Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako predal Fico krajinu oligarchom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Hovadzina, polopravda

Oligarchovia si podmanili Slovensko po "nežnej" - hneď ako vypoklonkovali "revolucionárov", ktorým ešte išlo o zmenu, z vrcholnej politiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže dejiny zla začínajú v 2006-tom?

Tak to sa deduško v Elektre poteší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hovorím niekde o tom, že dejiny zla začínajú v 2006-tom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozri sa, takto

Jedna vec je upútavka na knihu a myšlienky, ktoré vyslovil niekto iný.
Ale vložením nadpisu sa niet na čo vyhovárať. Ako píše kolega nado mnou , tak všetko začalo podstatne skôr. Dnes je v móde nadávať na Fica, však je aj začo, bohužiaľ. Ale Fico pokračoval v tom, čo niekto začal veľmi dávno. Tí oligarchovia tu už drvivou väčšinou boli a mali svoje pozície. Mečiarove budovanie domácej kapitálovej vrstvy ti možno uniklo, alebo sa nehodí. Ale veci začali dokonca ešte skôr, dokumentov ku kupónovej privatizácií je hromada.
Takže ak chceme hodnotiť futbalový zápas, nestačí začať v 46-tej minúte. Bol aj prvý polčas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nadpis aj podnadpis je v poriadku,

dokonca ich považujem za veľmi výstižné a hlavne - vôbec nenegujú to čo píšeš o Mečiarovi.
Dejiny nemožno prirovnávať k futbalovému zápasu. Pred Mečiarom tu bolo krátke obdobie slušnéj politiky. Predtým tu boli desaťročia sociáliznu. Ten bol v poriadku? Pred socializmom a krátkym demokratickým povojnovým obdobím tu bol slovenský štát. Ten bol tiež v poriadku? Vždy bolo nejaké predtým...
A na kupónovú privatizáciu mi nesiahaj, pretože to bol jeden z najférovejších spôsobov privatizácie, ak nie vôbec najferovejší, ktorý sa v postkomunistických krajinách udial a vysoko ho hodnotili aj vyspele demokracie. Práve Mečiar to bol, kto po rozbiti ČSFR kuponóvu privatizáciu zrušil, zobral im kuponové knižky a namiesto nich im dal päťtisíckorunové dlhopisy splatné po piatich rokoch, ktoré sme si vlastne zaplatili my sami svojimi daňami. Štátne podniky následne porozdával svojim kumpánom za korunu. To "za korunu" je myslené ako suma, ktorá išla do štátneho rozpočtu. To, čo išlo do stranickej pokladne HZDS, to je už druhá vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne to aj Široký hovorí

zjavne si rozumiete. Nuž ak máš potrebu písať za blogera, chvíľku môžeme. Nadpis nie je v poriadku. Veľká časť Slovenska už bola dávno predaná. Kmotríkovi, Širokému, Haščákovi, Poórovi, ďalším. Niektorí budú tvrdiť, že Brhel - štátny tajomník ministerstva hospodárstva za Mečiara zarobil až za Fica, čo už. Alebo že Kmotríka vyrobil Fico.
Fico mal dobrého učiteľa v starom pánovi z Elektry. Zdokonalil systém, ale nevymyslel ho. Doťahuje ho do dokonalosti, ale zapojil sa do toho, čo tu už bolo, milý kuman.
To nie je hodnotenie dejín, ale hodnotenie obdobia, kedy sa Slovensko dostalo do rúk oligarchov, s čím nakoniec súhlasím.
Ale nezačalo to v roku 2006.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechcem

všetko komentovať, ale Kmotríka určite "nevyrobil" Fico.
Kmotrík tu práveže bol predvoj, lebo fungoval ešte za "socializmu"...

Brhel sa dal na dráhu "podnikateľa" ešte za Mečiara, keď spolurozhodoval o tom, čo kto sprivatizuje (rozumej dostane) resp. akú zákazku kto dostane a potom vyberal "desiatky"

Celé to tu začalo ešte pred Mečiarom, za Mečiara sa len podstatne rozšírilo portfólio...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám ju objednanú.

Pozerám, že v Martinuse sa stále drží na prvom mieste v rebríčku bestsellerov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zhtlol som ju ako jednohubku za jeden deň. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niektorí diskutéri predo mnou používajú argument "veď aj Mečiar".
Nuž áno - aj Mečiar, ale rozdiel medzi týmito dvomi pánmi je ten, že Mečiar je história a Fico je prítomnosť. Históriu nemôžeme zmeniť, ale prítomnosť áno! A na to potrebujeme vedomosti. Potrebujeme vedieť, čo spôsobuje chorobu tejto spoločnosti - TERAZ. A práve v tom je ta kniha cenná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale veď kľud

Niektorí diskutéri dokážu ohodnotiť prínos priateľa Coly a birmovky. A ver, že detailne. Niektorým diskutujúcim prekážal výraz v nadpise. A Mečiar je síce história, ale jeho metódy veselo fungujú ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Smer si úzkostlivo strážil svoju politickú kuchyňu!
Tých, ktorí sa odvážili niečo kritizovať, ihneď skrotil...
Teší ma, že túto sofistikovanú zlodejinu mal odvahu niekto pomenovať... zverejniť!
Nesúhlasím s odvolávaním sa na minulosť ... tu rozhodne ide o to, že nám jeden politik, tváriaci sa oddane ľudu, verejne klamal, klame a manipuluje... Pritom mal jedinečnú možnosť na totálnu zmenu krajiny v prospech všetkých občanov! Neurobil to!
Dnes si naplánoval prebiť informácie o vydanej knihe MV tým, že sa ukazuje na východe s novou investíciou - verím, že to nedopadne tak, ako pred voľbami v Banskej Bystrici ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak si vravme pravdu

podla blogera. Kradnut sa zacalo za Fica. Nakoniec co cakat od cloveka,ktory este nedavno pisal,ze jeho doveru ma pan Prochazka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a kde som napísal, že sa začalo kradnúť za Fica? a procházka mal nielen moju, ale aj ďalších 400 000 ľudí dôveru. nie som veštec, aby som vedel predpovedať, že sa dá až tak neuveriteľne znemožniť. a rado sa znemožnil na pána. to je fakt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem, kde žiješ

V tvojej paralelnej dimenzii mal dôveru 400.000 ľudí. Ale tu na Slovensku dostal iba 146.205 hlasov. Veď to nie je veľký rozdiel, nejakých 270 %.
Ach, jaj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vy o koze a ja o voze. zamyslite sa, kedy rado dostal 400 tisíc hlasov. a vtedy som mu aj dôveroval. vo voľbách som ho však už nevolil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prepojenie azet a aktualit

Fica neznášam ani jeho komplicov a oligarchov. Problém je aj inde SaS a Olano od volieb neprijali ani jediného člena. Aspoň o tom neviem. Bola som skoro na všetkých mítingoch na Bonaparte. Potom ma napadlo že chcem vstúpiť do Oľano alebo SaS. Začala som volať písať asi po 10 pokusoch som sa dovolala. Dozvedela som že teraz členov neberú ale po sneme sa uvidí. Zatiaľ môžem prísť na stretnutie sympatizantov ale nevedia kedy a kde to stretnutie bude. Ale keď chcem vyvíjať nejaku činnosť možem roznašať noviny. K prihláške ani k podmienkam vstupu do týchto strán som sa nedostala a popravde nebudem sa vnucovať. A objektívne skrslo vo mne podozrenie prečo sa zabetónovali a možno maju podobných sponzorov ako Fico. Pustila som par príspevkov do aktualít blokli mi IP. Napísali o mne údaje ku ktorým sa mohli dostať len cez azet verejne na plochu aktualít napísala som nevadí urobte mi reklamu a blokli ma.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME