Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lajčákov recept na pridrahé stretnutia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je to Lajčákov recept. Politici odjakživa sa napchávali " chlebíčkami za 100 € " . Asi to bude tým, že majú iné žalúdky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nezavádzajme a preverujme fakty

Držme sa faktov prosím – nejde o žiadne „pridrahé stretnutia“ ani o „zakázku pre firmu, kde v minulosti pôsobili ľudia blízki ústavným činiteľom.“ V prvom rade nejde o dve identické zmluvy (rozdiel nie je iba v sumách, ale aj v mieste poskytovania služby, osobách, pre ktoré sa plnenie poskytuje a formáte poskytovania cateringu), ale o výsledok verejného obstarávania na cateringové služby pre podujatia na vysokej úrovni. Toto obstarávanie sa rozdelilo na dve časti – catering pre podujatia v Redute na predpokladanú hodnotu zakázky 448 tisíc eur (bez DPH) a pre podujatia na Bratislavskom hrade a v novom SND v predpokladanej hodnote 351 000 eur (bez DPH). Rozdelenie na dve časti bolo urobené, aby sa umožnila účasť aj menším firmám, ktoré by sa nedokázali uchádzať o spoločnú celkovú zákazku v predpokladanej výške 799 tisíc eur (bez DPH).
Oznámenie o vyhlásení tendra bolo zverejnené aj vo Vestníku Európskej únie, na základe čoho sa ho mohli zúčastniť všetky firmy zaoberajúce sa poskytovaním cateringových služieb v celej EÚ. Žiadosť o účasť predložilo osem uchádzačov, piati z nich následne predložili ponuky na prvú časť zakázky a štyria na druhú. Kritériom vyhodnotenia ponúk bola najnižšia cena a tú ponúkla v jednom aj druhom prípade spoločnosť Congress Service Slovakia. S ňou sa potom uzavreli samostatné rámcové dohody na každú časť zo spomínanej zakázky. Obe rámcové dohody boli zverejnené v rovnaký deň – preto sa pri povrchnom pohľade môže niekomu zdať, že ide o dve identické zmluvy. V procese verejného obstarávania nikto z ďalších uchádzačov nepodal žiadnu námietku. Otvárania obálok s cenovými ponukami sa mali právo zúčastniť zástupcovia firiem, ktoré predložili do tendra svoju ponuku (štyria z nich svoje právo využili). A čo je veľmi dôležité – reálne čerpanie dosiahlo zhruba 420 tisíc eur (s DPH) a nie 958 800 (s DPH) ako mylne uvádza autor, ktorý operuje len so súčtom maximálnych finančným limitov oboch častí zákazky. Výsledkom tendra bolo uzatvorenie dvoch rámcových dohôd (každá pre jednu časť zákazky), v ktorých je uvedený maximálny limit pre čerpanie. Ten nemusí a v tomto prípade ani nebol vyčerpaný. Následne samozrejme nemôže sedieť ani prepočet autora, že jedno stretnutie stálo štát 47 tisíc eur. Ale to by najskôr bolo potrebné preveriť si fakty a riadne zanalyzovať predmetné rámcové dohody. Ešte pripomeniem, že už z aj tak najúspornejšieho predsedníckeho rozpočtu v regióne (70mil€) sa nám podarí ešte pár miliónov pre štát ušetriť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Minister spravodlivý.

Zhodou okolnosti a so spätnou platnosťou, pretože čítam len staré noviny a časopisy, som objavila v Plus 7 dní zo dňa 28. januára 2016 článok UTAJENÁ MAŠKARÁDA. Tam sa píše o. i.: ...AKO SA DOSTAŤ DO Z LIMUZÍNY NA HONOSNÝ PLES DIPLOMATOV... MINISTERSTVO ZAHRAN. VECÍ O TOHOROČNOM REPREZENT. PLESE VôBEC NEINFORMOVALO...Ďalej sa píše: MINISTERSTVO NAPRIEK OPAKOVANEJ žIADOSTI O PLESE NEINFORMOVALO. REZORT MIROSLAVA LAJčáKA TAJí, KTO VšETKO SA NA PODUJATí ZúčASTNIL A KTO NA ňOM VYSTUPOVAL. NEDOZVEDELI SME SA ANI TO, KOľKO CELá MAšKARáDA STáLA A KTO JU FINANCOVAL. Ako vidieť náš pánko minister len pokračuje vo svojich krokoch. A že vraj poctivý občan. Len tají a tají /ALE DIPLOMATICKY/.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME