Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď dvaja robia to isté - sociálni demokrati Nemecka na Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V.I.P. klub sa zmenil na klub chamtivych, v ktorom kvantita je nad kvalitou. Spajanie vsetkych a vsetkeho za akukolvek cenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobré kopnutie.

Výborne kopnutá penalta, ktorú som si sám odpískal. ibaže zatiaľ nik nekričí góóól! Možno si čítajúci pred týmto blogom prečítali najprv niečo o vymývaní mozgov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu veticku

o tom Apartheite v JAR ste si kludne mohol odpustit, pretoze o tom Vy nemate ani sajnu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v poriadku

ten apartheid bol myslený v minulosti...... trošku o tom šajnu asi mám, bol som tam tento rok, ale v poriadku, chybne naformulovaná veta
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked som prehlasil ze o tom nic neviete

tak som nemal v umysle byt neslusny, len som konstatoval fakt.V kratkosti,pre Vasu informaciu,ten
Apartheid tu este stale je,len od roku 1994 je obrateny.
Viem to, pretoze tu zijem uz 45 rokov.Totiz to prenasledovanie cernochov bola a je, bolsevicka propaganda.
Mohol by som o tom napisat celu knihu,pretoze som sa cele tie roky zaujimal o diane tu, ale aj vo svete.
Ovsem k comu by to asi dneska uz sluzilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ta sadla!

"....Kľudne sem navezte 5 000 migrantov Sigmar....vydržia tu 20 hodín a okamžite pôjdu preč ..... kolega z Nemecka ho ale evidentne zaskočil svojou kontrou, že:...to sedí aj na 5 000 nemcov...."
:-)))

Smutné je, že to platí nielen pre migrantov a Nemcov, ale aj pre Slovákov. Myslím tých Slovákov, ktorí sa už uchytili v zahraničí. My ostatní tu žijem už len akosi zo zotrvačnosti :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman:

"My ostatní tu žijem už len akosi zo zotrvačnosti :-( "

Hovor za seba, prosím. Ja tu nežijem len zo zotrvačnosti, žijem tu, lebo tu chcem žiť. A mám Slovensko veľmi rada. A poznám aj veľa ľudí, ktorí tu chcú žiť a vôbec netúžia odísť. Už som raz na západe žila, pracovala a študovala /nie krátko/. Pozorovala som dobré aj zlé veci. Vedela som, že k nám neskôr dorazí oboje. Aj sa stalo, hoci, zdá sa, toho pozitívneho je stále menej.

Netúžim už ani trochu po pobyte v zahraničí, hoci ak by som bola okolnosťami donútená, ešte stále mám dosť síl vziať ratolesť a ísť sa niekam uchytiť. Nemám však ani najmenší dôvod teraz tak urobiť a ani najmenšiu chuť. Politika nedáva môjmu životu zmysel a smerovanie.

Takže výroky o žití zo zotrvačnosti uvádzaj za seba. Ja žijem. Nie na zotrvačník a nie ako trpiteľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Politika nedáva môjmu životu zmysel a smerovanie."
Zmysel možno nie, ale smerovanie určite áno - či chceš alebo nechceš. Veď sa hovorí "kto sa nestará o politiku, o toho sa stará politika".

A môj príspevok nebol sociologická analýza, ale krátka reakcia v rámci diskusie, kde sa nedá vyhnúť určitému zovšeobecňovaniu. Samozrejme viem, že sú tu rôzne kategórie ľudí. Napr. všelijakých bastrnakov, či Paškov by z tohto "raja" prinútilo odísť, len keby im horelo pod zadkom, podobne ako Karolovi Melovi, najlepšie do Belize alebo na Bahami. Sú tu ľudia trpiaci Štokholmským syndrómom, ľudia, ktorí nemajú mentálnu kapacita na to, aby "dovideli za horizont" svojej vlasti, či svojej osady...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nenapísala som,

že sa nestarám o politiku. Štát nevnímam ako dobrotivého rodiča, ktorý sa má o mňa postarať. A preto mi sociálni demokrati, ktorí toto hlásajú, nič nehovoria. Ani ľavičiari, ani neomarxisti, ani červení, ani boľševici, ani komunisti atď. Sociálne inžinierstvo neuznávam. Nakoniec, keď sa aj zdravému človeku v plnej sile niečo prihodí tak, že bude odkázaný na pomoc, štát je tá posledná inštancia na ktorej pomoc sa u nás môže spoľahnúť.

Chcem niekoho, kto zmení volebný systém, volebné právo, zruší imunitu poslancov a politikov. Okreše počet úradníkov, zoštíhli a zefektívni štátnu správu. Pre mňa aj prezidentský úrad a všetko čo s ním súvisí sú zatiaľ len vyhodené peniaze daňových poplatníkov.

Chcem aby niekto vytvoril riadne nástroje na kontrolu míňania peňazí daňových poplatníkov. Zo strany občanov.

Chcem zmenu dôchodkového systému, tak, aby si človek mohol odkladať predovšetkým na vlastný dôchodok, aby mu niekto nevešal na nos, že štát sa o neho postará. Niekto musí na dôchodcov pracovať? A prečo, keď celý život pracovali? Lebo systém a solidarita? Iste, ale systém je možné zmeniť a určitý stupeň solidarity zachovať. Nie drísty, že štát sa o nás postará. Socani vedia iba predlžovať hranicu veku odchodu do dôchodku. Ale mi povedz, ak človek začne fyzicky pracovať v osemnástich alebo skôr, ako dlho tak má v zdraví vydržať a podávať fyzický výkon? A duševne pracujúci človek ako dlho vydrží podávať rovnako efektívny duševný výkon ako za mlada? Socani asi nie sú schopní domyslieť ani základné veci.

Chcem, aby niekto už konečne dal do poriadku zdravotníctvo, aby zdravý človek, ktorý platí čo má, podľa zákona, ak sa mu niečo stane, tak aby si nakoniec nemusel teda ešte platiť aj liečbu a zákroky z vlastného. Lebo tam to speje. Buď teda nerozkradnutá solidarita alebo za vlastné. Kombinácia oboch je podvod na občanoch!

Chcem zmenu školstva, dosť dôležité je pre mňa, aby deťom nevymývali mozgy neomarxistickými konštruktmi ako na západe, aby z nich nevyrastali agresívni ľavičiari, ktorí neznesú iný názor. Aby aj na elitných školách sa z nich nestali IYI (ako o nich píše Nassim Taleb a tým mi z duše hovorí), ktorí budú na svete spôsobovať zlo ako je tomu teraz.

Chcem zákony pre občanov, nie pre zlodejov. Chcem spravodlivosť dosiahnuteľnú pre všetkých.

Chcem už konečne zlepšenie podnikateľského prostredia pre malých podnikateľov, nie len drísty o tom.

A ešte je toho veľa. A to čo som uviedla, sa dá rozpísať do veľmi konkrétnych detailov - ako to urobiť.

Takže, čo sa týka politiky, nie že sa nezaujímam, iba som veľmi náročná. Nestačia mi len chabé vylepšenia zotrvačníkov, aby nakoniec všetko nevyhnutne skolabovalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fajn, takže 5000 Nemcov tu nevydrží ani 20 hodín. Potom ale neviem, prečo sú takí zlomyseľní a chcú zle chudákom migrantom. My im naopak chceme iba to najlepšie. Nech ostanú v Nemecku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor blogu,

zdá sa Vám, že voľby by mohli byť spásonosným faktorom pre Slovensko? Keď navrhujete voliť štátnikov a nie politikov?

Videli sme ako dopadli predchádzajúce voľby. Voliči niektorých strán, ktorí odmietli vo voľbách Smer, nakoniec dostali dýku do chrbta. A akých štátnikov, konkrétne, máme na Slovensku?

Iste, nemeckí sociálni demokrati sú sociálnejšie-demokratickejší ako naši. Neokrádajú svojich občanov takým megalomanským spôsobom ako tí naši. Nemecko profituje aj na výrobe a vývoze zbraní. Ak sa nad tým zamyslíme v kontexte svetových vojen nasadí nám to zbytočne do hlavy chrobáka-provokatéra. Ak sa nad tým zamyslíme v kontexte militantnej politiky západu len v uplynulých pätnástich rokoch, tak prídeme na to, že nemeckí politici majú dosť veľa masla na hlave. A nie sú ani schopní pomôcť skutočným trpiacim. Udeľovať azyl aj teroristom, zrejme na falošné sýrske pasy je možné asi tak, že úradníci sú už skutočne preťažení a "nezvládajú" to tak, ako si Merkelová predstavuje.

Predmetný výrok Fica, premiéra, bol pohŕdavý voči vlastnej krajine a jej občanom. Je to o niečo horšie ako pohŕdavé kontrovanie Gabriela, lebo ten ním vyjadril pohŕdanie voči Slovensku, cudzej krajine.

Sociálni demokrati nie sú schopní vymyslieť nič, čo by sa vymykalo chodu Únie na zotrvačník. Dúfam, že prídu ľudia s novými myšlienkami, ktoré v praxi budú fungovať.

A s tým prirovnaním k apartheidu Vám to naozaj nevyšlo. Viete, čo sa dnes deje v JAR. Ako sa tam žije belochom? Asi veľa nie, pravdivé informácie sa dnes stali podpultovým tovarom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hehe, no krásne, slniečkárske.

Vraj Nemci prijímajú "utečencov", lebo ich považujú za ľudské bytosti. Presne ako za socíku našich.
To je idiotina na kvadrát. Nakoľko z 95 % vôbec nejde o utečencov, ale o ekonomických migrantov, ktorí dokonca porušujú rad radom všetky zákony. Ich ilegálnym, násilným a vydieračským spôsobom sa Nemci podvolili, aj to z donútenia, lebo kým zaspali dobu, mali ich na krku cez milión.
Ak by tento exdodus kobyliek nebol taký masívny a cieľavedomý, ešte by som mohol uveriť, že nie je niekým, komu to náramne vyhovuje, organizovaný a riadený. Lebo povedzme si otvorene, pred akou vojnou utekajú Somálčania, Eritrejci a iní? Oni neutekajú pred niečim, ale za niečim, za vysnívanými grátis pečenými holubmi do huby. Otázkou je, komu, a koho hovorkyňou sa stala Genosse Merkel. Či ide iba o záujem nadnárodného kapitáliu o nových lacných Gastarbeiterov, alebo o pokus vymazať národy Európy s ich pretvorením na multi kulti beztvarú masu nemysliacich muklov.
A veru, nech je ktorýkoľvek dohad správny, súdružka zväzáčka Merkel, ako vraj "pravá" socialistka sa dala na cestu stalinských experimentov. Ten Ficov domáci štekot, nuž to je iba taká mjalá pretvárka kvôli voličským preferenciám. V skutočnosti Merkelovej kývne aj na prípadnú genocídu. Neexistuje žiaden pravý a nepravý socialista. Per huba sa dajú obaja nazvať neomarxistami. Veď aj taký Lenin žijúci v ženevskom exile sa mal ako prasa v žite. Býval v byte, žeby sa Bašternák cítil ako trochár. Len tam by mu robiť bordel neumožnili. Je zaujímavé, ako súdruhovia z Internacionály dokážu, vystúpiac z bavorákov s miliónovými hodinkami na rukách kázať o krajších zajtrajškoch. A ešte zaujímavejšie je, že im na to toľkí naletia. Nečudo, že šmejdi majú všade zlatú baňu, nielen na Slovensku.
A nedá mi, kvôli tomu prirovnaniu o našich migrantoch nespomenúť základný rozdiel. Tí naši neutekali húfne, ale jednotlivo. A pred skutočným nebezpečenstvom perzekúcie. Roky bývali v lágroch, mnohí už vtedy pracovali a čakali na zelenú kartu, alebo pozvanie ďalej. Integrovali sa bez najmenších problémov. Kultúrne osobnostne, pracovne, svetonázorovo. Dodržiavali zákony prijímateľskej krajiny, naučili sa jej reč. Skoro nikdy neboli na obtiaž, skôr na osoh. Boli aj výnimky, kriminálnici, špekulanti. Tí skončili na periférii. Tí čo utekali pred boľševikom, nikdy sa nepokúsili ho importovať a presadzovať. Nech mali akékoľvek vierovyznanie, podriadili sa miestnym pomerom a zásadám sekularizmu.
Dnes je situácia presne opačná. Ilegálni migranti, vraj utekajúci pred bordelom a chaosom doma, si ten bordel a chaos prinášajú v makoviciach. A chcú ho hoci aj násilne presadiť v novom bydlisku. Necítia žiadnu vďaku, skôr sa im všetko máli. Prišli totiž s pocitom, že na západný luxus majú nárok. Nie, to nie sú úbohé ľudské bytosti, ale noví násilní nájazdníci. Ktorí čakajú na čas, keď sa z menšiny stanú väčšinou. Najprv lokálne, neskôr celoštátne. Až potom ukážu svoju pravú tvár stredovekých lúpežníkov. Nebyť tvrdej cenzúry, zahmlievania a mazania diskusií, tú ich pravú tvár by sme poznali už dnes. Pomaly niet dňa, aby tí "úbožiaci" niekoho neznásilnili, nepodrezali, nevykradli. Dokonca si tu vybavujú aj svoje kmeňové a sektárske účty navzájom. Toto je ich jediný spôsob obohatenia domorodcov, ktorí sa správajú pomaly tak, ako Inkovia a Aztéci, vítajúci Cortéza a Pizarra. Nuž, kto sa z histórie nepoučí, bude ju musieť zažiť. Na vlastnej koži.
Ako už niektorí znásilnení strelení slniečkárski aktivisti mali možnosť skúsiť.
A ten, kto špekuláciami o fajnových "socialistoch" ich v tom podporuje, sa stáva ich vedomým spolupáchateľom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď sa pýtali nedávno nejakého politika z istej bohatej moslimskej krajiny, prečo nevezmú utečencov, tak povedal, že by im zmenili identitu krajiny. To hovorí za všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalo by sa konkretnejsie? (O ktoru krajinu ide.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A títo bývalí

členovia vládnej strany spred novembra 89 si sedia v úradoch, kde zastávajú menšie alebo väčšie funkcie a keď nie práve oni, tak aspoň ich najbližší príbuzní ... Títo bývalí alebo ich potomkovia v našej "demokracii" zbohatli, majú často veľkú moc, ktorú zneužívajú na ďalšie zbohatnutie ... Teda takto si tu žijeme milý súdruh Gabriel zo spriatelenej nemeckej sociálno-demokratickej strany.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME