Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najprv musíš chcieť stráviť zbytok života sám so sebou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Samota.

Nesúhlasím s Tebou. Človek sa vyvíjal a je tvor spoločenský.Bez iných neprežije.Samota je ignorácia iných,zaslepovanie sa pred realitou.Je to dobrovoľný alebo vynútený útek.To čo si nahováraš, je ospravedlňovanie.Egoizmus Ťa dovedie do slepej uličky a potom skonštatuješ,že si stratila veľa príležitostí a času.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Egoizmus?

Aký egoizmus, keď nikom svojou samotou neublížila?
Čo potom povieš na konanie Budhu, ktorý odišiel do samoty lesov len pár dni po tom, čo sa jeho žene narodil syn?
Autorku chápem. Tiež sa občas potrebujem "odstrihnúť" od spoločnosti, ale bráni mi v tom moja zodpovednosť. Mám slušné zamestnanie, z ktorého ako každý poriadny otec rodiny utekám domov, aby som sa venoval svojmu malému synkovi a pomohol žene z domácimi prácami. Potom spať a ráno zasa do roboty. Mám čoraz nástojčivejší pocit, že tento život sa nebadane stal mojim väzením a neraz som už uvažoval nad tým, že jedného dňa neprídem domov a ani do roboty, proste sa stratím - jedine čo mi v tom bráni, je moje svedomie.
Chápem aj tvoju reakciu - sýty hladnému neverí, ale každý, čo len trochu duchovne vyspelejší človek má potrebu občas si prežiť tých svojich "štyridsať dní na púšti". Náboženstvá veľmi dobre vedeli, prečo celibát. Vôbec to nie je kvôli sexu, ale kvôli okovám, ktoré pre duchovne založeného človeka predstavuje milovaná žena a deti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kôpka zjednodušených a zovšeobecnených fráz, ale v skutočnosti hovoríš len jedno: Ak niekto nežije tak ako ty, ak má iné priority, je egoista, ktorý uteká (pred čím?) a stráca príležitosti (na čo? život v tvojom štýle?) a skôr či neskôr na to doplatí.

Aký maličký a stiesňujúci je tvoj svet...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Egoizmus? Ale no tak. Alebo je tvoj sposob zivota ten "naj", a ostatni, ktori nezapaduju do tvojej "skatulky", sa casom, len preto, ze v istej faze svojho zivota uprednostnili samotu, dostanu do "slepej ulicky"? Na zaklade coho usudzujes?
Kazdy clovek je jedinecna individualita, so svojimi potrebami, emociami, prezivanim tohto sveta. Nazyvat niekoho egoistom len preto, lebo si zvolil samotu (aby, ako ma autorka pravdu - lepsie spoznal sam seba), je take, hmmm ... egoisticke. Aby som to napisala v tvojom style a duchu.
No ale aj ty mas pravo na svoj nazor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste.Rovnovážny stav ľudí je vážne narušeny(neurotizmus).Človek uteká sám pred sebou,má strach sám zo seba,nedokáže viac relaxovat,upokojit sa,je chronicky rozhádzany.
alkohol,cigarety,spolocnost,hudba,hluk,myslienkovy chaos,televizia,mnoho kalorii z cukrov=vacsinou negativ.,rušivé.stimulanty.Vnútornu harmóniu nadobúdome cez striedmost vo vsetkom,pravidelny režím(bioritmus),adekvátne a ucinné rušenie dusevneho napatia a tlakov okolia športom,knihou,pokojoma tichom.

Nerozumieme vnutor. signálom tela,kde calorie,cukor=abuzus prostriedky chvilkoveho uvolnenia ,drogoveho charakteru,nastrazny system.
Nedokážeme pracovat s energiami,ucinne uvolnovat vnut.napatie,sme nevzdelani a nepozname tieto ucinne jednoduche mechanizmy.

Sme,netrpezlivi,nevytrvalí,rozkošní,rozmaznaní a nevieme niesť kríž()drviva vacsina
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S niečím súhlasím. S tým, že sa nemáme snažiť zapadnúť nasilu, robiť veci proti svojej vôli, len aby nás prijali. V takom prípade totiž v skutočnosti neprijmú nás, iba našu masku.

Lenže tá časť o pohode v samote... takýchto tvrdení sú plné motivačné články. Príde mi to ako vystrihnuté z nejakého takého článku. Bez urážky, naozaj. Život je ale zložitejší než umelo vybudované situácie z motivačných knižiek. A príliš dlho trvajúca samota – čím nemyslím len partnerskú, ale celkovú samotu, v ktorej človek nemá naozaj nikoho, ku komu by patril – je pre jedinca zničujúca.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME