád súhlasiť s vašimi myšlienkami a s vašimi blogmi ?
Realita je trocha iná, ako vaše školské videnie sveta, a tu nemôžete nikomu nariadiť, aby súhlasil a bol ticho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak. A ja mám odkaz špeciálne pre Crmomana - odkedy on vedie SKU, tak sa z organizácie presadzujúcej zmeny v školstve stala zabudnutá dieram ktorú občas použije na svoje ciele. A to si pamätám, aký dobrý program (základ) reforiem kedysi SKU mala. Keď to prirovnám, tento chlap je ako Matovič - len samý krik (aj to Matovičovi krivdím). Crmoman privedie učiteľov tak jedine k tomu, že už ich nebude rešpektovať vôbec nikto...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Schrödingerov kocúr Schrödingerov kocúr

...je úplne prirodzené, že s názorom jednej skupiny ľudí iná skupina nemusí súhlasiť. Keby to bolo opačne, boli by sme asi nemysliacími robotmi. Neviem o akej realite hovoríte, ale to "školské videnie sveta" je nesporne postavené na poznaní nesmierne tvrdej reality súčasnosti. Ja sám som si odučil na strednej škole roky a v plnej miere súhlasím s organizátormi štrajkov a v plnej miere ich podporujem aj svojou účasťou na demonštráciách. V súčasnosti už neučím, lebo moja situácia už bola neudržateľná a tak som sa musel začať zaoberať iným spôsobom zabezpečenia obživy pre rodinu! Možno ste si nevšimli, ale tu nikto nikomu nič nenariaďuje, ani neprikazuje. Naopak, je katastrofálne, že väčšina učiteľov sa spolieha na to, "že to niekto vybaví". Arogancia politických štruktúr sa práve na to spolieha a dôsledne to využíva. Vedia, že učitelia sú nesúrodá masa s ktorou sa dá veľmi dobre manipulovať. Vedia, že v radoch učiteľov je obrovské množstvo dôchodcov, ktorí protestovať nebudú a držia sa svojich miest zubami nechtami. Vedia, že medzi učiteľmi je veľké množstvo zbabelcov, ale aj aj ľudí, ktorí sú už apatický k dianiu. A to všetko politici úspešne zneužívajú. Všade, kde chodím šírim jedno presvedčenie, že tento druh "nátlaku" je na vládu slabulinký a neúčinný. S okamžitou platnosťou by mali zahájiť ostrý okupačný štrajk so zastavením vyučovania na všetkých typoch škôl kým vláda nepristúpi na podmienky, ktoré ani v najmenšom nie sú prehnané Schrödingerov kocúr !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, že tu a tam zopár učiteľov

verejne vystúpi, alebo sa zúčastní protestného pochodu, nič neznamená ale ani nič nevyrieši. Učiteľské protestné hnutie dopadne tak, ako hnutie zdravotných sestier. Vládcovia, aj "oficiálne odbory" s takou apatiou počítajú a hrajú hru na únavu vyhnitie problému. Potiaľ súhlas s reakciou cezana. Čo sa týka tých nešťastných zubami-nechtami sa učiteľovania držiacich dôchodcov, by pomohlo jedine, keby bolo dosť mladých a nestarých učiteľov. Ja viem, tie platy! Ale ako má dôjsť k akejkoľvek zmene, keď učitelia nie sú ochotní "ísť na barikády", ale len súhlasia s bezzubými protestami. Nakoniec, u vás, ako u bývalého učiteľa ma trocha pichlo v boku pri prečítaní: "...ľudí, ktorí sú už apatický...". Nič v zlom :).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby v tom bolo zapojené aj vysoké školstvo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

alebo aj smetiari a upratovačky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No ver tomu, že ak by smetiari začali štrajkovať, tak by skôr dosiahli svoje požiadavky. Samozrejme museli by štrajkovať v Blave nie na dedine.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME