Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď Mečiar hovoril o Ficovom vydieraní amnestiami, či chýbajúce slová o koalícii morálnych (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

píše pravdu

Zrušenie amnestii je niečo ako "vyšší mravný princíp"morálny imperatív .Spravodlivosť je nad právom .V tomto prípade bolo právo zneužité , pošlapané .Samotné vyhlásenie amnestii v tejto podobe a týchto súvislostiach je zločinom.Ako je možné obhajovať zločinný právny akt a jeho účinnosť?Fico a podľa neho celý Smer sa stavia do pozície právnych puristov ,ktorým je právo sväté ./V dennej praxi však vidíme od tejto strany niečo iné./Tieto amnestie nie sú právo ,lebo sú zločinom .*Právny purizmus nebránil Ficovi viesť kampaň proti trestu smrti ,hoci právne je trest smrti v EU zakázaný.Vychádza mi ,že amnestie sa stali predmetom obchodu medzi ich aktérmi a Smerom .Možno ,že Mečiar ani nie je ten hlavný koho Smer kryje.Myslím si ,že ak by boli amnestie zrušené ústavným zákonom , nemohol by nič namietať ani mečiarovsko-smerácky ústavný súd.Ak by boli páchatelia odsúdení majú možnosť domáhať sa ochrany až na europskych súdoch.Som presvedčený ,že by neuspeli .Pokiaľ ide o pána Číža a jeho vystúpenie v STV.Zrejme ani v Smere sa nenašli kvalifikovanejší právnici ochotní ísť a obhajovať takúto demagógiu.S tým však tento insitný právnik nemal nikdy žiadny problém.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sudruh

Čiž je tupolev uveličený svojim domnelým významom z Piargu - Štiavnických baní. Tam statočne popíja a fajčí až mu tá brada celkom zožltla, vyzerá ako bezdomovec. A vraj právník asi ako Richter a Palculienka učil ich v Sládkovičove súdruh Mamojka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne napísané.

Mečiarove amnestie sú traumou pre Slovensko, pre toho kto má rozumné uvažovanie a cit pore spravodlivosť. tak jest, Fico vydieral Mečiara, že otvorí amnestie. Bol vtedy rozumný a mal cit pre spravodlivosť dovtedy, kým mu Mečiar nevyhovel. Je jednoduché riešenie: zrušiť Mečiarove amnestie a zrušiť možnosť amnestovať. Mečiar a napr. syn Čáslavskej mali byť potrstaní.
_
Je tu ešte jedna trauma a to trauma, ktorá Slovensko bude kváčiť. To je Hedviga Malinová. Ak štátne orgány Maďarska vyrieknú, že HM je nevinná, budú Maďari túto skutočnosť otrepávať Slovákom o hlavu ešte tisíc rokov. Na scéne je opäť Fico, ktorý "amnestovanie" HM spolu s Bugárom vykonali. Fico v najväčších kauzách Slovenska od r. 1990 konal a koná proti záujmom Slovenska. V záujmom do budúcnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Slovensku je to tak.

Áno pán Lintner ,na Slovensku je to tak. Bol ste nie len novinár ale aj politik koalície a spolu s podvodníkmi Ruskom,Malcharkom zodpovedný aj za to ako Slovensko dopadlo. Mali ste možnosť zrušiť amnestie aj mečiara aj kováča. Kde je Vaša strana ktorá nakrútila cez tv Markiza národ??? Kde je strana ANO????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ukľudni sa.

Ja nekomentujem SMER, ten nech komentujú jeho voliči. Ja hovorím ,ze aby sa pán Lintner nehral na nevinného novinára ,keď bol politicky zodpovedný za bandu zlodejov ktorú strana ANO do parlamentu dostala. JA som za zrušenie všetkých amnestii a keby to bolo možné určite aj prezidenta Havla,po ktorých sa vraždilo ako na bitúnku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mohli ste to urobiť

mali ste povinnosť a možnosť to urobiť, opakovane! Teraz to za Vás majú vyriešiť iní tak, že odstránia časť základov na ktorých je postavená právna teória. Treba urobiť zmeny ústavy tak, aby sa amnestie a ilosti neohli dávať ako sa komu zachce. Ak predsa už len sa urobí prielom, precedens možno aj uvítam: budem hneď žiadať zrušenie Kováčových milostí: v mene čoho ich dal? nemohol konať aj inak? naozaj v mene práva a spravodlivosti dal svojmu synovi milosť a aby toho nebolo málo, omilostil aj ostatných spolupáchatľov, aby im zavrel navždy huby! Som zvedavý, čo by hovorili, keby sa to stalo. Budem sa domáhať aj zrušenia Havlovej amnestie, vypustil krimnlnikov ktorí v noci rabovali po dedinách a zabíjali starcov /môj otec bol takto jeden večer sám doma okradnutý a dobitý, v neďalekom ďalšom dome už starčeka zviazali drôtami, dobili a nechali bez pomoci umrieť. Keď spravodlivosť, tak nech je naozaj spravodlivá a pre všetkých, nielen výberove, pre účely tých, kde sa to hodí a prináša /politické/ body.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nieje to amnestia, čo bráni i vyšetrovaniu, ale strach a neochota. Amnestia bola vyhlasená na neurčité skutky a osoby, aj tie osoby, ktoré by mohli byť obvinené neskôr v budúcnosti, no kto toto nazve amnestiou ??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne ti,

ktori potrebuju nespravodlivost, ti to amnestiou nazvu. vies pan Ciz sa len chytil prilezitosti ako sa v tomto zivote uzivit a ked to ide tliachanim o nejakom jeho pseudoprave, tak preco nie? nikdy a nic sa v tejto krajine nezlepsi ak nepravost, ktora sa stala za Meciara nebude potrestana, lebo to prinajmensom znamena, ze este stale vedie tuto krajinu dostatok ludi, ktorym je nespravodlivost na prospech, to je vsetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som za zrušenie amnestii,

ale nepovažujem za vhodné,keď to akurát požaduje bývalý puncovaný komunista a po obratení kabáta rozbijač pravice.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

č kefalín predstavuješ pod pojmom prevracač kabátov?
pre teba je najdôveryhodnejší ten kto má od 3 rokov rovnaký názor? pre mňa je to zaostalý primitívik. vieš človek sa počas života stále učí, spoznáva, formuje, vyspieva, stárne, zisťuje nové skutočnosti a tým by mal aj meniť svoj názor. tebe sa páči doblba volenie mečiara? prečo nezmenili voliči názor? lebo sú múdri alebo hlúpi? a čo voliči fica? to sú všetci podľa teba géniovia, pretože nezmenili názor, neprezliekli kabát a volia ho stále aj po tom, čo vystrája.
človeče zamysli sa. všetko zle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

právo musí byť podriadené morálke, nie naopak. Ak právo neslúži spravodlivosti, deformuje a traumatizuje to celú spoločnosť. Pokiaľ sa nevyrovnáme s týmito zločinmi režírované priamo štátnou mocou, nemáme šancu náš štát posunúť dopredu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyvrátenie Fica:

Predstavme si situáciu, že v Parlamente by vytiahol Mečiar pištoľ a postrieľal polovicu poslaneckého klubu Smeru včetne JUDr.Číža (pozor ide iba o fikciu na zdôraznenie absurdnosti chovania sa poslancov Smeru). Nato by si Mečiar, ako zastupujúci prezident udelil amnestiu. Čo by nasledovalo po tom ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no predsa

OBROVSKÁ OSLAVA : )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Koalícia sa jej bojí: Čo s ňou?!

Touto otázkou by sa mal zaoberať
ústavný súd. Je to v jeho kompetencii.


Od súčssnej koalície by som očakával, aby sa rozpadla a vypísali sa nové voľby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj zaprasený új(ko) má obavu

Tieto amnestie zrejme zrušené budu. Ale až vtedy, keď sa vyvráti ich hlavný aktér, ktorý je stále schopný sa cez vydieračské spôsoby brániť aj proti tým, ktorí dnes o tom môžu rozhodnúť. Veď aj úspešne penziónovaný starý új si je vedomý toho,že privilégium jeho posledného povozenia sa na lafete by bolo ohrozené,keby sa mečiar rozhodol "spievať". A nielen to. Miesto vznešeného predvádzania na studenej podpere dela by to musel dlhší čas absolvovať na väzenskej prični.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mily bloger,

demokracia nie je o tom, ze mozem povedat co chcem, ale hovorim len to, co mi umoznuje zakon a respektovanie prezumcie neviny.Sam ziadas dodrziavanie zakona, ale sam ho aj brutalne porusujes.Termin Meciarove zlociny pouzivas ako keby si bol jeho poverenym vysetrovatelom, prokuratorom a sudcom.Daj jeden zlocin.Podla vysetrovania Meciar nebol zucastneny na unose byvaleho podvodnika Kovaca ml, kedze bol amnestovany vlastnym otcom, ktory ho najprv zaprel.Chces byt spravodlivy, ale stavas sa advokatom podvodnikom.Zostava mnoho nezodpovedanych otazok .
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME