Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo nás Kočnerove SMSky naučili o našich novinároch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Overovanie faktov

Uff, veľká časť zverejnených textov býva akurát dojmami, pocitmi.............až po domácu úlohu.
Zdroje či fakty sú tak možno pri článku o športovom zápase zo včerajška.
Politické témy, tak to je iné kafe...
Ale naozaj, po dllhšom čase zaujímavý príspevok TI.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ok, mozeme suhlasit

ale ovela viac ma zaujima otazka, ako sa k tym sms-kam dostal clovek ako kocner.
zopar pravdepodobnych vysvetleni ma napada.
nenapada ma, preco tu otazku nekladie autor blogu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Novinárska obec...

... by sa nemala postaviť k zverejnenej komunikácii spôsobom, ako to predviedla RTVS, že spochybňuje ich pravdivosť, hoci sa samotný šéfredaktor za výroky ospravedlnil. Nesmie sa to posudzovať len z pozície „lebo je za tým Kočner“. Ak sa totiž novinári nepostavia k tomu zoči voči, už nikdy nebudú môcť pripomínať R. Ficovi nahrávku z jeho hlasom, ktorý hovorí o získavaní peňazí pre stranu vlastnou hlavou. Áno, treba si dať otázku, že čo je Slovensko za štát, keď sa tu odkladá dlhodobo súkromná komunikácia ľudí, ktorí sa pohybujú okolo politiky. Ale spochybňovaním relevantnosti nahrávok sa k lepšiemu Slovensku neposunieme, kroky tam urobíme iba tak, že systém tajných služieb musí byť viac kontrolovaný. A ani nie tak pre to, že existuje samotné zaznamenávanie, ale pre to, že vždy sa objaví účelový únik, ktorý má poškodiť politického protivníka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nespochybnujem, ze sa novinari mali k tomu postavit celom (vid titulok mojho prispevku).
nespochybnujem pravdivost tych informacii.
ale stale ma äa velmi intenzivne) zaujimy, ako sa k nim dostal "podnikatel" kocner.
vieryhodne vysvetlenie som este nepocul.
vieryhodne vysvetlenie v sulade so zakonom si vlastne ani neviem predstavit...
zeby si to sam nahral, ako rozhovor so sulikom (alebo matovic s prochazkom)? lol! sms komunikaciu nezachyti mikrofon pod klopou ci kamera vo vypinaci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako je možné, že mafiani sa dostanú

k odposluchom, sms-kám atď od polície, sis-ky? TOTO platíme my všetci! Či príkaz od najväčšie ho mafoša? Ten čo to celé menežuje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlas , pán Lintner

Sú dva problémiky - ako a čo. A tu sa rieši na novinárskej úrovni temer výhradne ako sa prepisy dostali ku Kočnerovi. Druhá otázka - čo obsahujú je vytesňovaná.
Inak k tej prvej veci - už dávno dávno malo byť zahájené trestné stíhanie v tejto veci. Polícia vraj preveruje,...., , ale trestné stíhanie začaté nebolo. Tu je otázka, či samotní postihnutí novinári s maslom na hlave nemajú gule na to, naťahovať sa s človekom, čo mal byť v akomsi zariadení už dlhočizné roky.
Ale je aj tá otázka - čo, teda obsah. Prečítal som si značnú časť tých prepisov a okrem balastu tam znepokojivé veci boli. Takže tváriť sa ako mŕtvy chrobák otázke dôveryhodnosti novinárskeho stavu neprospeje.
Akurát si myslím, že o to veľkej časti zúčastnených vôbec nejde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som trochu mimo tejto temy lebo vobec nie som nestudoval tie prepisy, len ako si nerozumiem celkovej pointe clanku.

vsak vobec nie je iste, ze tie spravy su pravdive, ale on ich za pravdive stanovil. a vytvoril z toho clanok, z ktoreho vysli dani novinari ako spiny.

ked uz sa obuva do novinarov, takje teda ok, ze on pracuje a hodnoti na zaklade informacii, ktore mozno ani nie su pravdive?

a keby aj boli, tak to, ze nejaka novinarka z jojky ma milenecky pomer s hovorcom, tak to je aky dokaz o nekalej cinnosti novinarky? vsak v jojke su aj ini novinari a ti sa mozu venovat nejakej "skaredej" veci o ktorej ona ako milenka nechce informovat a "skodit" milencovi. vsak v konecnom dosledku je to aj dobre, ze by taku spravu nespracovavala. lebo to by ju potom autor obvinil z toho, ze ako milenka bola nanho velmi makka a ze ineho politika by rozniesla v zuboch. tak o co ide teda autorovi? cele by to malo zmysel, keby taketo spravanie bolo na urovni "veduceho" redakcie alebo majitela, ktori by prikazovali, ze o tom a tom sa nema pisat a bolo by to preto, ze su spriazneni s politikom.

p.s. a podla autora nemame verit ani sportovym novinarom, vsak co ked su kamarati, milenci, ... so sportovcami. potom tiez poskytuju zaujate informacie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedna vec je zdroj

a druhá obsah. Ak by všetci spomenutí novinári podali trestné oznámenie za ohováranie a spochybnili pravdivosť, tak by som im "bol náchylný " uveriť. Ale do dnešného dňa tak neurobil jeden jediný. S týmto faktom potom všetci ostatní "pracujú".
A novinári , ktorí neboli spomenutí - ako ktosi píše nižšie - takisto polomlčky spochybňujú zdroj, Kočnera - samozrejme oprávnene - a o obsahu alebo mlčia, alebo ho bagatelizujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj toto je k téme

Hodnoť:   mínus indicator plus

prečo asi

mnohí z tých, ktorí by mali situáciu komentovať sú ticho? lebo vedia alebo aspoň minimálne tušia, že sami sa môžu o týždeň, mesiac, rok objaviť medzi skupinou novinárov so zverejnenými sms.kami. dotyčná osoba, ktorá má sms.ky k dispozícii a časť z nich zverejnila ich krásnym spôsobom drží v hrsti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale najzaujímavejšie je

kto v tých SMSkách NIE JE

akože snáď je už od čias pamätného rozhovoru Lexa-Hudek jasné že odpočúva každý každého (to bol "uniknutý" tel. rozhovor mečiarovského MINISTRA VNÚTRA a ŠÉFA TAJNEJ SLUŽBY - ktorí akože majú mať to legálne odpočúvanie pod palcom), no čo potom chcete od obyčajného novinára, jasneže sa všetko nahráva, najmä v dnešnej dobe tera-diskov

ale vždy si treba všímať suvislosti - opozícia sa samorozbila, idiotsky časované letné protesty sa minuli účinkom, a tak frco prešiel do útoku

a zrazu sa vynorí kokočner, v SMSkách ani jeden SMEtiar... a opentané SMEti zaútočia proti všetkým - budú aj kapustoviny?

pseudokauza,vyrobená a do týždňa sa na paštrnáka zabudne... a potom sa vytiahne ďalšie bulvárne komproseno pre mentálne bylinožravých tupovoličov aby politicko-oligarchickí predátori mohli stádo ešte.lepšie oholiť

a nesmejte sa, lebo vy to platíte :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Obsah sa mi nepáči, lebo sa mi zdá nesystémový,načína povrchne veľa káuz a potom ich nedovysvetlí. A opomína nevyvrátiteľnú skutočnosť, že väčšina médii (s výnimkou napr. p. Bielika a jeho DankoTel) kritizuje bandu nebezpečných zločincov, riadiacich štát. A podozrievam, že článok bol koncipovaný na Súmračnej.
Pri strážení práva pred spomenutými zločincami som ja ochotný odpustiť aj KOZMETICKÉ vady. Dúfam, že pán autor nabudúce nepríde s návrhom ústavne zaviesť novinársku autocenzúru.
Peter Lajda,Bratislava
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže ty sa rád necháš manipulovať a klamať, len to musí byť o správnej strane. Gratulujem Sulikovi a Matovičovi k inteligentným voličom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty tu vieš v týchto diskusiách vytresnúť aj niečo iné? Podobný príspevok si už metal 28. októbra na iného diskutéra. Kdeže si sa v tom príspevku vyššie dočítal niečo o Sulíkovi, Matovičovi a o tom, či sa nechá daný diskutér manipulovať a klamať iba preto, lebo je to vraj o tej správnej strane?

Neprojektuješ náhodou svoje vlastné neduhy na iných? Venuj sa radšej nejakému inému remeslu, ako vyrábaniu slamených panákov, tí v diskusiách nie sú vítaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuz

ak niekto podozrieva, ze clanok TI bol koncipovany na Sumracnej, nuz tak potom treba poriadne (aj ked uplne bez argumentov) skritizovat toho, kto na taku sprostost zareaguje, vsak.

:D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A prečítal si si poriadne aj to, čo som na tej reakcii kritizoval? Veď ten jedinec chrlí stále to isté, bez ohľadu na to, na čo reaguje. Tak o čo sa tu snažíš? A ak niekto niekoho podozrieva, že článok bol koncipovaný na Súmračnej (je mi vrúcne jedno, či bol koncipovaný tam, na cesnakovej pomazánke alebo na Mesiaci), tak je automaticky voličom SAS alebo Matoviča a je nekritickým cvokom, ktorý sa nimi nechá manipulovať a klamať?

Počuj, ty sa s tým xymoxom poznáš? Alebo máte iba podobné prečudesné myšlienkové pochody?

:D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak dvaja diskutéri na ktorých reagujem napíšu rovnakú hlúposť tak nebudem pre každého vymýšľať novú formuláciu, len aby si bol spokojný. Obaja píšu, že im nevadí ak novinár plní politickú zakázku, manipuluje a klame čitateľ a, stačí ak kope za správnu stranu, alebo kope do správnej strany. Takto podľa mojich skúseností rozmýšľajú voliči olano a sas a zjavne aj ty. To pre mňa nie je prejav tej údajne vyššej inteligencie opozičných voličov. Len toľko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tvojím problémom je, že klameš a vymýšľaš si. Chceš zubami-nechtami podporiť svoju vlastnú kontra-teóriu o tom, ako nie je pravda, že sú "pravicoví" voliči viac inteligentní (to mimochodom nik nikdy nevyhlásil, ak si to dobre pamätám) a preto sa uchyľuješ aj k takýmto škaredým praktikám.

Pretože toto " Obaja píšu, že im nevadí ak novinár plní politickú zakázku, manipuluje a klame čitateľ a, stačí ak kope za správnu stranu, alebo kope do správnej strany." nenapísal ANI JEDEN Z NICH. To je produkt tvojej mysle, to je tvoj slamený panák. Ak mi chceš oponovať, existuje jednoduchá pomoc - zacituj presne to, čo tvrdíš, že tvrdia.

Ale ja viem, že nezacituješ, pretože to v ich príspevkoch vôbec nie je.

A čo sa týka "pravicového" voliča - to, že je vo všeobecnosti rozhľadenejší a že rozumie fungovaniu štátu, ekonomike viac, ako priemerný volič SMERu, je fakt. Je to holý fakt a ty na ňom nič nezmeníš. Pretože história to dokázala nie raz - stačí si všimnúť, ako dlho je na výslní "ľavicová" strana SMER. A ako dlho si drží neuveriteľne vysoké volebné výsledky. Ďalším dôkazom je presun voličov SMERu k SNS - strane, ktorá má na rováši mnoho a ktorej terajší predstaviteľ bol zapletený do najväčšieho rozkrádania republiky - a predsa sa objavili cvoci s pamäťou akváriových rybiek, ktorí tieto exkrementy poslali do parlamentu.

Takže sa nesnaž, tieto tvoje pokusy o ohýbanie reality nie sú vôbec efektívne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No takže pôjdem postupne.
To že sú pravicoví voliči inteligentnejší vyhlasuje v priemere každý druhý diskutér na SME, vrátane teba – venoval si tomu celý posledný odstavec svojho príspevku :). Že je to len vaša autosugescia je zbytočné vysvetľovať. Existuje kanadská štúdia (vyšla v Psychological science) ktorá skúmala vzorku 15 tisíc respondentov v priebehu 23 rokov (čo je teda dosť relevantný výskum) a výsledok bol, že pravicu volia prevažne ľudia s nižšou inteligenciou a naopak ľavicu volia inteligentnejší ľudia. Samozrejme čo platí v Kanade, nemusí platiť na Slovensku, ale keď sledujem priaznivcov údajnej slovenskej pravice tak mám pocit, že v tomto sa od Kanady nelíšime ani trochu.
A ešte niečo k tejto téme. Napr. Smer volilo 31 % vysokoškolákov z celkového počtu a SAS iba 7,7% a Oľano 7,5%. Takže neplatí ani mýtus o vyššom vzdelaní voličov údajnej pravice.
Voliči údajnej pravice považujú tento štát za čiernu dieru, všetko je tu totálne zlé a za všetko môže fico. Keď fico zmizne tak tu nastane raj na zemi. Pre dosiahnutie tohto cieľa je dovolené všetko, asistenti politikov údajnej pravice sa môžu dopúšťať trestných činov, novinári môžu písať čokoľvek – veď to sú len kozmetické vady, politici údajnej pravice môžu zahajovať schôdze NR na základe osobných pocitov o uznášania schopnosti atď. Nepriateľ je jasne daný a svetlé zajtrajšky tiež. Ako bonus je presvedčenie o vlastnej inteligencii a hlúposti druhej strany. Toto všetko je dôkaz vyššej inteligencie voliča údajnej pravice.
A teraz k tomu čo som zhrnul pre ľahšie pochopenie do záveru, že mojim predrečníkom (tým dvom na ktorých som reagoval, ale teraz už aj tebe) nevadí keď novinár plní politickú objednávku, manipuluje a klame čitateľa, stačí keď kope za správnu stranu, alebo kope do správnej strany. Aby si bol spokojný tak zacitujem predskokana P. Ladju – „Pri strážení práva pred spomenutými zločincami som ja ochotný odpustiť aj KOZMETICKÉ vady.“ Spomenutých zločincov predtým identifikoval ako bandu nebezpečných zločincov, riadiacich štát. Snáď aj tebe je jasné, že ide o súčasnú vládu. Takže ešte raz a pomaly – P. Lajdovi (rovnako ako pánovi na ktorého som reagoval predtým, ale nechce sa mi to hľadať) nevadí, že novinári písali na objednávku politika, že nepísali pravdu, toto považuje za „KOZMETICKÉ vady“, stačí že písali na objednávku politika, ktorého považuje za „správneho“ a písali proti politikom, ktorých považuje za zločincov. Nezaujíma ho motív, nezaujíma ho pravda, iba to že to poškodí protivníkovu stranu. Koniec koncov on už PRAVDU pozná – povedal mu ju Sulík a Matovič.
Na záver – aj ja chcem aby ľudia ktorí porušili zákon sedeli v base a je mi jedno či to bude fico, kaliňák, sulík, alebo matovič. Ale nedomnievam sa, že účel svätí prostriedky, to je hlavný rozdiel medzi nami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ako vidis prostriedky pouzite v tomto pripade kocnerom ? aky je tu motiv, aka pravda ?

kto mimo teba tu v tomto prispevku tvrdi, ze zmiznutim fica nastava automaticky raj na zemi ?
sledujes aj priaznivcov udajnej lavice, ci tvoj nepriatel je jasne dany ?
Ako bonus (tvoje) presvedčenie o (tvojej) vlastnej inteligencii a hlúposti druhej strany (napriklad oponenta v tejto diskusii). :)
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME