Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dúbravskí triedni nepriatelia, podpora čierno-bieleho vnímania a keď aj postoj je čin (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepochopiteľné

Po mnohých volebných obdobiach keď dúbravskými nepriateľmi číslo 1 boli pre blogera, Zaťoviča....... miestnych klubov KDH, SDKU... starostovia pôvodom zo starej Dúbravky, je paradoxom že, pri jednofarebnej koalícii starostu Zaťoviča a zastupiteľstva je zase najväčším nepriateľom starosta a koalícia, ktorej je členom bloger.
Niekde bude ľudský skrat. Bez ilúzií o minulých starostoch, súčasných, aj minulých poslancoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepochopiteľné...

Ukazujete presne to čierno - biele vnímanie vecí verejných, ktoré sa kritizuje v článku.
Ja som v ňom netvrdil, a ani to tak necítim, že by starosta bol najväčším nepriateľom. To mi ale nebráni, a ani nemôže zabrániť, aby som vyjadril aj nesúhlasný, alebo kritický názor v určitých veciach. Napriek tomu, že súčasné riadenie samosprávy považujem za o dosť lepšie ako predošlé.

Ja viem, vo vašej strane (žeby Smer?...) ste zvyknutí byť lojálni, tak ako sa píše aj v článku: "Buď budeš sa nami úplne vo všetkom, a ak sa ti niečo nepáči, tak budeš aspoň mlčať, alebo si proti nám - vo všetkom. A tak musíš počítať minimálne s pľuvancami."
Vy ale také niečo, ako je kritika do vlastných radov, už len z podstaty na ktorej stojí "super strana", nemôžte nazvať inak ako iba - ľudský skrat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi Vás prosím

ľudsky aj politicky sa upokojte. Nikdy som nebol, nie som a nebudem člen žiadnej strany. Nie som Dúbravčan, ale v Dúbravku poznám a zaujíma ma. Dlhšie ako ste Vy na svete. Veľmi dlho nie som v samospráve na žiadnej úrovni. Čítam roky Vaše blogy a s plným vedomím som písal prvú reakciu. Len ste potvrdili jej obsah.
Onedlho tu bude 40. výročie Charty 77. Včera bol snem SMERU. Reakcie vtedajšieho režimu na Chartu, mediálne výčiny šéfa SMERU na kritiku sú, (zatiaľ verím že nevedomky) manuálom na čiernobielu reakciu aj na mini kritiku nekritizovateľného blogera.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi Vás prosím

ľudsky aj politicky, za svoje diskusné príspevky, tvrdenia ani názory sa naozaj nemusíte hanbiť a ani sa nemusíte obávať následkov ak ich budete písať pod skutočným menom čím, okrem iného, úplne prirodzeným spôsobom potvrdíte, alebo vyvrátite to, čo som na okraj spomenul v príspevku.

Spomenul som tam aj stranu Smer z logického dôvodu, keďže ide o notoricky známy príklad hľadania triednych nepriateľov a podporovateľa postoja:
"Buď budeš sa nami úplne vo všetkom, a ak sa ti niečo nepáči, tak budeš aspoň mlčať, alebo si proti nám - vo všetkom. A tak musíš počítať minimálne s pľuvancami."

Z vášho prvého príspevku vyplýva, akoby ste k uvedenému zmýšľaniu nemali ďaleko.

Čo sa týka vašej poznámky o "nekritizovateľhom blogerovi"... Možno len súdite podľa seba a vlastný problém so strávením čo i len mini kritiky pripisujete iným.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som bloger

Nemám na to čas. Aj keď témy by sa našli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Kverulant je podle slovníkové definice notorický stěžovatel; stálý nespokojenec, člověk, který si neustále stěžuje, domáhá se svého domnělého práva; též sudič, svárlivý, nesnášenlivý člověk.

Na rozdíl od jiných jevů, kverulantství není nijak specifické pro internetové diskuse nebo wiki. Přesto kverulant bývá zaměňován s fenoménem internetových diskusí, TROLLEM.

Je proto užitečné zdůraznit zásadní rozdíly. Zatímco troll se snaží vědomě a záměrně narušit schopnost Wikipedie sloužit svým čtenářům, kverulant naopak chápe svou činnost jako prospěšné upozorňování na zlořády, spravedlivou obhajobu vlastních a cizích práv. Zatímco trollování je mnohotvaré a podstatou tvůrčího trolla je vymýšlet nové a neotřelé způsoby, jak vyvolat rozvrat, kverulantství se projevuje prostě kverulováním, ve smyslu výše uvedené definice."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to , ze si o mne mysllis , ze som troll neznamena , ze nja si nemozem o tebe mysliet , ze si kverulant ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podsúvate tu čierno - biele vnímanie, ktoré ak by sme brali za bernú mincu, tak nám vyjde, že každá opozícia, ktorá si dovolí kritizovať viac vecí, alebo s viacerými vecami nesúhlasiť, alebo nebodaj podávať interpelácie, je spolok kverulantov.
A to isté by sa dalo uplatniť aj na ľudí, ktorí sú nespokojní s počinmi, dajme tomu tejto vlády, a svojich práv sa nedovolávajú len preto, že ich aj tak nikto z vlády ani len nevypočuje.

A takisto tu podsúvate, že neexistuje rozdiel medzi domáhaním sa svojich práv a tým, ak opozičný poslanec podáva interpelácie, alebo poukazuje na nepohodlné veci týkajúce sa samosprávy obce.

K môjmu "kverulantstvu": Aj v článku uvádzam, že ako miestny poslanec, som podporil a podporujem drvivú väčšinu návrhov o ktorých sa v zastupiteľstve hlasuje.
Dnes som v ankete, vykonávanej v prestávke zasadnutia miestneho zastupiteľstva, hodnotil prácu miestneho úradu na čele so starostom, známkou 2.
Teda k stálej nespokojnosti to má myslím si dosť ďaleko.

A toho tróla som ja nevytiahol. Len som prekopíroval to, čo bolo v tom linku, čo ste tu zavesili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

NEPREKVAPUJE MA TO...

...už minule som v reakcii na pána poslanca Burkerta písal o "privolávaní si svedkov"
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...

...a to je presne ono.
Pán Burkert si privoláva svedkov na obhajobu svojej pravdy v dvojstrannom spore.
Ten, kto na svedčenie nevidí dôvod, je nutne alibistom.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neprekvapuje ma to

pán "maguso". Opäť len prekrúcanie , zahmlievanie, pripisovanie bludov, tvrdenia, ktoré nemajú žiadnu oporu, a pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...hm...?
...čas ukáže.

---
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME