Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo trápi občanov mesta Prešov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Úžasný článok...

Ďakujem... Bodaj by takých krásnych článkov bolo viac. Nádherne sa to číta, s ľahkosťou. Ozaj sa ešte mám čo učiť.;-) Príjemný deň Vám prajem. A všetko dobré.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekne ...

... ste to napísal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bola to

takzvaná Slovenská republika rád. Ináč sa to nedá povedať. Slovenská republika rád v roku 1919 bola ďalším pokusom Maďarov o znovuzískanie "Horného Uhorska" čiže terajšieho Slovenska znova do područia Maďarov. Aj na vojenských čiapkach vojakov Maďarskej červenej armády, ktorý k nám prišli nastoliť opäť vládu Maďarov, bol nápis v maďarskom jazyku - voľne preložené : "Bojujeme za znovuzískanie Horného Uhorska". Tiež v oficiálnej tlači pred Novembrom 89 sa písalo, že Slovenská republika rád mala byť vo federatívnom zväzku s Maďarskou republikou rád. Čiže Slovensko by zostalo ďalej v rukách Maďarov a útlak Slovákov by bol pokračoval ďalej, možno že trocha v miernejšej podobe. Slováci, ktorí sa vtedy v roku 1919 postavili Maďarskej červenej armáde na odpor, boli popravovaní . A my sme si "uctili" túto časť našich dejín tak, že sme postavili na Slovensku pamätníky, ulice niesli názvy, ktoré túto dejinnú udalosť pripomínajú alebo sú doteraz pomenované po politikoch, ktorí sa vtedy angažovali za zotrvania Slovenska v rámci Uhorska, ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

opravujem,

ktorí k nám prišli ............... A ešte dodávam, že by sa mesto ozaj mohlo starať o verejné priestranstvá a odstrániť z nich takéto monštrá ako je aj pamätník Slovenskej republiky rád a vysadiť tam peknú zeleň.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME