Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezapretie Dalajlámu a nepodlizovanie sa čínskemu diktátorovi je ohrozovanie záujmov SR (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Opravte si

Karla IV.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A taktiež...

"na budúce" na "nabudúce"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Krajinský súd vo Viedni vymeral Iračanovi 14. júna trest šesť rokov väzenia. Senát najvyššieho justičného orgánu sa síce dnes identifikoval s rozsudkom za ťažké sexuálne zneužitia školáka, avšak nepovažoval za preukázané, že došlo k znásilneniu, pretože prvostupňový súd, ktorý sa tak ku kauze bude musieť vrátiť, nezmapoval dostatočne zámer migranta konať proti chlapčekovej vôli.
Kauza sa preto vráti na Krajinský súd vo Viedni, kde dôjde zrejme až na budúci rok k jej opätovnému otvoreniu. Dovtedy zostáva Iračan vo vyšetrovacej väzbe. Informoval o tom rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF. Obeť znásilnenia, s ktorou sa páchateľ zamkol v kabínke na toaletách, utrpela rozsiahle poranenia vyžadujúce si hospitalizáciu na detskej klinike.

Dnes sme sa dozvedeli, že Najvyšší súd prípad vrátil, pretože prijal tvrdenie obhajcu, že nižší súd neurobil dosť pre to, aby zistil, či si násilník uvedomil, že žiak si sexuálny styk neželá a že hovorí nie.
Je to absurdný výrok, ktorým sa ďalej likviduje právny systém a zavádza faktická beztrestnosť migrantov. Tento precedens, t.j. obrana, že sexuálny útočník bude tvrdiť výmysly o tom, že si nebol vedomý negatívneho stanoviska obete, je výsmechom práva. A bude sa dať použiť na akýkoľvek trestný čin.
http://wien.orf.at/m/news/stor...

http://www.dailymail.co.uk/new...

S islámem se musíte naučit žít

Dalajláma též varoval před těmi, kteří se dnes snaží vytvořit dojem jakéhosi střetu západní civilizace s islámem. "To je nebezpečné. Islám je jedním ze světových náboženství. Nemusí se vám líbit, ale musíte se s ním naučit žít," podotkl.
https://zpravy.aktualne.cz/dom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jedna vec je naučiť sa žiť s islamom, ako hovorí Dalajláma, veď nič iné nám ani nezostáva,
a druhá vec je, ako má toto spolunažívanie vyzerať. Či sa nebudme alebo budeme prispôsobovať islamskému právu, ako nám to nedávno ukázala slovenská vyšetrovateľka Policajného zboru (ktorá týranie ženy za týranie nepovažovala, čo odvodnila tým, že táto si svojho moslimského manžela vzala dobrovoľne a tiež dobrovoľne prijala náboženstvo, v ktorom žena má v porovnaní s mužom obmedzené práva a na súde má jej výpoveď polovičnú hodnotu muža). Toto si myslím by Dalajláma určite neschválil.

Okrem toho si vôbec nemyslím si, že Fico, Zemam atď. Dalajlámu zapierajú kvôli tej vete Dalajlámu, ktorú cituješ. Možno ani o nej nevedia. Obaja inklinujú k východným veľkým bratom už dávno. To je rozhodujúce, prečo Dalajlámu ignorujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A teraz by ma zaujímali tri veci:
ako sa dá týranie ženy nepovažovať za týranie,
o aké týranie sa jednalo,
a či k tomu činu (činom) došlo na území SR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavá...

je tá vaša predbežná nedôvera voči skutočnosti, ktorá sa stala. Neviem či to nie preto, lebo je aj vám nepohodlná. Až sa vám nechce veriť že niečo také sa mohlo stať na Slovensku.

Tento prípad sa stal, na verejnosť sa to prevalilo po 4 rokoch ututlávania políciou len nedávno, cca pred mesiacom. Môžte si to veľmi ľahko dohľadať aj sám. Píšu už o tom aj niektoré naše médiá.

V Česku o tom písali novinári oveľa skôr a o dosť viac ako na Slovensku.

Aj táto skutočnosť, aj tento prípad poukazuje na úroveň, na neslobodu našich médií, do ktorých sa nepohodlné informácie a nepohodlné názory dostávajú len veľmi obmedzene a spravidla až vtedy keď už sa inak nedá, aby si aspoň ako tak tieto média zachovali svoju tvár "nezávislosti a necenzúrovania".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo by mi mala byť táto skutočnosť nepohodlná...?

Môžeme hovoriť o tom, komu je momentálne pohodlná.
Podľa môjho názoru je v momentálnom stave momentálne pohodlná
doma prezentovanej zahraničnej politickej línii predsedu vlády SR.

Ja si jednoducho počkám na ďalšie informácie o tejto záležitosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre mna je podozrive, ze sa s nim stretol akurat Kiska. Vyjadrila som tym svoju nedoveru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dalajláma je budhistický marxista

Nechápem, ako môže byť potulný budhistický priaznivec marxizmu považovaný za symbol slobody. Pred skutočným zlom zdrhol do exilu, potuluje sa po svete, nechá sa pekne pohostiť a nás kŕmi svojimi bludmi.

To by som akože mal za symbol slobody považovať komunistov, ktorých ich červení bratia popravili, alebo držali v žalári?

Nechutné :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No, nech je aj Engelsovský bratranec,

čo sa má čo akákoľvek krajina vyhrážať či určovať, že či sa s ním stretne alebo nestretne môj prezident.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

som zvedavý čo na to odpovie pán Pospíšil. Zvlášť ak ešte nedávno vysoko hodnotil podobný článok a dnes na Dalajlámu nemá ani jedného pekného slova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pánovi Pospíšilovi

by možno viac sedel Mao Ce Tung.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuž takto

Vysoko som hodnotil článok, kde sa písal o predpototo politických reprezentácií. Včítane pána prezidenta Kisku, ktorý prijal dalajlámu "súkromne", resp. robil všetko preto, aby to stretnutie nebolo možné interpretovať ako oficiálne. Ale v tom istom príspevku som o dalajlámovi napísal presne to, čo sem.

Čo sa týka tých bludov, napísal som jasne: dalajláma sám seba označuje za priaznivca marxizmu. To len také esá slovenskej politiky, ako je napríklad pani Nicholson, majú v tom "jasno" :)
http://www.pluska.sk/spravy/z-...

Ako napísal aj Schrödingerov kocúr: To, že niekto vystupuje proti dikatúre vôbec neznamená, že sám by za priaznivých okolností nebol diktátorom. Ja som to ilustroval na príklad našich komunistov, ktorých perzekuovali ich vlastní súdruhovia. A zásadne odmietam, aby sa títo a podobní označovali za symboly slobody.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Marxizmus je jedna vec a utláčanie slabších národov a porušovanie základných ľudských práva vec druhá. Marxizmus sám o sebe škodný nie je, resp. škodný byť nemusí. Je to skôr pekná stavba, ale na vode. Jednoducho utópia.
Iné by bolo ak by Dalajláma schvaľoval porušovanie základných ľudských práv. Ale on, pokiaľ je známe, robí opak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samo

o sebe skodne nie je nic. Ani zbran, ani atomova bomba. Ani akykolvek hlupak.

„V kapitalistických krajinách dnes môžeme pozorovať narastajúce rozdiely medzi bohatými a chudobnými. Marxizmus ale kladie dôraz na spravodlivú distribúciu, a to je pre mňa podstatné,“ nechal sa počuť Dalajláma.

Skus vysvetlit, ako marxizmus dokaze zabezpecit spravodlivu distribuciu bez pouzitia nasilia, teda bez porusovania zakladnych ludskych prav.
Tvoja poznamka je uplne vedla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

keď som povedal, že marxizmus je pekná stavba postavená na vode, tým som povedal, alebo naznačil aj to, že sa nedá zrealizovať. Minimálne na tomto svete nie. Lebo ľudia sú tú rôzni, veľmi rozdielnej duchovnej úrovne, rôzneho zmýšľania atď. Dať ich na jednu úroveň nie je možné a to ani pomocou silného porušovania základných ľudských práv.

Je v povahe budhistov meditovať, snívať o nirváne, žiť tak trochu mimo reality. Dalajláma to svojimi vyhláseniami o marxizme potvrdzuje. Ale neodsudzujem ho za to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

podľa mňa určite nie len preto, lebo je nositeľom Nobelovej ceny za mier.

Myslím si, že ak by Dalajláma ako 15 ročný neušiel do exilu, tak by už dávno nežil.

Skúste vymenovať tie bludy ktoré šíri. S čím konkrétnym čo hlása nesúhlasíte, prípadne s čím súhlasíte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalajláma je všetko možné, len nie symbol slobody.
To síce nič nemení na fakte, že stýkať sa s ním môže kto chce, vrátane hláv štátov, ak to uznajú za vhodné, ale nepreháňajte to s jeho zbožšťovaním.
Nie každý, kto sa vzoprie diktatúre, je svätec a demokrat. Možno je len (potenciálny) väčší diktátor.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME