Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stop "diktatúre" slobody! Vráťme sa k "hodnotám" minulosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Habr, Habr

že by si zrovna ty bol etalónom empatie k odlišnému názoru, to z tvojich príspevkov nemôžem tvrdiť. Menovať vedľa G.H. aj R.S. , to je dnes akési symptomatické. Keď sa tak mírniks - dírniks zamyslím, cui bono...
Ak dnes je v tlači najviac kritizovaný - aj tebou spomínaný - R.S., tak sa najviac teší Fico s Dankom. Alebo tu niekto šľape cestičku pre novoprichádzajúceho?
A kto zvykne šľapať ? Len ceckaté .......?
 

PROTI OLIGARCHIZÁCII SPOLOČNOSTI--

(veľavážený autor Škopec (Habr)

--teda proti politickému vývoju,
v ktorom sa REÁLNA politická moc začína sústreďovať v rukách úzkej skupiny ľudí--
je možné nasadiť iba dve alternatívy:

prvou je demokratizácia spoločnosti,
teda postupné rozptyľovanie reálnej politickej moci medzi všetkých občanov štátu,

druhou je sústredenie moci v jedných rukách silného "vodcu".

V spoločnosti, v ktorej sú reálna politická moc i potenciál na jej získanie sústredené v straníckych centrálach,
kde vládnuca "elita" odmieta predstavu kandidátov volených v priamych voľbách, vo voľbách bez nutnosti akejkoľvek organizovanej straníckej príslušnosti kandidáta,
kde "elita" odmieta prijať možnosť odvolať volených kandidátov voličmi,
a ktorá systematicky popiera význam a zmysel inštitútu referenda,

je jedinou odpoveďou na odmietanie rozptýlenia moci
jej sústredenie v rukách jediného fýrera tak,
aby nakoniec podiel na moci stratili aj tie mocenské kruhy,
ktoré sa s ňou nechceli a nechcú deliť s "nevzdelanými masami", "dedinčanmi", "vidiekom", "upratovačkami a sústružníkmi", atď., atp.
...to ad 1., Škopec.

.
Ad 2.:
výhra Trumpa NIE JE symptómom úpadku úsudku amerických voličov,
ale úpadku (kedysi principiálne demokratickej) morálky politickej moci, sústredenej dnes už v straníckych centrálach:
tá prvá stranícka centrála pretlačila odmietanú a neobľúbenú Clintonovú na úkor "zdola" požadovaného Bernieho Sandersa,
tá druhá entropicky zakrnela a nebola schopná ZJEDNOTIŤ sa (=viď moje ad 3. nižšie) na republikánskej alternatíve voči Trumpovi.
.
...a nakoniec ad 3.:
neustále sa ľuďom hučí do hláv,
že kolektívne uvažovanie je boľševický prežitok a jedinou alternatívou "rozumu" je vraj individualizmus.
Ľudia sa ale nakoniec naozaj začínajú starať iba o seba
a to až do najmenších, nechcených a neočakávaných dopadov na vývoj spoločnosti:
a tak tu máme Trumpa izolacionistu v Bielom dome,
a prázdne námestie SNP v Bratislave,
na ktorom 17.11.2016 mieni protestujúca opozícia pod názvom akcie "TOTO SME NECHCELI" zrazu presvedčiť ľudí o tom, že individualizmus je schopný fungovať i kolektivisticky (hehe:)

Ak teda ľudí učíme starať sa iba o svoj momentálny prospech, tak jedného dňa tak skutočne začnú i konať
a potom aj ich učitelia samotní sú "zrazu" a "z ničoho nič" šokovaní z výsledkov vlastných dlhoročných snáh.
---
 
Hodnoť

gumbo2, gumbo2

Richard S. síce kritizuje Róberta F. za rôzne kauzy (čo by som inak vítal), ale zároveň je na jeho rétorickej vlne záujmu (záujem o preferencie).

Čo sa mojej empatie týka: ja nevolám (ako niekto) po múroch. Nepotrebujem neustále zdôrazňovať inakosť inej kultúry iba preto, aby som sa zapáčil tej najväčšej slovenskej rasistickej lúze. Richard S. však nie je ani rasista, ba ani nechce skutočné stavanie múrov. On "len" tak tára. Podobne ako Donald Trump. Keď ich však zastihne realita, ostávajú paf.

Naviac Richarda S. nepovažujem za profesionálneho politika v zmysle schopnosti udržať si moc talentom, či dokonca "nedajbože" osobnou zodpovednosťou. On ale moc nevie udržať vôbec. Teda tú koaličnú, vládnu.
 

Tak poďme diskutovať.

Prosím objasniť, ktorý zo súčasných "politikov" nemá záujem o referencie, či nie je na rétorickej vlne záujmu. Kto volá po múroch ? Je aj snaha o dodržiavanie existujúcich podpísaných zmlúv či záväzkov volaním po múre? Aká veľká je tá najväčšia slovenská rasistická luza, aby som mal obraz, lebo netuším, či to je o jedincoch alebo dvoch tretinách národa.O tom udržaní moci, to je hlasovanie o Grécku?
 

gumbo2, Richard S. nedávno v RTVS

volal po veľkom múre medzi USA a Mexikom. Ten "chlap" sa len predvádza. Z hľadiska ľudského nastavenia ide o zbabelca. To politické, rétorické je iba taká záclona, za ktorou je prázdno (podobne ako u mnou už v debate spomenutého Procházku). Richard S. však samozrejme nie je hlupák. Vie, že oslovovanie rasistov a hrdlorezov z najzaostalejšieho vidieka prináša preferenčný úspech. Viete gumbo2, preferencie áno, ale nie za každú cenu. On ich chce za každú cenu.

Ešte k tej zbabelosti: keď Richarda S. "načapali" raňajkovať u Kočnera, tak R. S. následne verejne tvrdil, že nech o jeho ďalšom predsedovaní v SaS rozhodnú voliči vo voľbách. Nechal to na komunite voličov. Vymyslel si schému a na ňa sa následne odvolával. "Veď sme sa dostali do parlamentu... dali dôveru...".
 

 

Boze, Habr, pozri si tento link a vysvetli mi, ako dokaze Trump uz teraz ten tvoj plot stavat?
http://svet.sme.sk/c/20385962/...

Je neuveritelne, ako aj evidentna loz dokaze byt tebou prezentovana za pravdu. Ktorou castou tela rozmyslas?
Vytesnujes sa voci Sulikovi. Nerobis dobre. Len tym ukazujes, ze si este vacsi hlupak, ako sa prezentujes.
 

Romi, toho hlupáka si nechajte

pre kámošov. V opačnom prípade mi dajte na seba kontakt a niekde sa scukneme.
 

 

Chces mi na tom stretnuti ukazat fotky, na ktorych Trump stavia ploty na hraniciach? Nie? Tak potom naco sa stretavat. Tvoj argumentacne orientovany prispevok len poukazuje na spravnost mojho zaveru. Ze si hlupak na pohladanie.
Este dodatok, poznam niekolkych, ktori sa tuzili so mnou stretnut a potom to obanovali, ale ked na tom trvas... Mozeme si skocit na pivo...
miro novak oponice
Potrebujes aj telefonne cislo?
 

Nešlo by o stretutie s rozhovorom

Ani by nešlo o pitie piva. Dokonca ani fotky nebudem ukazovať. Daj telefón, kontakt, odhal identitu tak, aby som vedel, že si to Ty.
 

 

No fotky nemozes ukazovat, lebo by si sa ukazal, ze si skutocny somar? To hadam staci, nie? Tak ktoze to stavia tie ploty, trulo?
 

Ja o koze, ty o voze

Mama a čo sa dáva do guláša? Cukríky nejedz, kazia sa z nich zuby. Teraz k veci. Varíme len z toho, čo je k dispozícii. Keďže do politiky sa nám nejako slušní ľudia nehrabú, tak sú tam tí, čo sú. A z tých volíme, či niektorí ani nevolia. Ale ak sme si doteraz - teda niektorí tu - mysleli, že slovensko je nejakým deviantom v regióne, tak sa ukazuje, že región je plný deviantov. A už nielen v regióne, ale pomaly v celej Európe a ajhľa, už aj v USA.
Inak doporučujem si prečítať - niektorým - výsledky prieskumu u susedov v Rakúsku , ktorého sa zúčastnilo takmer 1 milión mladých. Generation What priniesla zaujímavé otázky i odpovede o mladých ľuďoch medzi 18 a 34.
Mimochodom geneticky neskazených budovaním svetlých zajtrajškov.
Len tak pomimo : 83 % si myslí, že pribúda nerovnosť šancí, 88 % nedôveruje politike, 47 % má strach z teroristických útokov , takmer 50 ˇneverí, že vzdelanie prináša ohodnotenie v ďalšom živote.
http://www.generation-what.at/
 

gumbo2, nech bude v politike ktokoľvek

časom bude označovaný za neslušného. Jednoducho iba preto, lebo je v politike. Politika ako taká je terčom permanentnej kritiky, lebo nemalá časť (dokonca svetovej) populácie považuje politiku za zdroj svinstiev. Každému sa nedá dať to, po čom túži. A naviac: politika nie je na to, aby ľuďom napĺňala ich najsúkromnejšie túžby. Za to, že sa niekto váľa v priekope predsa nemusí nutne premiér, prezident, či parlament.
 
Hodnoť

 

Ten Sulík im furt leží v žalúdku a dokonca sú schopní ho prirovnávať k Husákovi.Títo slniečkári rýchlo zabudli na to aké obrovitánske a megalomanské nádeje vkladali do Procházku a skutek utek.
 
Hodnoť

Ernieball Musicman, napríklad ja som

Prochzku kritizoval od začiatku jeho "samostatnej" politickej kariéry. Niekedy v roku 2014 som napísal text na blog pod názvom Procházka nevie chodiť po vodnej hladine. Alebo nejako podobne znel nadpis článku.

Vôbec som do neho nevkladal žiadne nádeje. Považoval som ho za politického slabocha.

A slovo slniečkar (či slniečkari) je mechanicky opakovanou slovnou hlúposťou. Svojho času bolo takto automaticky používané slovo Janičiar (Janičiari). Dokonca na dnešných "slniečkarov".
 
Hodnoť

Veľmi dobrý, vinikajúci článoček...

...K+, pán autor. Páli Vám to a viete jednoducho a v skratke napísať aj to, čo si okrem Vás myslia tisíce, desaťtisíce...
Myslím si, že spolu s Vami nie som jediný, kto je v podstate zdesený z toho, čo sa tu deje. Tu, v tomto štáte a súčasne v stredoeurópskom priestore. U našich západných susedov, v Česku, to už zachádza tak ďaleko, že početná skupina poslancov seriózne navrhla vrátiť do trestného zákonníka čin verejného hanobenia prezidenta republiky. Návrh predložil v predvečer 27. výročia novembra poslanec, súdruh Zdeněk Ondráček z Komunistickej strany Čiech a Moravy mimochodom ten istý Ondráček pred 27 rokmi v Prahe v uniforme Verejnej bezpečnosti mlátil obuškom demonštrantov - http://zpravy.idnes.cz/hanoben...
+++
Čo sa toho Trumpa týka tak na to nemám slov. Myslím si, že americký pospolitý ľud už dávno musel zísť z rozumu keď si dokázal za hlavu štátu zvoliť nafúkaného, vrcholne neslušného a nevychovaného chlapa vychvaľujúceho sa okrem iného aj svojimi sexuálnymi atakmi voči mnohým ženám. Na druhej strane sa ale americkému ľudu nečudujem, pretože aj my, zakladajúci si na kresťanských tradíciách sme si svojho času zvolili nielen Mečiara ale aj opilca a hulváta Slotu a dnes máme vládu zas len takú na obraz nás všetkých.
 

Vinikajúci

to je od vína?
 

 

nie "od" ale "po" ..
 
Hodnoť

Monsieur Chien, odporúčam knihu od

autora Gustave Le Bon, Psychológia davu, ktorá vyšla v roku 1895 (prvé vydanie). Momentálne by ešte mala byť na pultoch predajní. Autor v nej popisuje v podstate aj to, čo sa odohráva teraz. Dav, masa sa stáva tvárnou v momente, ak sú jej predložené jednoduché "riešenia" a formulácie. Je ako pod drogou.

Trupmefekt tu bol "nekonečne" dlho a ešte bude. Bol však akosi menej viditeľný, kedže "ľud" nemala k dispozícii internet a iné "hračky".

Za Váš príspevok ďakujem.
 
Hodnoť

Mnohe hodnoty minulosti

mame aj dnes. Napriklad, ze existuje skupina ludi, ktori nam hovoria co robit/nerobit, co je pravda, kto je fajn a kto nie, vymyslaju bilagy a krmia polopravdami.
 

a ty si nesvojprávny?

ty musíš robiť to, čo ti iní hovoria a veriť hocijakej polopravde?

Na rozdiel od minulosti - dnes ti nikto nebráni aby si sa vzdelával - nikto neobmedzuje dostupnosť literatúry alebo iných zdrojov informácií.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Advokátska kancelária BÁNOS: Zákonník práce sa mení. Zamestnancov čakajú nové benefity. 6 615
 2. Pavel Macko: Nesúhlasím, vážení agenti! Ficove video je hnoj 3 338
 3. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov 2 152
 4. Marián Viskupič: Toto ste o slovenskom zlate zrejme nevedeli 1 647
 5. Peter Kollega: Keď Blaha, tak prečo nie celý orchester aj s kapelmajstrom? 1 103
 6. Mišo Šesták: Prečo nenaštvať ruskú armádu 1 044
 7. Jozef Kmeto: Prieskum: Kotleba druhý, PS/Spolu a Kiska Za ľudí klesli. Fašizmus na Slovensku triumfuje 1 031
 8. Transparency International Slovensko: Vláda pred voľbami točí v štátnych reklamách rekordné peniaze 853
 9. Monika Kozelová: Keď DEUS zoštátňuje klientov a ako sa hádže zrno sliepkam. 801
 10. Ján Pyštek: Ficovi oligarchovia 701

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Tajomstvo mlčania Stvoriteľa
 2. Štefan Vidlár: Kamarádzi
 3. Martin Krištoff: IPO Saudi Aramco prekonalo očakávania a dosiahlo niekoľko trhových NAJ
 4. Dáša Baliarová: Električka
 5. Martin Šterbák: O Knihe Ezdrášovej
 6. Stanislav Mičev: Kto je PRACUJÚCA CHUDOBA?
 7. Štefan Vidlár: Amíci
 8. Radovan Medovič: Politikum Andyho Pracháča
 9. František Cudziš: Vede do vienka. III.
 10. Róbert Čambál: Križovatka

 1. Najväčším skokanom je Matovič, Kiska klesol. Čo ukázal najnovší prieskum Focusu
 2. Masívny výbuch v Prešove zaskočil aj experta na výbušniny
 3. K trom obvineným za výbuch plynu v Prešove môžu pribudnúť ďalší
 4. NAKA zadržala youtuberov Daňa a Vaského
 5. Výbuch plynu v Prešove: Plynári určili kopať výhradne ručne
 6. Ako zbúrajú prešovský panelák (rozhovor)
 7. Američania zmrazili Kočnerov majetok, Visa mu zruší platobné karty
 8. Prešov rozdelí všetky peniaze zo zbierok ľuďom, práce zaplatí štát (minúta po minúte)
 9. Prešovčanke ostal po výbuchu v byte dôležitý prístroj. Bude strašné tam teraz bývať, vraví
 10. Demolačný stroj dorazil na hranicu skôr. Smeruje do Prešova

 1. Polícia sa zaoberá Blahom pre fotografiu s červenou hviezdou s kosákom a kladivom
 2. Ondrej Dostál: 50-dňové moratórium a nebezpečná nadpráca ministerstva vnútra
 3. Poslanec Blaha, hanbite sa
 4. B.Kačáni: Liberál kontra kresťan
 5. Nový Smer? Ale kdeže, nenaleťte im
 6. Predsedníctvo SAV vyzvalo Blahu, aby zvážil pôsobenie na akadémii
 7. Rómsky prezident naložil Ficovi ako ešte nik doteraz
 8. Blaha nemá čo robiť v SAV – nielen morálne, ale ani odborne
 9. USA zasiahli proti Kočnerovi, zmrazili mu financie - SME
 10. Komentár Mareka Vagoviča: Komunizmus a fašizmus sú rovnaké zlo, súdruh konšpirátor

Už ste čítali?