Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa lepším vzdelaním vyhnúť hroziacej apokalypse nezamestnanosti? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

myšlienky pekné

len netreba zabúdať na také aspoň štyri hodinky denne nejakej všestrannej pohybovej aktivity, aby si potom človek plody práce vedel užiť bez žrania kadejakých oblbovákov na chrbticu... špeciálne ak v prvom odseku spomínaš aj starnutie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre začiatok

by okrem iného na základných školách pomohlo preložiť do slovenčiny všetky zadania na http://code.org/ (ako to len tí Češi robia), skvelé úlohy zo súťaže iBobor transformovať v učebné texty/pracovné listy pre školy, resp. konečne už mať prvú slovenskú učebnicu (prípadne aj s 2-3 alternatívami, aby si učitelia mohli vybrať) informatiky pre ZŠ, všetko čo vyšlo doteraz len riešilo jednotlivé vzdelávacie oblasti predmetu, ale chýba tu komplexný model vyučovania, samozrejme čím viac variantov, tým lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Celkovo nemožno s autorom

nesúhlasiť. Myšlienky sú dobré, ale ak majú byť podmienkou jediného riešenia nedostatočnej vzdelanosti národa v súvislosti so strašiakom nezamestnanosti, výsledky nebudú ako autor očakáva. Vždy pôjde o súbeh mnohých faktorov (viacerých, ako autor uvádza). Keď pre nič iné, tak preto, že každý človek ma iné predpoklady a napr. angličtina, ani diplom z IT mu nemusia nutne zamestnanie zaistiť. Nehľadiac na to, že je množstvo zamestnaní, ktoré dnes, ani o desať - dvadsať rokov takéto vedomosti vyžadovať nebudú. U nás v ľuďoch dožíva ešte myslenie, že vysokoškolský diplom bude znamenať pre absolventa dobré umiestnenie v spoločenskej hierarchii, dobrý plat a pre podaktorých (čo si dokonca dokážu diplom kúpiť), aj takmer ničrobenie za slušný peniaz. Výsledkom sú už dnes nezamestnateľní absolventi rôznych VŠ odborov. Vždy budú na pracovnom trhu ľudia, ktorí podmienky uvádzané v článku, nesplnia v plnej miere. Tieto skutočnosti však samozrejme nesmú brániť tomu, aby vzdelávanie a školstvo stále napredovalo. Len si dovoľujem podotknúť, že nič nie je len biele, ani len čierne. Že medzi týmito dvomi hranicami je široké spektrum možností a potrieb, ktoré život v spoločnosti vyžaduje. Vždy v celej histórii ľudstva boli ľudia bohatí aj chudobní. Múdri, aj menej múdri. A tak to bude vždy, samozrejme v podmienky poplatných dobe. Spoločnosť s tým musí rátať a vytvárať pre svojich občanov také podmienky, aby tých menej úspešných bolo čo najmenej a aby si pokiaľ možno za svoje položenie v spoločnosti mohli len oni sami. Ale vždy takú budú a tým by mala spoločnosť pomôcť v najhoršom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm hm

budúcnosť je tzv. vzdelanostnej ekonomike, ale vzdelaní rozhľadení ľudia sú postrachom diktátorov, zlodejov a iných zločincov, ktorí ovládajú slovenskú politiku a tým pádom aj spoločnosť. Takže takí občania sú postrachom bývalých súdruhov zoskupených v KSS-SMER, takže prosím nesnívajme. Vládna strana urobí všetko pre to, aby SR bola len množstvom robotníkov v pásovej výrobe vo fabrikách, ktorí sú ich prvoradými voličmi. Vzdelaní volič nikdy nebude voliť KSS-SMER, preto si ich vládna strana nebude vychovávať, radšej bude preferovať učňovské školstvo. To sú ich voliči. Zvrátenosť komunistov je nepredstaviteľná, ľudia to nechcú vidieť a preto budúcnosť SR vidím veľmi čierne....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Gobels aj Kopecký

by z teba mali radosť.. tak schématický je tvoj príspevok k problému. Aj k vôli takým ľudom ako ty Slovensko nebude napredovať . Máš iba jedostranné názory človeka urazeného že sa mu po voľbách neušiel válov plný žrádla..
Práve pre takých ľudí ako ty budúcnosť SR vidím veľmi čierne....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

Vobec to nepomoze, lebo ludia, co vsetko to, co je v clanku vedia sa stejne po vystudovani zoberu a odidu na zapad, lebo tu im zato aj tak nikto neda plat vyssi, nez tam beznej predavacke samosky. ;-) A tak mile deti bohati budu este bohatsi a chudobni chudobnejsi. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no,

Prdičov tabuliek a zvolavatelov meetingov a zadavatelov deadlinov je dnes uz plna prdel. Všetci ovládajú excell. Sice treba ovladat excell aj jeho nastupcov, ale stale bude potrebni ludia /a tych je kriticky malo uz dnes/, ktorí dokazu opravit zachod alebo zasuvku.
Aj o tom je vzdelanostna ekonomika.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nedokazeme, lebo na to ser.eme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mna najviac dostane

ak príde študent VŠ so záujmom o diplomovú prácu a je zhrozený, že po ňom budem chcieť angličtinu, aby si vedel čosi prečítať a štatistiku, aby rozumel dátam, ktore má interpretovať. Alebo keď som sa študentov istej fakulty, ktorí mali v kombinácii informatiku, pýtal, v čom programujú a odpoveď bola, že sa učia programovať v Pascale. Keď som sa opýtal na Python, netušili, o čo ide. Alebo keď pri výuke nadávajú, že oni nevedia spracovať tému, pretože väčšina informácií je v angličtine.
Neviem, ako to pôjde ďalej, ale obávam sa, čo bude za 15 rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vo vacsine firiem je neschopny manazment a potom to dopadne takto:
http://www.mojevideo.sk/video/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

milý autor nezabudni, že všetci nemôžu

sedieť pri počítačoch, lebo by si nemal čo jesť a nemal by si sa do čoho vyprázdňovať, kto by ti asi namontoval wécko anglicky hovoriaci počítač?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...moja kritická

...spätná väzba ...palec hore za celý detroit...včera bolo neskoro
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME