Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vážený pán Ježiš (otvorený list) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

A tomu čo si napísal aj veríš?

Nerozumiem, prečo ateista píše Ježišovi, v ktorého neverí a poučuje cez neho veriacich, o ktorých nič nevie, nevie čo je to spoveď, ale im sprostredkovane radí, ako má tá spoveď vyzerať a ako majú koho požiadať o odpustenie.
Nerozumiem, prečo ateistom typu blogera vadia tak neskutočne veriaci, a nevadia im veriaci v UFO či v horoskopy a podobne. Holt selekcia je jasne nastavená. ;-)
A apropo Ježiš ti odkazuje , že On je Cesta, Pravda, a Život, (Jn14,6), Teším sa, že aj tvoje deti oslávili Kristove narodeniny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:) Samozrejme, že mi nevadia veriaci. Keby mi prekážali, napísal by som to. Vadí mi len povyšovanie viery na charakterovú vlastnosť, pridávanie plusového bodu za vieru v Boha. Možno si sa vo svojom okolí nestretol s ľuďmi, ktorí svojou okázalou vierou demonštrujú svoju čestnosť. Ktorým keď povieš, že v Boha neveríš, že neveríš v zmŕtvychvstanie, pozrú sa na teba pohľadom, akoby si sa priznal k obcovaniu so zvieraťom. Ešte raz, Izrael, nemám nič proti veriacim. Mám len veľké výhrady k tomu, že sa u nás viera používa ako kúsok charakteru či inteligencie, na doplnenie mozaiky celkového obrazu človeka. Podľa mňe nemá v tom obraze čo robiť. Vzťah k Bohu je niečo ako vzťah k športu. Nemá vplyv na to, či je človek dobrý, alebo zlý. Nemá a nemá mať. Amen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím s pánom Babarikom: mnohokrát som sa stretla s názorom, źe viera v Boha robí človeka lepším, hodnotnejším. Nie je to pravda .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nj, hlavne ked to cele podciarkuju statistiky z vaznic :D tolko dobrich ludi... :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rád si tie štatistiky prečítam,

ak mi dáte na ne nejaký odkaz. Ja sa Vám môžem revanšovať odkazom na článok (v češtine) referujúci o výskume sociológov z University of Chicago zameranom na koreláciu medzi religiozitou a altrizmom. Výsledky výskumu sú v článku charakterizované nasledovne: "Z výsledků vědci vyvozují, že sekularizace společnosti by neměla vést k poklesu morálky, jak se rádo tvrdí, ale naopak k větší vzájemné laskavosti."
A tu je ten sľúbený odkaz:
http://www.osel.cz/8522-naboze...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trosku nechapem. Reagoval som na to, ze nabozenstva nerobia ludi lepsimi, co podciarkuju viacere statistiky z vaznic, kde sa vacsina hlasi k nejakemu nabozenstvu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aha! Už rozumiem.

Mal som pocit, že Vaša reakcia na old lady bola ironická, čo zasa nie je až také nepochopiteľné - človek by vo väzení naozaj očakával skôr "neznabohov". Čiže ak pripustíme, že tieto štatistiky sú antiintuitívne (podobne ako výsledky výskumu, na ktorý som odkazal ja), tým skôr by sa patrilo podložiť ich nejakým odkazom (nie pre mňa, ja im verím, ale pre Vašich a teda aj mojich oponentov).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Táto manipulácie je srandovná

Vo väzniciach sa deje najmenej zločinov, napriek najväčšej koncentrácii zločincov . Z toho by malo vyplývať, že čím viac sústredených zločincov tým menej zločinu.
Proste žiadne štatistiky z väzníc nič nedosvedčujú je to len čistá demagógia, ktorej ste naleteli. Treba skúsiť kritické myslenie a nie veriť nejakým pochábeľom na oslovi ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý postreh.
Tí, ktorí sa odvolávajú na kritické myslenie, často ukazujú, že ho nedokážu používať.
*
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

blahoslavení chudobní duchom...

Skúsim to vysvetliť slušnejšie ako Necrocyklo.

1) Nie je zďaleka isté, že vo väzeniach je kriminalita nižšia ako v spoločnosti. Deje tam sa tam všeličo, až po vraždy. Bežné je tam drastické šikanovanie, sexuálne násilie a p.

2) Ak je tam aj kriminalita nižšia ako by zodpovedalo koncentrácii kriminálnikov, tak len preto, lebo sa tam dozorcovia snažia tú kriminalitu všemožne potlačiť.

3) Pokiaľ ide o vieru, tak tú väzenské prostredie nijako neovplyvňuje - väzni si ju priniesli so sebou.

4) Každý človek sa do väzenia musel za niečo dostať. Aj ten veriaci. A ak sa tam dostal, tak to znamená, že jeho viera mu v páchaní zločinov nijako nebránila. Podobne ako nebránila križiakom zabíjať, inkvizítorom mučiť, veriacim panovníkom utláčať poddaných, veriacim "svetským" katom mučiť a popravovať - všetko v časoch, keď si ľudia neboli schopní ani len predstaviť, že by sa dalo neveriť.

5) Väzenské štatistiky teda potvrdzujú túto skutočnosť - viera v skutočnosti nerobí ľudí lepšími, nestačí na to, aby zlý človek prekonal svoju prirodzenosť.

6) Veriaci v rozprávkové bytosti naozaj nevedia používať kritické myslenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za pokus to vždy stojí.

1) O skrytej kriminalite ťažko hádať, to ani v slobodnej spoločnsoti nevieme koľko šikanovania, sexuálneho násilia je bežné v niektorých komunitách. Dokonca aj keď sa zistí vinník je trestné stíhanie zastavené pre jeho vek.
2) To by znamenalo, ale že kriminalitu možno potlačiť väznením ľudí.
3)To je len tvoja domnienka a nikde to nebolo prezentované. Naoapk mnohí väzni sa stávajú veriacimi až vo väzení nie pred ním. V tom je záľudnosť tej demagogickej štatistiky.
4) Nik netvrdil, že viera v Boha zabráni človeku spáchať zlo, alebo že je bez pokušenia ho spáchať. Dokonca Judáš chodil s Ježišom a zradil Ho, Peter, ktorý sa stal prvým pápežom Ho zaprel.
5)Väzenské štatistky nič nepotvrdzujú, to je zase len čistá demagógia.
6) Predpokladám, z tvojho výroku, že veríš v nejakú rozprávkovú bytosť, lebo nevieš používať kritické myslenie. Prezradíš v akú?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

2) Áno, veď preto tie väzenia existujú, však?

3) Málokto sa stane veriacim len tak, zo dňa na deň. Väčšinou je to výchovou. Každopádne, pokiaľ by sa vo väzeniach masovo krstilo, tak by sa o tom písalo, a ver, že by sa kresťanom za to všetci smiali.

4) Nemám pocit, že netvrdil. O tom je predsa celá táto diskusia ;-)

5) Potvrdzujú - a potvrdzuje to aj to ďalšie, čo som napísal (križiaci, inkvizítori, ...). Dokonca si to v predchádzajúcom bode písal aj ty - tvrdil si, že predsa netvrdíš, že "viera v Boha zabráni človeku spáchať zlo". Už si zabudol? Takže nijaká demagógia, len pokus "s povinnosti" nesúhlasiť s faktom, ktorý aj sám pripúšťaš.

6) Viď 5 a skús sa zamyslieť :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

2)(Tak nielen preto) Ale ospravedlňujem sa, mal som to napísať presnejšie. Teda chýba tam slovíčko všetkých
3) To je možné že sa nestane zo dňa na deň, ale ani väzni sú tam neni väčšinou na jeden dva dni. Nehovoriac, že výchova hrá rolu len čiastočne, určite to potvrdí veľká časť ateistov, ktorí vyrastali vo výchove veriacich rodičov.
4)Tak kto to tvrdil? Ja som tu nič také nepostrehol teda ak nemyslíš ateistov, ale oni to tvrdia, že to tvrdia veriaci.
5) Evidentne nič nepotvrdzujú. Aj tie štatistiky z väzníc sú len štatistikami hlásiacimi sa k nejakej Cirkvi a nie o ich skutočnej viere, čo samozrejme už ateistických štatistov nezaujíma, lebo potom by asi ťažko mohli šíriť demagógiu.
6.Neuviedol si rozprávkovú bytosť, ale to neznamená, že v ňu neveríš, alebo že vieš používať kritické myslenie. Ozaj prečo veríš tej demagógii o väzniciach?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty môj malý demagóg.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Inak tie vazenske statistiky je protiargument, ked milovnici rozpravok tvrdia, ze bez ich imaginarneho kamarata je to iba stoka. Tak si staci spocitat milovnikov zopravok a zistime, ze su vo vaznici najpocetnejsi.

A tvoj argument....to je ten smajlik hore, asi to je moja reakcia na take chabe pokusy o zvratenie reality.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Evidentne nemáš žiaden argument. Dokáž koľko bolo veriacich pri páchaní zločinov. Opakuješ dokola to, že nejaký väzeň sa rozhodol stať veriacim, alebo že sa chce polepšiť. To asi najviac vadí ateistom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...to, ze ty oznacis statistiky za demoagogiu, lebo sa ti nepacia...no to je tvoja vec. Ja napriklad povazujem vieru v boha/bohov u dospelych ludi za mentalny problem. Tak vidis, ty ma povazujes za demagoga, lebo sa drzim statistiky a ja teba za trafeneho.
No aj ked pripustim nejaku chybu, ked sa iste percento vaznov rozhodne zmenit vieru (urcite sa to deje a nebudem sa k tomu otacat chrbtom), ci zacat verit svojej viere, stale to nevysvetluje to ohromne cislo, lebo to by musel robit takmer kazdy vazen!!!!
Ale co sa tu vlastne natahujem z mentalom, ten nikdy nepochopi chorobu svojho uvazovania, tu musi obhajit nech sa deje cokolvek. Kalerab ktory sem prispel tiez je nazorny priklad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mojko, sú malé klamstvá. Potom sú veľké klamstvá . Nakoniec je štatistika. Aby si pochopil, v čo dúfam. Priznať to nemusíš. Ja zarobím 10.000. Ty zarobíš 2.000. Spolu priemerne zarobíme 6.000. Toľko štatistika.
Mimochodom - štatistika je vedný odbor a vďaka nej dokážeme vyhodnocovať rôzne iné vedné disciplíny . Problém je v tom, že ty sa ňou oháňaš ako malý Peťo šróbovákom. Tak pozor, aby si si nevypichol oko.
*
K tvojej poznámke o väzňoch. Zase vykopávaš otvorené dvere. Podobne ako za komančov boli komunisti z presvedčenia a koministi z prospechu, tak sú aj veriaci z presvedčenia a tí, ktorí sa prehlasujú za veriacich, lebo potom očakávajú z toho nejaký prospech.
No a keďže je vo väzení dobré správanie poľahčujúca okolnosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1 krestan + 1 krestan = 2 krestania
Nie ty razobis 10000 ja 2000 a v priemere to je 6000.
Ked uz chces kritizovat statistiky, aspon si vyber rovnake modelove situacie kalerab. :DDDDD
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja nekritizujem štatistiku - ale vidím , že je to nad tvoje chápanie...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Iba mesačný rómsky chlapček skončil s prasknutou lebkou... 2 772
 2. Rudolf Pado: Tak niekoho chyťte! 1 934
 3. Robert Puk: Policajti, bezpečnostné riziko Slovenska 1 544
 4. Marcel Burkert: Nemecko očami policajtky. Tiesňové volanie 2/2 1 343
 5. Slovenská psychedelická spoločnosť : Príbeh 'Bicycle day' a 75 výročie LSD 912
 6. Peter Remeň: Znievsky hrad (Turčiansky) 787
 7. Diána Marosz: Chlpatý Soros s pivom 697
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (10. - 18.4.1918) 682
 9. Július Kovács: Strana Smer ďakuje Slušnému Slovensku ale ja mám toho plné zuby tohoto divadielka. 671
 10. Stanislav Martinčko: Premiér Pellegrini pred Gašparom v hlbokom predklone? 658

Rebríčky článkov


 1. Ladislav Boršoš: Banda Smer...
 2. Leonard Slivka: Kto som
 3. Nikoleta Juhaniaková: Prečo je to zlo potrebné?
 4. Jarmila Halgasova: „A la farmárčenie“ na Slovensku
 5. Nikoleta Juhaniaková: V tej hĺbke je niečo z nás
 6. Sonya Haraszti: Keď vyrastáš ako bezrodové dieťa a rodičia Ti nepovedia, či si chlapec alebo dievča.
 7. František Cudziš: Subjektívny faktor exaktného pozorovania fyzikálnych javov, XI.
 8. Vladimír Krátky: Fico by sa nechytal ... .
 9. Július Kovács: Hneváme sa a nebude Vám to jedno a budeme zlí !!!
 10. Helena Michlíková: Prelet vtáka popred Mesiac

 1. Vojvodkyňa Kate porodila druhého syna
 2. Whisky: Vypol som v sebe pocity vlastenectva a národnej hrdosti
 3. Smer v utorok oznámi prezidentovi kandidáta na ministra vnútra
 4. Hokejová eufória. V Trenčíne čakali na lístky už od polnoci
 5. Sekera: Keď mám tímu zavadzať, na šampionát nepôjdem
 6. Vyhraj voľby a môžeš si vyberať ministra
 7. Kupujeme ojazdené auto: Na čo si dať pozor, aby ste neskončili pri opravenom vraku?
 8. Pellegrini prebral Ficove témy, chce aj strop na dôchodky
 9. Tatar: Tréner mi vysvetlil, prečo ostanem na tribúne. Moja šanca príde
 10. Kate opustila nemocnicu, spolu s Williamom ukázali malého princa

 1. Fico by sa nechytal ... .
 2. Mesiac po vymenovaní sa nová vláda zmieta v kríze
 3. Dajte zelenú zálohovaniu PET fliaš!
 4. Unikli informácie, ktoré svedčia o ovládnutí NAKA nitriansko-trenčianskou klikou
 5. Redaktorka Kovačič Hanzelová založila v RTVS vlastnú odborovú organizáciu!
 6. OLAF začal vyšetrovanie zneužívania eurofondov, ktoré odhalil Ján Kuciak
 7. Kiska o ministrovi vnútra: Musí to byť osoba, ktorá získa späť dôveru v políciu
 8. Príbeh dvoch vrážd novinárov: Na Malte chytili podozrivých a politici sú vo funkciách. Na Slovensku
 9. Róbert Kotian: S nožíkom pred Mordorom
 10. Verím, že syna ešte objímem: Tvrdí nešťastná mama novinára Paľa Rýpala, ktorý je 10 rokov nezvestný

Už ste čítali?