Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tak čo, pomáhame zaostalým regiónom a mladým nezamestnaným, či vyľudňujeme Slovensko ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Márnosť šedivá!

Škoda pôdy: tak preto vyspelé krajiny, ako napríklad Japonsko, majú obrovskú mieru urbanizácie, a pôdu nechávajú prírode. Japonsko má lesnatosť vyše 2/3 a Rakúsko skoro polovicu. V nemecku, čo je silne priemyselná krajina majú aj tak vyše 30. Európska únia dáva dotácie na zalesňovanie poľnohospodárskej pôdy. Život v meste je ďaleko ekologicky šetrnejší, než život na dedine. A tak ďalej... Urbanizácia samozrejme prináša aj spomínané negatíva, ale v celku je to pozitívny trend. A hlavne nezastaviteľný, ak sa neznížime k drahým a neúčinným dotáciám, alebo komunistickému "fabrika do každej doliny".

Ďalšia vec: mzdy majú prirodzene tendenciu byť ľavostranne asymetricky rozdelené: to znamená, že medián bude menší, ako priemer. Snažiť sa o to, aby mala väčšina ľudí mzdu blízko priemeru je vopred prehratý boj: ešte aj za socíku tomu tak bolo, hoci samozrejme tie extrémy neboli tak ďaleko od seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ficovské rozdeľovanie našim

Najväčší objem investícii dostal Trnavský kraj najmenej Prešovský.

Generálny riaditeľ ústredia Marián Valentovič je z Trnavského kraja. Tak je jasné, že nie do Prešova pôjdu investície. Ináč generálny riaditeľ ústredia ani riadne neštudoval, on bol vedený na úrade práce ako nezamestnaný a externe študoval (alebo mu len politicky kúpili diplom?), akonáhle získal diplom, okamžite bod dosadený za riaditeľa úradu práce.
Mám osobnú skúsenosť, aký je pracovne ľavý tento chránenec ministra. Alebo sa minister bojí dosadiť do funkcie šéfa ústredia odborníka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oóó

Pani poslankyňa, darmo budete vypisovať svoje rozumy, takých už tam bolo a ešte bude. Vašou úlohou je bojovať o moc ak chcete ovplyvňovať spoločnosť. U vás nemôže byť na poslanecké obdobie pracovná doba lebo vy máte krátkodobé životné poslanie hoc aj na úkor blízkych. V prvom rade musíte presvedčiť svojich v politickom klube, že treba sa za každú cenu s niekým ďalej zjednocovať aj keď vy tam nebudete lebo to pôjde takto ďalej samo až postupne zistíme, že spoločná národná pokladňa nestačí.. Pripravte sa ako líder na krízu v spoločnosti komu budete veliť a čo odporúčať. Vo vojnách zomierajú stále len tí čo musia počúvať, no toto čo žijeme sa už nedá porovnať z ničím čo bolo do teraz...Čo budete robiť?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME