Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dúbravka nie je predmestím Viedne. Ale ani Pchjongjangu & Park Pri kríži z kindervajíčka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Aktivista vreští:

"Ja už byt mám a preto sa nič ďalšie stavať nebude!!!"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a Odvážny muž nevie čítať.

Alebo len tliacha do vetra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Burkert,

podľa Vášho statusu ste človek, s ktorým by som si s veľkou pravdepodobnosťou názorovo sadol. Skúste mi prosím, ale objasniť logiku Vami navrhovanej alternatívy spojovacej cesty medzi ul. Martina Granca a ul. Pri Hrubej lúke. Odhliadnuc od zložitých majetkovo-právnych vzťahov a zložitého technického riešenia (cesta vyžaduje hlboký zárez v teréne) presne nechápem, aký význam by vlastne táto komunikácia mala?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem.
Ja som spojovaciu cestu cez lúku oproti domovu dôchodcov, ktorá by sa mala napojiť na križovatku Saratovská - Pri Hrubej lúke, nenavrhoval. Určite by som ju tak nenavrhol. A ak by tam nejaká spojovacia cesta mala byť, logickejšie by ju bolo viesť severom od Peknej výhliadky.
1. Za prvé preto, lebo tým pádom by bola kratšia, nemusela by robiť ciki caky, a priamo by sa napojila na danú križovatku.
2. Viedla by stredom lokality medzi ulicou Kristy Bendovej a Klubom Penati. Ak by mala viesť južne od Peknej výhliadky, to by boli na hromade tesne vedľa seba paralerne 3 komunikácie: Pri kríži ako prvá, ako druhá prístupová cesta k plánovanej stavbe s náhradnými bytmi, a ako tretia daná spojovacia cesta.
3. Rovnako hlboký zárez by si vyžadovala aj varianta ktorá by viedla južne od Peknej výhliadky.
4. Znehodnotila by sa viacmenej zbytočne tá najvhodnejšia časť lokality pre mestský park. Nič túto stratu nevyrovná. Javiace sa možné problémy, ktoré bude treba riešiť so súkromnými vlastníkmi, ktorí sčasti vlastnia pozemky severne od Peknej výhliadky, nie je dostatočný argument na to aby sa táto plocha znehodnotila (väčšina týchto mestských pozemkov je v rukách mesta).
5. Ak niekto potrebuje túto spojovaciu komunikáciu, tak to sú hlavne obyvatelia ulice Martina Granca. A severom to majú na spomínanú križovatku bližšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som rád, že sa zhodneme v tom, že tam žiadna spojovacia cesta nie je potrebná. Ale k Vašej odpovedi.
Ad1: Aj Vami navrhovaná alternatíva robí ciki-caky a to nie len smerovo ale hlavne výškovo. Od novovzniknutej "križovatky" ul. Pri kríži a M. Granca by musela cesta viesť prudko dole na úroveň Záhradnej vily č.2 a potom v HLBOKOM záreze v 90 stupňovom uhle cez "kopec" k Saratovskej.
Ad2: Stredom? To snáď nie :). Ale ďalší argument prečo, tam žiadnu spojovačku netreba.
Ad3: Nie je pravda. viď. Ad1.
Ad4: Riešenie: Nerealizáciou spojovačky neznehodnotíme mestký park a súčasne sa vyhneme problémom so súkromnými pozemkami.
Ad5: Myslím, že to obyvatelia ul. M. Granca nepotrebujú a dokonca si myslím, že by obyvatelia projektu Pekná výhliadka resp. Záhradné vily ani neboli príliš nadšený. Okrem toho Vami navrhovaná alternatíva je trasovaná v mieste ďalších etáp projektu Pekná výhliadka resp. Záhradného mesta by Vavrica arch.

Ale prečo to všetko píšem. Vašou argumentáciou totiž vytvárate dojem, že zlé riešenie nahradzujete lepším. To nie je pravda. Obe varianty sú porovnateľne zlé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chcel by som sa opýtať? Bývate v danej oblasti? resp. kde presne. A môžte zverejniť svoju skutočnú identitu? Lebo takmer identickú argumentáciu som už počul na 2 oficiálnych stretnutiach, len s tým rozdielom, že vtedy sa silne obhajoval južný variant spojovacej cesty a jej neexistencia sa nepripúšťala. Teraz mi to príde to isté, len sa volí miernejšia taktika, spochybňuje sa severná varianta a južná sa (minimálne zatiaľ) neobhajuje "iba" sa považuje za rovnako zlé riešenie ako severná varianta.

Ja hovorím, ak má tam tá cesta byť (podľa mňa nie je nevyhnutná) tak v takom prípade jednoznačne severom.

Ad1: Severná varianta by mala jednu ciky caky a južná dve. To je dosť zásadný rozdiel.
Okrem toho, pozrite si mapu a zmerajte dĺžky ciest oboch variánt a uvidíte aj v tomto nie zanedbateľný rozdiel.
Výškový rozdiel by bol zanedbateľný. Pre autá žiaden problém.
Hlboký zárez tam nebude, akonáhle tam bude pokračovať výstavba.
Ad2: Áno, severný variant má oveľa bližšie k stredu lokality, ako južný variant, pričom južný by bol viacmenej nezmyselný vzhľadom k tomu čo som už uviedol k danému bodu v predošlom príspevku.
Ad3: Nie je pravda. viď. Ad1 posledná veta a predošlý príspevok kde sa spomína výškový rozdiel pri ul. Saratovskej.
Ad4: Súhlasím, ale ak by tam spojovacia cesta predsa len mala byť, keď si to nebodaj niekto vyboxuje, tak občania budú boxovať za severnú variantu.
Ad5: Tiež mám ten názor, teda že im nechýba. Nie je nevyhnutná.
K tomu druhému: tá cesta, ak by niekto veľmi boxoval že spojovacia cesta tam musí byť, by sa spomínaného projektu nedotkla, išla by ponad neho (severom).

Zďaleka nie sú obe spomínané varianty porovnateľne zlé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:))))))

Pán Burkert, na to, že ste DEKONŠPIRÁTOR uvažujete pomerne konšpiračne :). Nie, nebol som ani účastníkom oficiálnych stretnutí a ani nemám prepojenie na žiadne záujmové skupiny. A na to, že sme sa zhodli v tej najpodstatnejšej veci, a to, že spojovacia cesta v tejto lokalite je zbytočná a nevhodná, ma úplne nepochopiteľne považujete za protivníka na tomto "digitálnom" bojisku. Škoda. Vy tvrdíte, že posunutím neprijateľného o 100 m sa to stáva prijateľným. Ja tvrdím (a budem sa opakovať), že je to porovnateľne neprijateľné.
Pán Burkert. Neviem aké máte vzdelanie, či technického alebo iného zamerania, verte mi Váš variant je z technického hľadiska komplikovanejší.
V súvislosti s Vašim trvdením, že "Hlboký zárez tam nebude, akonáhle tam bude pokračovať výstavba". Myslíte si, že nejaký developer "zrovná" úroveň súčasného terénu na úroveň terénu ul. Saratovská ?
A v súvislosti s Vašim tvrdením, že severný variant sa nedotkne projektu Pekná výhliadka, lebo by išiel ponad neho. Ste si istý, že projektom Pekná výhliadka výstavba v "Yellowstone" končí ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K Vašej úvodnej vete, že uvažujem ako konšpirátor: Prečo nechcete zverejniť svoju identitu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

opravujem: povedali ste že len uvažujem pomerne konšpiratívne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zjavne máte problém odhaliť svoju identitu a tak nemáte problém točiť tu demagógiu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len drobná poznámka.

Obytný dom nemá byť pre reštituentov, ale nájomníkov v reštituovaných domoch.
"..obytný dom s náhradnými bytmi pre reštitutentov."
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME