Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Osobný bankrot po novom – základné informácie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nehnevajte sa na mňa

ale štatút osobného bankrotu presahuje moje chápanie. Pochopil by som to vtedy, keby štát vyrovnal všetky dlhy dlžníka a zároveň ho oddlžil. Keď ho oddlži len súdnym rozhodnutím, tak je to úplne mimo, lebo dlžník sa dlhov zbaví (dostane výhodu), no za nim ostanú poškodení veritelia (štát ich vedome znevýhodní). Pre koho teda ten štát pracuje? Zdá sa že iba pre niekoho. Pripadá mi to ako Kocúrkovo na druhú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je zasa riziko veritela,

Rovnako ako chceme aby bol zodpovedný ten kto si požičiava, musíme rovnako tlačiť aj na zodpovednosť tých ktorý naopak peniaze požičiavajú.
Nepožičiaš predsa alkoholikovi 10K na 20% úrok a ak ti nevráti budeš po štátu chcieť celú sumu vrátane úrokov.
Ten kto požičiava peniaze má dnes štátom zabezpečené podnikanie bez rizika. Od fyzických osob dokáže vymôct akúkoľvek čiastku aj plus úroky, kľudne si počká na dôchodok, sociálne dávky, dedičstvo... Množstvo ľudí prejde do sivej ekonomiky, aj tak sa dlhov nezbavia a my ostatný im platíme zdravotnú starostlivosť, sociálku a podobne.
Ktoré iné podnikanie je takto zabezpečené??? U potravinárskeho tovaru je určená doba spotreby, ale štát od teba neodkúpi tovar po jej uplynutí, je tvoje riziko objednávať zodpovedne. A takých príkladov nájdeš vela.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, tento priklad je logický, ale

dlhy nevznikajú iba požičiavaním peňazí. Dlžník vznikne napríklad neplatením nájmu a služieb za služobný byt (byt v majetku štátu) Celé roky býva a neplatí, je vydaných niekoľko právoplatných plaťákov a rozsudkov, riešia ho exekútori, ale nie je z čoho brať, lebo oficiálne je nezamestnaný a majetok oficiálne tiež nemá. Nájomnú zmluvu má dávno neplatnú, ale súdy riešia žalobu o vypratanie celé roky. Takže zdá sa vám správne, že taký človek sa jednoducho oddlží a naďalej si v pohode zadarmo býva v byte, ktorý je majetkom štátu alebo mesta? Takže v takomto prípade chráni štát dlžníka, ktorý má dlh voči štátu, či správcovi majetku štátu. Pri prijímaní tak závažného rozhodnutia by bolo treba myslieť na všetky možnosti a nie riešiť iba tých chudáčikov, čo stále vyplakávajú v médiách. A ak tu niekto má štátom zabezpečené podnikanie bez rizika, ako ste to nazvali, tak to sú exekútori.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj v tomto prípade je oddlženie

výhodnej prípade bankrotu by mal zaplatiť min. 30% dlhu a celý proces trvá 5 rokov. Tak z neho dostaneme aspoň niečo a po zbytok života môže byť ekonomicky aktívny a platiť dane.
Na rovinu osobný bankrot nieje určený pre podvodníkov a trosky z povolania. Je určený pre ľudí ktorý sa chcú z dlhov vyhrabať a naďalej žiť normálny život s legálnym príjmom, platením daní. Vďaka rôznym úrokom, exekučným poplatkom a neviem čomu ďalšiemu, nevidia pred sebou koniec ani východisko. Taký sa už nikdy oficiálne nezamestnajú a sú pre spoločnosť len finančnou záťažou.
Často krát to ani nie sú úmyselné dlhy, stačí ak živnostníkovi nezaplatí Váhostav pár mesiacov práce a on nemá z čoho zaplatiť odvody. Obstavený účet a už sa to vezie...
Pritom Váhostav šancu na reštart dostal, fyzická osoba šancu nemá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

posledna veta to cele vysvetluje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

konkurz

Pri oddlzeni konkurzom siaha spravca na cely prijem ?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME