Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Žiť zo spomienky na jediný deň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

...za pohodu a čistotu, která jde z Tvých slov. Mimo jiné se mi líbí Tvoje fotky, škoda, že zde na fotografiích nepřispíváš častěji. Jde z nich něco, co zdejším fotkám velmi často chybí - opravdovost. Přeji Ti pěkný večer.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý večer, Michal :)
Trochu s oneskorením, ale predsa som sa k tomu dostala. Najmä, ak mám pocit, že nič nestíham a preto nerobím nič poriadne, lebo sa venujem viacerým činnostiam (hoci len v myšlienkach) súčasne. A večer, keď celodenný kolotoč, vystrieda ticho, s ktorým nastáva spomalenie, pozriem sa tu, čo nové. A tak, teším sa, ak moje "výtvory" čitateľom, či už verným alebo náhodným, keď nazretím z toho, čo u mňa na blogu našli, majú dobrý pocit, keď u nich nastane pohoda, alebo si čo-to odnesú, veľmi ma to poteší.

Ďakujem Ti veľmi pekne - za pozastavenie sa po dlhšom čase, aj za povzbudenie, je to taká milá odmena za čas strávený vo virtuálnom priestore, kedy sa delíme s myšlienkami alebo obrázkami, ako aj Ty sám zdieľaš krásu prostredníctvom Tvojich vzdušných a podmanivých blogov. Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem. Príjemný večer v celkovej pohode, Michal... Urobil si mi radosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach,

keby sme takto úprimne uvažovali a nechali sa inšpirovať, keď už nie presvedčiť pohľadom na ,, rozprávajúce" tichým tónom rozvetvené stromy a započúvali sa do ich obnažených korún, sťaby symbolizujúcich holé pravdy ŽIVOTA človeka, žilo a dýchalo by sa nám oveľa ľahšie...

... https://www.youtube.com/watch?...
... https://www.youtube.com/watch?...
... https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Novembrové koruny listnatých stromov ma vždy fascinovali, práve pre tú ich schopnosť odhalenia, zhadzovania svojho šatstva, čo s tým všetkým nadíde, ako sa dotýkajú susedných stromov, čo vypovedajú. Si to pekne zhrnula, milá Lutna, zavŕšila skladbami. Zajtra si ich vypočujem, určite ma nesklameš. Strunka hravá. :) Usmievam sa, je to také obyčajné šťastie, čo je v nás, čím sa sýtime, čo nás obklopuje, s tým všetkým, čo prichádza - je to šťastie, toto všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čas plynie a my s ním,

hoci máme opakujúci sa pocit, že stojíme na jednom mieste a naše perpetuum mobile je neúnavné v tom istom pohybe (zvyku,postupe,rutine) až do omrzenia. Nie sme sami sebe priateľmi, preto toľko otázok a sebavýčitiek...Ani v tom najúnavnejšom mode opakovaní toho istého nie je dobré opúšťať spojenie so sebou samým, aby nebolo potrebné pomenúvať veci vzťahov "návratmi cez odpúšťania vs prepáčenia". Žiadna minulosť nie je bezmenná : Naše zakorenenia občas trpia smädom, a preto sa ocitajú v plytčine a my ich často zľahka nepriznáme... Čeliť tejto projekcii je vnútorne náročné... Zarodí strom bez vody? -------------- Pani autorka, u mňa - za nezvyčajný text a poetiku(vrátane fotografií) K++++++++++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niektoré slová sú ako dúšky liečivej vody, duša sa z nich napojí, myseľ osvieži a telo zosilnie: vlákno pavučiny - takú silu majú, obohacujúcu, akoby som si našla odpoveď na otázku, ktorú som ani nepoložila. Veľmi pekne ďakujem. Teraz si odnášam viac, než som od diskusií kedy očakávala...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Má to veľa do seba, Marti,

aj text aj foto.
Žiť zo spomienky na jediný deň by pre mňa bolo preťažké, asi by som musela losovať, ktorý by to bol. Žijem AJ a NIELEN zo spomienok na veľa-preveľa dní a každú chvíľu k nim pribúda ďalší. Asi mi srdiečko nefunguje ako to správne sito, ani ho k tomu nijako nenútim. Ale tuším a cítim v Tvojom texte inotaj, si rodená poetka každým vysloveným a napísaným slovom, v tom to bude:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je toľko neuchopiteľného, nesmiernosť, tajomnosť medzi riadkami, však? Nič netreba meniť, Janka, žiješ najlepšie, ako vieš. A tak je to, myslím, aj správne. Žiť, žiť pre život samotný. A Ty to, podľa mňa, vieš vždy tak príma rozbaliť. A pritom, chápeš, vieš vystihnúť, čo je medzi riadkami. Jednoducho, vieš, že "je" to tam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Najmenej

päťkrát som prečítala Tvoje zamyslenie a pri každom prečítaní ma niečo napadlo, čo by som Ti chcela povedať... a nakoniec, len s porozumením a výrečne mlčím ...
Bohatý obsah, fotografie to len umocnili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zlatá Helenka, to je dobre a som Ti vďačná, že si povedala iba to, čo si napísala, a nie je toho málo, čo v tých slovách cítim. Duša blízka, vnímam ten dotyk, ver... Krásny večer, víla jesene. :ď)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME