Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď dvaja robia to isté - parkovanie verzus parkovacia politika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trafili ste klinec po hlavičke. Žiadne nové "jednotné pravidlá parkovania" nie sú potrebné, pretože pravidlá parkovania sú obsiahnuté v zákone o cestnej premávke a v niekoľkých všeobecne záväzných nariadeniach, stačí vyžadovať ich dodržiavanie. A treba dodať, že žiadna "jednotná parkovacia politika" problémy s nedostatkom parkovacích miest nevyrieši, mesto totiž nie je nafukovacie a nové parkovacie miesta sa nedajú vyčarovať. A podľa doteraz zverejnených informácií ani neodradí tých toľko nenávidených mimobratislavčanov od toho, aby prichádzali do Bratislavy autom - aj majitelia áut bez trvalého bydliska si budú môcť kúpiť parkovaciu kartu, za mierne vyššiu cenu ako Bratislavčania. Ale cieľom spomenutých jednotných pravidiel či jednotnej politiky ani nie je vyriešenie problémov s parkovaním. Cieľom týchto pravidiel je vytiahnuť z daňových poplatníkov ďalšie peniaze a presunúť ich na účty spriaznených firiem.

(Pred niekoľkými rokmi už bol v Bratislave prezentovaný podrobný projekt parkovacej politiky. Ak sa dobre pamätám, rátalo s v ňom s ročným príjmom cca 4 mil. €, nákladmi na prevádzku systému 3.5 mil. € a teda čistým výnosom pre mesto 500 tisíc €, ktoré sa mali použiť na budovanie nových parkovacích miest a podobne. Takúto sumu by mesto bolo mohlo získať nepatrným zvýšením dane z nehnuteľnosti. Lenže, ako som spomenul, podstatou projektu nebol ten výnos, ale práve tie náklady vo výške 3.5 milióna, ktoré mali od majiteľov vozidiel smerovať na účty určených súkromných firem za "služby" v oblasti parkovania, ktoré nikto nepotrebuje.)

Nechem vyzerať ako tvorca konšpiračných teórií, ale vôbec by som sa nečudoval, keby tá nečinnosť oboch polícií bola zámerná - nariadená zhora. V takejto situácii totiž platí pravidlo "čím horšie, tým lepšie" Teda, čím väčší chaos v parkovaní sa v meste podarí vytvoriť, tým ochotnejšie občania prijmú akýkoľvek nezmyselný a predražený projekt parkovacej politiky, ba dokonca ho budú sami požadovať a budú chcieť zaň platiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

veru tak

táto "nečinnosť" je minimálne mestskej polícii nariadená lebo podľa slov primátora nie je vhodné z politických dôvodov sústavne pokutovať vodičov. Veď ako by to vyzeralo, jedna špinavosť za druhou, on musí vyzerať v očiach bratislavčanov predsa pekne
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME