Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Eurofondový škandál, po ktorom takmer vyhynuli žirafy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

kamuflujete pán Hrnčiar

O tom, že Eurofondy sú prínosom pre Slovenské investície nikto nepochybuje. Lenže nezakrývajte skutočnosť, že sú aj veľmi lukratívnym zdrojom nezaslúžených príjmov nepoctivých a bezcharakterných jednotlivcov. Mám s tým osobnú skúsenosť. Žiadosť, ktorú sme podali bola dvakrát zamietnutá aby som následne dostal ponuku, že za 25% províziu pre nemenovanú politickú stranu budú peniaze z Eurofondov bez problémov pretože naša žiadosť je 100% a bez chýb.Odmietol som podporovať tento štýl vládnutia na rozdiel od vás. Výsledok je, že poctivo musím splácať komerčný úver a susedný hotel to mal zadarmo (okrem úplatku samozrejme). Čo myslíte o koľko môže dať nižšiu cenu zákazníkom oproti mne? Určite to stačí, aby mal nezaslúženú výhodu a na nej profitoval. Takže o tom sú eurofondy, o korupcii, deštrukcii podnikateľskej morálky, krivení podnikateľského prostredia a príživníkoch.
O tom ste zabudli napísať vo vašom blogu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

napisal ste to presne ako to je,lenze Hrnciar ma ten spravny SMER a tak moze cerpat eurofondy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Hrnciar

vy bud drzo klamete, alebo tieto vase bludy vyplyvajú z nevedomosti. Neviem co je horsie. Precitali ste si aspon ten navrh, ktorym sa tu chvalite?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

samozrejme, že drzo klame. Prečítaj si, a zistíš, čo je to za " politika". Vlastne, len rovnaká ošíp aná, ako všetci ostatní. Aj keby z toho bola pravda len desatina, tak defenestracia by bola najspravodlivejsia. https://ferovymartin.wordpress...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo vy ste členom Smeru

alebo dostala celá koalícia stranícku úlohu? Dobre, je to dobrý krok s tými eurofondami - ale doteraz sme boli kde? Viete, už je to ako s neskoro zistenou rakovinou - tých metastáz je už toľko, že to organizmus už neunesie, iba ak nejaký zázrak. Včera som počula v TV Vášho kolegu ministra dopravy pri obnovení jázd IC vlakov - rozčúlilo ma to - zase ideme rakovinu liečiť indulonou? Mostárom doporučujem, aby včas uskočili, lebo skončia ako Smer, na dobré sa zabudne, tak to chodí, ľudia si skôr pamätajú to zlé ako dobré. Neplačte, veď nemáte zlý život, chlieb vo vajíčku na Vianoce nejete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Povedzte rovno

Že novinári sú prostitútky... Dnes už "úspešným" politikom môže byť každý, kto síce nemá charakter, ale má na billboardy; kto si nectí poctivosť a zodpovednosť, ale kto sa rád zapredá pre osobný prospech a kto sa nebojí robiť z ľudí idiotov tvrdeniami, ktorým ani sám neverí, no cíti pri tom teplo na svojej zapredanej duši a zároveň si robí alibi pre budúce spojenectvá, ak by sa súčasný zlepenec začal navzájom trhať na kusy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Srandista

Podme odstranit korupciu - najlepšie tak , že zamietneme každu žiadost o prešetrenie podozrivych postupov politikov a ich nominantov , ved policia a prokuratura su tiež NAŠI ludia , alebo im aspon mame možnost rozkazovať.
Hodte naňho SIEŤ :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" „Novinárom“ je už dnes každý, kto má mobil či počítač." Suhlasim.

A politikom kazdy, kto sa vie podpisat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obavam sa

ze prave medzi politikmi je nezanedbatelne percento tych, za ktorych sa musia podpisovat ini.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Eurofondy a Martin-

možno nebudem hovoriť o mestských projektoch, ale o míňaní eurofondov v MT. Minulý rok sa museli rýchlo minúť fondy, a tak sa robilo to, kde sa dalo dobre nakradnúť a nie to, čo bolo treba. Robil sa obchvat MT za 1.5 miliardy korún, cena na KM bola zhruba tretinová oproti výstavbe diaľnice. Čo sa za tú tretinu urobilo? Vymenila sa izolácia na mostoch, asfalt a značenie. Staré obrubníky, staré lampy a zakončenie obchvatu 30-tkou, lebo nejaký idiot nevie navrhnúť zákrutu a pri míňaní eurofondov sa prestavať nedala. Pritom obchvat nemal nijaké zásadné problémy (napr. v porovnaní s "tankodromom" MT-TR, mostami v Strečne, na Orave, pri Trenčíne... Opravili sa cesty do Turč. Teplíc, ale iba tie dobré, tá povestná najhoršia je stále bez opravy... Výsledok? Nekonečné zápchy, mŕtvi cyklisti a potreba opraviť rekonštruovanú cestu po pár mesiacoch... Vďaka, eurofondy!
A k tej nosnej cykloceste- je pekná a vynikajúca na kočíkovanie pre mamičky. Ale pre bicykle ťažko použiteľná. Aky som na jeden a pol kilometri tri krát križoval 4-prúdovú cestu... Ďakujem, radšej pôjdem po krajnici tej cesty. Rozumnejšie by bolo spojiť poriadnou cyklocestou metské časti Priekopa a Sever, nie iba 30 cm udupaným chodníkom...
Takže preto nadávame na tie eurofondy, lebo slúžia HLAVNE na kradnutie, predražené projekty pre kamarátov a pod.
Btw. načo sa rekonštruovala cesta popod Hole zo Strání?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

radšej ste mali čušať

pán Hrnčiar!
Ešte otázka: Koľko zaplatilo mesto Martin zahraničnej agentúre za to, že obdržalo cenu najtransparentnejšieho mesta?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Napríklad tie o eurofondoch. V kuse počúvame, že je to symbol korupcie a zlej EÚ, a pritom ide o jednu z najväčších výhod nášho členstva v Únii."

Eurofondy sú jednou z najväčších výhod nášho členstva EÚ - toto je myslenie na úrovní našich spoluobčanov v osadách niekde na Spiši a mňa ako občana tejto krajiny uráža, ak podpredseda NR SR vníma Slovensku republiku ako osadníka a Brusel ako sociálny úrad, kam si tento osadník chodí pre sociálku.
Pán podpredseda, Vy ste vôbec nepochopili zmysel EÚ! EÚ je tu kvoli tomu, aby odstránila bariéry v pohybe pracovných síl, kapitálu a tovaru, aby tam kde je to účelné platili rovnaké pravidla v Portugálsku aj na Slovensku a aby tam, kde je to účelne sa robila spoločná politika.
Ta Vaša redukcia zmyslu EÚ na eurofondy o Vás hovorí viac, než si myslíte. A nie je to nič, na čo by ste mohli byť hrdý. Ak mám pbyť úprimny, tak nechápem, ako sa toto mohlo stať podpredsedom NR SR.
A pokiaľ ide o tu knihu, ktorú spomínate v úvode článku, tak pred pár dňami som si ju kúpil. Veľmi dobré napísaná. Číta sa ako politický thriller, žiaľ nejde o fikciu, ale o skutočnosť. Odporúčam. Vyšla už aj ako e-kniha: http://www.martinus.sk/?uItem=...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu Hrnciar

trafil klinec po hlavicke: Eurofondy sú jednou z najväčších výhod nášho členstva EÚ. Presne ako pises. Povedal mozno viac ako chcel.

Eurofondy totozto pokryvuju ekonomicke prostredie, nie je tajomstvom, ze cca 20% zo ziadanej sumy su rozne odmeny "poradenskym" firmam, ktore "spracuju" tvoj projekt. Pri vycerpani 7 mld eur je vata 1.4 mld (20%), nie zle zhodnotenie "investicie"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

P. Hrnčiar a koľko rokov to čerpáme tie eurofondy? A koľko ich ešte budeme? A prečo potom teda za 26 rokov možnosti čerpať eurofondy nemáme diaľnicu, ktorá sa začala stavať v roku 1976? O inej infraštruktúre škoda hovoriť a dajte 1 príklad, kde eurofondy rozvinuli vidiek a zlepšili životné prostredie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Doteraz som nepochopila, prečo ste takú skvelú knihu stiahli zo záberu, a vôbec, prečo práve vy, pán Hrnčiar? Bolo to osobné, alebo len snaha zapáčiť sa?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

AKO SA ZBAVIŤ STRANÍCKEJ KORUPCIE

SMERácky Pelegrini za podpory SNS a MOSTA vyšiel s novou iniciatívou, ako chcú zefektívniť, zjadnodušiť a údajne aj stransparentniť využívanie eurofondov (http://ekonomika.sme.sk/c/2027...).

Chcú, aby obce, či prijímatelia, ktorí nezískajú podporu z eurofondov, aby zbytočne neinvestovali do prípravy projektov. Veru záslužný čin.

Dvojkolové vyberanie projektov je však zefektívnenie, zjednodušenie a posvätenie politickej korupcie. V prvok kole sa vyberú len tie projekty, ktoré vyhovujú straníckym centrálam, ktoré sú pri moci. Veru veľká úľava pre tých, ktorí sú na opozičnej strane brehu. Zbytočne by riskovali míňanie peňazí na to, čo už dopredu je jasné, že nemajú šancu, však?

Tento model využívania eurofondov by sa dal pomenovať diplomatický „vyššia, teda sofistikovanejšia“ úroveň straníckej korupcie. Stranícki papaláši budú mať menej roboty pri výbere projektov pre svojich lokajov.

Zásadne stransparentnenie a zefektívnenie eurofondov sa môže dosiahnuť iba rovnomerným rozdelením eurofondov na celé Slovensko. Len tak sa dá zabrániť korupcii i úžere na eurofondoch.

Ponúkam jedno z riešení, ktoré by mohlo seriózne a vážne spriehľadniť finančné toky i stransparentniť ich využívanie na úrovni eurofondov. Ak ide o eurofondy, model prerozdeľovania eurofondov, postavený na dôslednom uplatnení princípov subsidiarity v trojstupňovom riadení štátu umožní zásadným spôsobom vyriešiť donekonečna vlečúci sa problém neefektívneho využívania europeňazí.

Navyše by vrcholoví politici nemohli korumpovať lokálnych politikov a lokálni politici by sa viac zodpovedali svojím občanom, ako straníckym centrálam, či oligarchom a nastrčeným agentúram.

Aby obce by nemohli byť korumpované politikmi, mali priamo byť zodpovední za využívanie tretiny eurofondov pri trojstupňovom riadení štátu. Samospráva, v ktorej žije napríklad 1200 obyvateľov, by na rozvojový program obce zo zákona získala jeden milión eur. Každá samospráva i občania v obci by ľahko vedeli, koľko peňazí do obce pritieklo, koľko a načo sa minulo.

Obce by tak nemuseli podliehať politickej korupcii. A starosta? Nemuseli by sa lokajsky ponižovať – či už straníckym úžerníkom, alebo ich nastrčeným agentúram.
Čo by takáto jednoduchá zmena pri využívaní eurofondov spôsobila? Odbúranie korupcie a vymanenie ľudí z bahna straníckeho klientelizmu.

Podporovala by sa tvorivosť a inovácie, nezamestnanosť by klesala a došlo by k celkovému naštartovaniu ekonomického rozvoja v chudobných regiónoch, ktorým Bratislava, či Brusel zatiaľ len deklaratívne pomáha. Výrazne by sa tak posilnili nie len istoty straníckych centrál, ale aj obyčajných ľudí po celom Slovensku.

Tému efektívnosti využívania eurofondov treba otvoriť a verejne o tom rozprávať a dať na známosť oligarchom i ich politickým prisluhovačom, že my občania z ulice nie sme stádo hlupákov, ale sme občania slobodného moderného štátu, ktorý si cti otvorenosť, transparentnosť, toleranciu, solidaritu i pomoc slabším.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

EIŠF

Poznámky pod čiarou........

Iniciatíva vznikla na základe EC, 11.7.2016.
Výkonavaci akt č. COMMISSION IMPLEMENTING REGULATION (EU) No 964/2014 of 11 September 2014 laying down rules for the application of Regulation (EU) No 1303/2013 of the European Parliament and of the Council as regards standard terms and conditions for financial instruments

KAPITOLA 2

PRÁVNE AKTY ÚNIE, POSTUPY PRIJÍMANIA A INÉ USTANOVENIA

ODDIEL 1

PRÁVNE AKTY ÚNIE

Článok 288

(pôvodný článok 249 ZES)

Na účely výkonu právomocí Únie inštitúcie prijímajú nariadenia, smernice, rozhodnutia, odporúčania a stanoviská.

Nariadenie má všeobecnú platnosť. Je záväzné vo svojej celistvosti a je priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch.

Smernica je záväzná pre každý členský štát, ktorému je určená, a to vzhľadom na výsledok, ktorý sa má dosiahnuť, pričom sa voľba foriem a metód ponecháva vnútroštátnym orgánom.

Rozhodnutie je záväzné v celom rozsahu. Rozhodnutie, ktoré označuje tých, ktorým je určené, je záväzné len pre nich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo ten výlev súdruh Hrnčiar ? Snáď len nebudú onedlho voľby . Či? Alebo tečie do topánok z inej strany ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte chvíľku ľudkom potárajte

a potom sa bohovsky rýchlo pakujte,lebo z tých rozhľadní sa možno stanú iné zariadenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobra rada

Mozno by si tu knihu mal Andrej aj precitat, je to v celku putave citanie o tvojich kamosoch, ci uz vo vlde, alebo v parlamente, mozno by bol tento blog o inom. Ale o pravdu tu, ako vzdy nejde, vsak? Eurofondy nie su najvacou vyhodou clenstva v EU, a ak, tak iba pre luharov a zlodejov. Ich cielom je vyrovnat zivotnu uroven obyvatelstva v EU a ich cerpanie sa pomaly konci. Potom budeme my prispievat novym clenskym krajinam, ktore budu na tom mozno lepsie, ako my po troch vladach RF. Eurofondy nam dali sancu, ktoru sme prejedli, z coho Andrej budeme platit rozvoj infrastruktury potom? O tom prosim napis, lebo to ma zaujima a to akoby nikoho nezaujimalo, hlavne ze tecu teraz.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME