Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

S fašistami sa diskutuje! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý blog, ale pre bežných čitateľov bude málo čitateľný.

Diskusiu pána Sulíka a Havrana som sa pokúšal sledovať a bohužiaľ sa mi to nedarilo. Samé odbodčky...

Fašizmus sa snažím definovať z pohľadu ktorý zodpovedá našej spoločenskej realite, pretože je to pre potreby diskusie vnútri našej spoločnosti.

Znakov je viac:
Nacionalizmus, ultrakozervativizmus, xenofóbia (nielen v zmysle rasizmu ale globálne) a historický revizionizmus. Sem tam nejaké historické vplyvy a prepojenia s katolíckou cirkvou a myšlienkou slovanskej vzájomnosti.

Tam Sulík nieje a myslím že aj keď jeho výroky z neho robia islamofóba tak k tomuto má daleko.

Typickým znakom fašistov a neonacistov je kritika demokracie ako systému a viac či menej snaha o jej nahradenie niečim iným. Tam sa to vetví - neomonarchisti, stavovský štát, alebo ideje vychádzajúce z Mussoliniho spojenia štátu a korporativizmu.

Doplním že kritika demokracie ako takej je z 99% založená na nepravdivých informáciách, prípadne kritik sa venuje konkrétnej politickej strane a obviňuje ju z korupcie, pričom za zodpovednú považuje kompletne celý systém a nie konkrétne osoby, alebo funkcionárov.

Či sa dá hovoriť len o fašistoch alebo neonacistoch je často predmetom diskusie, ale prítomný rasizmus (anti-ciganizmus, anti-semitizmus) a hľadanie vnútorných nepriateľov štátu hovoria že jednoznačne áno.


Členovia a prívrženci týchto hnutí majú tendenciu veriť nepodloženým informáciám prípadne predkladať názory bez overeniea faktov. Pri konfrontácii s faktami sa ich pozícia čiastočne zmení (napr po dokázaní že aj proti Obamovi sa protestovalo mi dotyčný začal tvrdiť "že nieje možné porovnávať hystériu"), ale len do tej miery aby aj nová informácia zapadala do celkového obrazu.

Ak by som v diskusii pokračoval, vlastne by sa to zvrhlo len na vyvracanie lží a trvalo by to naozaj dlho a pri forme komunikácie by som vlastne len "kŕmil trolla".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nezdá sa ti, že ultrakonzervativizmus je v rozpore s historickým revizionozmom? Nie je to skôr tak, že sa nejedná o ultrakonzervativizmus, ale ultramodernizmus, ab to bolo v zhode s historickým revizionizmom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda je len jedna ...

Kľudne sa podpíšem pod to, čo napísal bloger. Tvrdím to stále dookola : ak niekto chce zo seba spraviť antifašistu, najjednoduchjšie je iných bez akýchkoľvek dôkazov označiť za fašistov. Pravda je len jedna, no a tá oči kole.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME