Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dymové signály majstra Jánoša (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Keby ho nespálili, dotácie by neboli".

Treba upraviť systém dotácií. Bane Prievidza nech dostávajú dotácie aj keď uhlie nepredajú.
Alebo ešte lepšie, nech dostávajú dotácie aj keď uhlie nevyťažia:-).
Tu je vidieť škodlivosť dotácií, aj na ich získanie treba náklady (zbytočná prevádzka elektrárenského bloku bez dodržania predpisov o emisiach).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Technicka pripomienka

300 m komín vypúšťa spaliny nielen z "odstavených blokov 3,4" ale aj z regulérne prevádzkovaného fluidného kotla FK1.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a škodlivé spaliny

vypúšťa iba FK1?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cize v podstate sa

ani nevie porovnat z ktoreho kotla pochadzaju emisie. ale ked sa to nevie ako moze niekto povedat ,ze z 3 K? Pokial ja viem tak kazde zariadenie ma predpisane maxima emisii v absolutnom mnozstve v casovom horizonte a za to plati poplatky. Toto dozoruje OUZP Prievidza a aktivisti by sa tam mali spytat a oni su povinny odpovedat.Emisne povolenky su zaroven aj na burze a elektraren si ich tam moze dokupit ked potrebuje. Pri skusobnom spusteni zariadenia zaroven platia aj ine pravidla a predpisy ,zvycajne maksie.........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zasmiali sa zbrojnoši.

"kazde zariadenie ma predpisane maxima emisii v absolutnom mnozstve v casovom horizonte a za to plati poplatky. Toto dozoruje OUZP Prievidza a aktivisti by sa tam mali spytat a oni su povinny odpovedat."
Tomu azda verí len malý Bobeš, že tvrdenia a skutočnosť sú v zhode. Ale to kazdé zariadenie sa mi páči. Laboranti namerajú u nás to, čo sa im povie že majú namerať. Ináč dovi, dopi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Banicke istoty

Dalo by sa napisat vela, ale ak to skonci je v pokracovani onej povestnej poezie Hospoda hořela hodinu. Hotovo. Hirošima hadr. Hořeniště halí hustá hmla. Hostinský Hrubeš hloubí hroby. Hyeny hodují.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Okamžite návrh na odvolanie

toho z..da Žigu, inak sa to zase zametie. Takto to bude v médiach a bude musieť blekotať v parlamente
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*Na paranoju pomáha v tomto smere apka Threema. Berte to ako tip. K zlodejinám vlád Roberta Fica už nemám energiu vyjadrovať sa...denne to isté.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Citujem:

"Či je však prenájom celého jedného bloku elektrárne spoločnosti, ktorá na výrobu a predaj elektriny nemá žiadne oprávnenia a ani sa na ňu nevzťahuje žiadne nariadenie o povinnosti výroby elektriny z domáceho uhlia legálny, je prinajmenšom otázne."
.
Ako viete, že vyrábali elektrinu? Dymiaci komín vám to pošepkal? Elektrinu vyrába generátor a nie dymiaci komín. Nemáte asi ani šajnu aký je výrobný proces, a preto ste na smiech. Opäť sa len snažíte nafukovať nejakú bublinu. Vymýšľate si a manipulujete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na toto naozaj netreba chodiť do Novák

http://energia.dennikn.sk/dole...

a tiež sa to dá pozrieť podľa odstávok na REMITe:
https://www.seas.sk/remit

A priznal to aj sám minister Žiga včera na tlačovej besede pred výborom, na ktorý sa ale následne neunúval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

DenníkNenávisť nemusím, ale:
.
„Spoločnosť Slovenské elektrárne prenajala blok číslo tri elektrární Nováky spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza, a.s., na účely testovania mobilného odsírovacieho zariadenia. Na tento účel boli vydané aj príslušné povolenia štátnych orgánov,“ uviedol pre náš portál Miroslav Šarišský zo Slovenských elektrární."
.
K tomu dodám: Niet o čom diskutovať.
.
Vy si naozaj myslíte, že nejakí baníci obsadili elektráreň a začali vyrábať elektrinu. Nakoniec nič nedokazuje, že vyrábali elektrinu. Tie elektrické zariadenia môžu obsluhovať len odborne zdatný personál. Nepoznáte ani len obsah nejakej zmluvy, neviete nič. Len si tak domýšľate a vymýšľate.
.
Na smiech sú údaje aj o znečistení ovzdušia. Nováky síce patria medzi znečistené oblasti, ale zďaleka nie sú samé. Takých miest je na Slovensku množstvo, a že autora blogu trápia práve Nováky... Inak, tie najvyššie hodnoty na Slovensku boli nedávno namerané čuduj sa svet, namerané v BB, kde je vykopaná obrovská jama a v suchom počasí sa z nej prášilo, keď tam chodili stavebné stroje. Ak to neviete, tak hodnoty znečistenia sa dajú sledovať na stránke SHMÚ.
.
V podstate toto všetko je úplne irelevantné, celý tento trápny blog. Pre mňa je podstatné to, že za 25 rokov nemalo Slovensko takú jalovú a neschopnú opozíciu, akú dnes predstavuje strana Sloboda a solidarita. A to nie je všetko!
.
Predseda strany Sas Sulík inicioval pred parlamentnými voľbami tajné stretnutie so šéfom fašistickej strany. Sulík svojim konaním v podstate legalizoval Kotlebovu fašistickú stranu, akceptoval ju a prijal ju medzi slovenské politické strany. Sulík svojim správaním viac menej má zásluhu aj na tom, že Kotleba sedí dnes v parlamente. A to názov tej vašej strany je Sloboda a solidarita. Asi to znamená sloboda a solidarita s fašistami. Ďakujem, neprosím.
.
A to už nebudem komentovať, ako pred časom vaša stranícka kolegyňa, keď už si chcela kopnúť do Fica, tak napísala, že USSteel mala vláda skrachovať, a to bolo potom, čo Európu zaplavila lacná čínska oceľ. Neskôr sa EK spamätala a udelila na čínsku oceľ dovozné clo. Ste fakt odborníci v tej vašej srande.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doteraz som poznal pojem

"jalová energia", teraz už viem aj čo je jalový príspevok. K jednej téme otvoriť päť nových, až sa zabudne na pôvodnú, to je slušný jalový výkon... Rysavá jalovica Kukučín 2
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž prevádzku eviduje REMIT, výrobu ENTSO-E, priznal to aj minister Žiga, Slovenské elektrárne, dokonca v tlačovej správe aj Hornonitrianske bane Prievidza. K výrobe sa s konkrétnymi číslami vyjadroval aj riaditeľ SIŽP. Ak pán Tóth neveríte ani takto oficiálne zverejneným údajom či vyjadreniu ministra, potom Vám naozaj neviem odporučiť nič iné, ako len sa do tých Novák ísť presvedčiť na vlastné oči. Obávam sa však, že ani priamo pri hučiacom generátore zrejme nebudete stále veriť, keďže elektrinu nevidno, dotýkať sa drôtov Vám však naozaj neodporúčam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nič z toho, čo je uvedené v blogu nedokazuje, že išlo o nezákonnú činnosť.
.
Napísal som to a znovu to napíšem. To si ako autor blogu myslí, že nejakí baníci HBP vtrhli do ENO a začali vyrábať elektrinu? Veď to je nezmysel.
Som presvedčený o tom, že výrobné zariadenia obsluhoval odborný personál ENO a HBP len refundovali náklady spojené so skúškami. Takisto výroba elektriny ak prebehla, bola pod hlavičkou ENO. HBP dodali len uhlie, ktoré bolo podstatou skúšok.
Zbytočne sa tu autor blogu trápne z ničoho nič snaží vyrobiť nejakú senzáciu.
.
---------------------------------------------------- -------------
Na ostatné hlúpe príspevky nereagujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

protiSaSove odhalenie

Uz-uz som chcel uverit, ze sa tam vyrabala protizakonne elektrina, ale nastastie [Franto Toth] dokazal, ze to tak nemohlo byt: elektrarne + bane sice ignoruju vsetky zakony, ale nakolko "Tie elektrické zariadenia môžu obsluhovať len odborne zdatný personál.", to by si tie elektrarne nedovolili obist, cim je dokaz o nevyrobe ukonceny.

A kedze Novaky uz vlastne ani vzduch nemaju, je podla [Franto Toth]a podle, ze autorovi blogu vadi dalsie - dokonca protizakonne - smrdenie. Autor mal pisat o kamzikoch v Tatrach a hlavne vystupit zo SaS, aby sa [Franto Toth]-ovi ulavilo, Rozdiel medzi [Franto Toth]om a bykmi je len vo farbocitlivosti: byky su drazdene cervenou a [Franto Toth] zelenou SaSackou.

Ale - aby sme zacali zvyraznovat aj pozitiva - [Franto Toth] zabudol spomenut povalenie vlady, takze isty vyvoj uz badat dokonca aj unho. Gratulujem.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME