Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dojmy s pojmami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Väčšina novinárov a blogerov diskusie pod svojimi článkami nečíta. A prečo? Lebo jedine oni majú pravdu, nevedia diskutovať, nechcú diskutovať, nemajú čas na to(veď je toľko problémov) ?! A , ak náhodou diskutujú, tak svojho oponenta hneď na začiatku onálepkujú, ak to neurobia hneď v článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako viete, že nečítajú? Možno len nereagujú. Lebo je to hrach na stenu hádzať – z dôvodov uvedených v článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lebo viacerí sa vyjadrili, že nečítajú a ani ich to nezaujíma. To svedčí len o tom, že píšu pre peniaze a nie svoj názor, nie pravdu , ale len a len platenú propagandu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nečítať a nereagovať sú tiež dve rozdielne veci

Nehovoriac o tom, že ich motívy môžu byť rozne a ty ich naozaj nepoznáš - nie si jasnovidec, aby si tu mohol tvrdiť "svoju pravdu" o ich pravde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

asi takto,

blog má excelentný nadpis. Obsah zbytočne rozťahaný... Pointa blogu medzi riadkami by mohla byť nasledovná:
„Čo lepšie znie? Dopoly plný pohár alebo dopoly prázdny pohár? Odpoveď: „je to len o uhle pohľadu, lebo obsah (objem) v pohári je rovnaký.“
S čím však súhlasím je, že „najväčšie umenie je nastaviť si zrkadlo a počúvať, čo nám ten na druhej strane hovorí (píše)“. Tí, šikovnejší a pragmatickejší vedia, že keď ten na druhej strane nás kritizuje, resp. jeho názor sa nám nepáči, vlastne prejavuje „možno“ záujem nám pomôcť (?) alebo vysvetliť alebo usmerniť, že náš názor na danú vec nemusí byť ten najsprávnejší... Je len a len na dotyčnej osobe, či akceptuje takúto „pomoc“ alebo sa snaží presvedčiť nie len seba, ale aj toho na druhej strane, že nemá pravdu. Platí, že každý bojujeme vždy za svoju pravdu. A pravda je tiež vždy len jedna ako o tom pohári...
Platí aj to, že dnes je dosť ťažké sa vyhnúť debate na sociálnych sieťach akonáhle sa k niečomu človek vyjadrí. Anonymita umožňuje komukoľvek defacto čokoľvek napísať. Od rozumných názorov, cez hlúposti až po nadávky. Opäť je len na nás ako zareagujeme. Aj keď už to nie je alebo nemusí byť o tom zrkadle... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Je len a len na dotyčnej osobe, či akceptuje takúto „pomoc“ alebo sa snaží presvedčiť nie len seba, ale aj toho na druhej strane, že nemá pravdu. Platí, že každý bojujeme vždy za svoju pravdu. A pravda je tiež vždy len jedna ako o tom pohári..."
No hej, ono sa to lahko napise ... ale ktora pravda je ta naozajstna Pravda? Moja? Tvoja? Jej? Jeho? Ich? Kto urci, co je Pravda? A preco prave ten, ktory urcil, ze toto je ta prava PRAVDA, je prave ON, ktory mal urcit, ze je to ta prava Pravda? Kto, z akeho dovodu, preco urcil, ze ON je ten, ktory ma urcit pravdu za Pravdu?
Tot otazky, detektivove...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

beruška,

veď si vyber tú pravdu, ktorá ti je najbližšia. :-) Pre mňa je napríklad niekoho druhého a ešte k tomu mne aj neznámeho "naozajstná pravda" tá, čo ma najmenej bolí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teo,

ako si mam vybrat TU Pravdu, ktora mi je najblizsia? Ako mam vediet, ze ta Pravda, ktora mi je najblizsia, je ta PRAVA PRAVDA? :)
Maly priklad. Na nom sa to da ilustrovat najlepsie. Ak si cital Dostojevskeho "Bratia Karamozovci". Zaujimave rozhovory:
- Existuje Boh?
- Nie.
- A kto sa to potom cloveku vysmieva?
- Diabol.
- A existuje diabol?
- Nie.
Chapes? Kde je Pravda? Kto ma Pravdu? Ktora z tych Pravd mi ma byt nablizsia? Ktora ma ma najmenej boliet? Preco? Na zaklade coho ma byt pre mna najmenej bolestiva? Ked neviem, ci ta najmenej bolestiva Pravda pre mna je ta PRAVA Pravda?
Alebo:
Smerdakov: "Svetlo stvoril Boh prvy den, ale Slnko, Mesiace, hviezdy az stvrty den. Tak preco svietilo Slnko uz prvy den?" (nie je to presna citacia, mozno som nejake slovicko vynechala, ale podstata je presne vystihnuta).
Kde je Pravda? Co je Pravda? Kto ju ma? A ma ju naozaj?
Etc etc, takto by sme mohli ist dokolecka dokola...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

beruška,

súhlasím s tým, že viera je dôležitá pre každého človeka. Každý v niečo veríme. :-)
Možno je na zamyslenie, koľko viery, resp. ako hlboko si vieru pripúšťaš k svojmu JA. Potom o to viac alebo o to menej sa tešíš alebo smútiš, o to viac alebo o to menej prežívaš radosť zo života alebo bolesť. Tá „pravá pravda“ je práve to, v čo ty veríš. Tým zrkadlom, ktoré spomínam v diskusii je práve niekto, kto ti „príde do cesty“ a nastavuje ti to, čo chceš, či nechceš počuť a vidieť. Keď veríš v toho Boha, ktorý je v týchto zemepisných šírkach najrozšírenejší, je to tvoje osobné a slobodné rozhodnutie. Keď ti tvoj Boh „nepošle“ do života konkrétnu osôbku, ktorá je tebe práve tým zrkadlom, ktorý ti nastavuje kým si, tak niekde vo vnútri sama sebe na základe svojich životných skúsenosti, či svojho hodnotového sveta, si toho svojho Boha v zrkadle predstavuješ a hľadáš. :-) Platí, že na Zemi sme tu každý sám za seba. Nič viac, nič menej. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

OK Teo, nerozumieme si, ale nevadi. Ze som dala prirovnanie k Bohu, to je asi to najmarkantnejsie, na com sa da existencia PRAVEJ Pravdy aplikovat. A s mojou vierou, ergo nevierou to nema nic spolocne. A ani so zrkadlenim. Nechajme to teda tak.
Pekny zvysok nedele. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka za pochvalu nadpisu. Čo sa týka dĺžky obsahu, mám rada (zo svojho pohľadu) úplnosť článku namiesto zbytočných diskusií o tom, čo autor v článku nespomenul.

Myslím však, že pointu článu ste celkom nevystihli. Bola o problémoch odovzdávania informácií kvôli kombinovanej chybe na strane odosielateľa aj prijímateľa. Uhol pohľadu, to známe klišé s poloplným pohárom, sa podľa mňa viac uplatňuje v iných situáciách – v tých, kde viacero ľudí hodnotí ten istý jav.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

super, no potom sú

tu hneď po ruke dve kacírske otázky:
Pre koho píšete, resp. komu chcete odkázať svoje myšlienky? Sebe, či nám čitateľom?
Pravdu povediac, čítal som druhú časť blogu letmo a skôr medzi riadkami. Nadpis blogu a jeho úvod mi vnútorne napovedal, že mám do činenia s osôbkou, ktorá uvažuje a "vysiela energiu na podobnej frekvencii, či vlnovej dĺžke" ako ja, a tak nepotrebujem čítať slovo po slove, vetu za vetou a dumať, čo tým chcel autor povedať. :-)
Presuniem sa náš web a uvidím, čo má zaujme alebo ešte lepšie - osloví. Témy sú to určite príťažlivé a užitočné na rozšírenie si obzoru. Vďaka za blog. Už viem, že ste :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, odpoveď na vaše otázky je jednoduchá – pre seba by som sa neobťažovala písaním. :-) To, čo je určené pre mňa, mi stačí mať v hlave.

Ďakujem aj ja. Som rada, že môj blog plní – okrem odovzdávania myšlienok – aj takúto funkciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V podstate

ide o neriešiteľnú záležitosť a ťahá sa to s ľudstvom od počiatku.Vec sa má tak,že naše mozgové /makovicové/softvery nefungujú úplne rovnako.Vidíš to sama.Akúkoľvek myšlienku vyslovíš,tak sa nájde množstvo ľudí,ktorí budú mať na vec iný názor,Je to tým,že ich makovicový softvér/MS/pochopil a vyhodnotil prijaté fakty/informácie/ inakším spôsobom ako ty a výsledkom je modifikácia toho tvojeho názoru.Následné prenie sa,poťahovačky o tom kto má pravdu,sú následkom ďalšej funkcie fungovania našich MS a tou je strach z inakosti a možných dôsledkov/problémov/ z toho vyplývajúcich.
Len tak mimo misu dodám,že ak je pravda ,že existuje nejaký Boh,teda ten s prívlastkom stvoriteľ všetkého,tak je to jeho robota,že takto tie naše makovicové softvéry fungujú.Zdanlivo kacírska myšlienka pre ortodoxného veriaceho,ale ja to vidím takto.Ak teda všetky zákonitosti ,ktorými sa riadi všetka hmota/i nehmota/ na Zemi a v nami poznanom vesmíre má na triku On,tak je len logické,že usporiadanie môjho MS je také aké je/som jedným z mála ľudí,čo nemajú problém priznať,že mám málo rozumu/ a teda aj usporiadanie všetkých MS na svete je preto také,aké je,lebo sa hmota tých MS usporiadala /rozdielne/ aj keď na ňu pôsobili tie isté Božie /prírodné/ zákony.Z toho zasa úplne logicky rezultuje ,že je to všetko v poriadku a tak,ako to má byť.A na záver zasa pochopiteľne celkom logicky z toho vyplýva,že nemá cenu sa nad takými vecami pozastavovať,lebo už naši predkovia vedeli,že koľko hláv,toľko kapusty a reči sa vravia a ľudom huby nezavreš.
Dôležité v živote je vedieť zjednotiť ľudí na rovnakom a podľa možnosti čo najsprávnejšom názore.To je veľké umenie v informovanom intelektuálskom prostredí,a naopak veľmi jednoduché v prostredí prostoduchom/viď Kotleba a spol.napríklad/.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja to vidím naopak

nedorozumenia sú riešiteľné ... počúvaním a nedomýšľaním si

Nie je to ťažké, len to chce trochu vedomostí o komunikácii (takých, čo chápu aj deti) a trošku sebadisciplíny. Nebrať diskusiu ako bojové pole, kde je potom len krok od vecných argumentov k útokom na osobu ich nositeľa.

Porozumieť a pochopiť čo mi niekto hovorí a súhlasiť s tým nie je to isté.
Zjednotiť ľudí na nejakom "správnom" názore je naopak škodlivé. Lebo len rôznosť názorov umožňuje kontrolovať to, aby sme nepodľahli ilúziám a niekam sa aj posúvali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tvoj názor?

v článku je príklad dialogu

A: Neverím na mimozemšťanov.
B: Popieraš ich existenciu, lebo sa ich bojíš.

Kto má pravdu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

podľa môjho ponímania pravdy: "ja sa viac bojím toho zrkadla ako mimozemšťanov". :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som nepýtala

čoho sa bojíš ty, ale kto z tých dvoch "A" a "B" má pravdu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nyrra,

ja sa ani s A a ani s B nestotožňujem, no rešpektujem ich dialóg. Nepotrebujem riešiť kto má z nich pravdu. :-)
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME