Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa žije zo ,,sociálky" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nic prijemne

ale komu sa naozaj robit chce, tak si nieco najde aj ked mozno nie vo svojej profesii. Ja byvam na dedine, a pravidelne sa tu objavuju inzeraty prijmeme zamestnanca niekedy aj viac sucasne. Nie su su to svetovo platene miesta, postovy dorucovatel, pokladnicka v obchode, skladnik, vodic. Ale su na mieste, bez nakladov a straty casu na dochadzanie a casto vhodne aj pre zeny alebo starsich alebo ludi s nizsim vzdelanim. A aj z tych cca 400-500 sa uz da vyzit lepsie ako z podpory. Proste ak je niekto na podpore dlhsie ako par mesiacov, tak ho nelutujem, pretoze neverim ze nema inu moznost. Samozrejme ak nema zdravotne, postihnutie, ale v tom pripade ma zase narok na invalidny dochodok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Postovy dorucovatel sa nachodi ako kon, pokladnicka si ohyba chrbticu v kase a ma hmotnu zodpovednost, skladnik robi v prievane a vodic nemoze vecer predtym pit.
Kto by chcel robit take roboty :)

Idealna praca snov je uradnicina na stavebnom alebo pozemkovom urade, na katastri kdesi v archive a na evidencii dopravnych vozidiel :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pochybujem, že osobu

po 50-ke zoberú za poštového doručovateľa, pretože tam musí našliapať denne aj 10-15 km. Čistý príjem 400 € asi je len v Bratislave, myslím si, lebo to poštári dávali najavo svojimi štrajkami. Starších ľudí vidím len vo vlastných obchodoch, inak tiež chcú len mladších. Tento zákon o odpracovaní sociálnej dávky je ozaj potupný, pretože postihuje ľudí, ktorí už pre spoločnosť dosť odviedli a majú odpracovaných viac rokov ako majú fyzický vek tí, ktorí o takomto zákone rozhodli a okrem iného na týchto pozíciách sú preto, lebo sú zo správnej strany a ešte k tomu možno aj kradnú zo spoločných peňazí. Prečo nedostane každý nezamestnaný z daní tak, ako Baštrnák? A možno by sa uspokojili aj s desiatkami tisíc, nemuseli by to byť milióny ako u Baštrnáka. Veď pred úradmi a zákonmi sme si všetci rovní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

belhomme a autor

ad belhomme:
Ako vieš z toho krátkeho článku, prípadne všeobecne, že skutočne títo občania dosť odviedli pre spoločnosť, že sa počas života neflákali, že nerobili nesprávne rozhodnutia počas života.......? To je iba také ľavicové blúznenie o rovnakých žalúdkoch a o štáte ako nejakej všeobecnej a všeobjímajúcej poisťovni, kde sú občania povinní zo zákona živiť každého. Nie sú!

ad autor:
To je len také vyberanie čerešničiek z koláča! Áno ak budeme posudzovať iba okamžitý stav tej milej pani, je to hotová tragédia! Ale táto jemná pani evidentne vykonala rad rozhodnutí, ktoré ju priviedli do takého stavu!
Uvediem najmä tie, ktoré možno vydedukovať z tvojho blogu:

Napríklad, prečo si vybrala a vyštudovala taký spoločensky málo potrebný odbor? Mala na to plné právo, každý má právo študovať čo len chce, áááááále potom ( teraz ) nech nekňučí, že nemá prácu, keď vyštudovala to, čo nik nechce a nepotrebuje. A to ani neviem posúdiť jej schopnosti, kvalitu jej práce, pracovnú disciplínu a schopnosť tvorivej činnosti!

Ďalej, ako si vyberala partnera, keď sa rozviedla? S manželom by sa jej určite žilo lepšie, ľahšie, peňazí by bolo viac, navzájom by sa finančne a morálne podporovali. Ja viem, teraz napíšeš klasický dôvod, že manžel bol tyran. Nuž asi jej nik na úrade pištoľou na hlavu nemieril, aby povedala áno!

Ďalej asi nemá deti, lebo inakšie by bola vari už pomaly na dôchodku, hoci predčasnom. Prečo nemá deti, či inú širšiu rodinu, ktorí by jej určite tiež vypomohli? Nuž možno aj má, ale možno sa s celou rodinou pre jej zlú povahu rozhádala?!

Ďalej akosi cudne neuvádzaš čo všetko urobila a obetovala pri hľadaní práce. Je ochotná na rekvalifikáciu, na cestovanie za prácou, na prácu v zahraničí, na založenie firmy.....? Prečo ostala celý život iba pri jednej profesii? Viacprofesnosť je totiž základom na dobré umiestnenie. Napríklad oboznámila sa s počítačovou grafikou, ovláda cudzie reči, má prehľad o činnosti v reklame....? Je to trochu čudné, pretože jej činnosť je všade pomerne vyhľadávaná v miestnych novinách, lokálnych televíziách, reklame... nehovoriac o súčasnej pomerne nízkej úrovne nezamestnanosti....( Aby bolo jasné ja som po 50-ke hľadal prácu 3 krát a nebol som nezamestnaný v TN kraji viac ako 2 týždne, ale ja som sa v mojom pracovnom živote naučil 5 profesií a vždy som nejakú z nich ponúkol a využil! Ale na to sa treba pripravovať celý život, nie sedieť na zadku, klebetiť a kávičkovať! )

A tak ďalej, a tak ďalej! Ona vykonala niektoré zrejme zlé rozhodnutia v živote a nik okrem nej nie je za ne zodpovedný a nie je povinný ju zo svojich daní živiť.

Riešenie je jednoduché, ty "slniečko" naše, prispievaj jej mesačne zo SVOJHO platu "mastnou" sumou.

Pravda iba ak nejaký máš!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuž pán Dokonalý, výborne a správne vyštudovaný, dobre oženený, veľa zarábajúci, plný a dúševného fyzického zdravia, neutíchajúceho elánu, prajem Vám aby Vám to vydržalo čo najdlhšie a dúfam, že žijete na pustom ostrove
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

najmudrejsinasvete

Ďakujem pekne za pochvalu. Pár slov vypovedaných priamo od srdca poteší! Potajme som tušil, že som dokonalý a som rád, že si mi to potvrdil písomne a verejne práve TY!

Jednoducho mi vadí toto večné vykňučkávanie stratených existencií, ktoré VLASTNOU zásluhou padli do dostali do vlastných srrračiek....Samozrejme chyby v živote robí každý, dokonca aj ja, pán Dokonalý. Ale spravidla zlé rozhodnutia neprevažujú nad dobrými a väčšine ľudí sa hádam v ich životoch jakž-takž darí...

Niečo konkrétne, okrem nie príliš podarenej, originálnej a nápaditej irónie ad hominem na moju osobu a k mojim názorom, by nebolo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pripájam sa ku gratulácii :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď má Školu úžitkového výtvarníctva,

prečo niečo nevyrába a nepredáva hoci na internete? Je taká webová stránka Sashe, občas tam tiež niečo kúpim. Dá sa získať aj finančná podpora podnikateľského plánu. Obávam sa, že je pes zakopaný inde. Už sa jej zrejme nič nechce, čo plne chápem... Lenže takto živoriť tiež nie je cesta, iba ak do hrobu. Treba sa aspoň pokúsiť o získanie invalidného dôchodku. Mne tiež ani na um nezišlo, že by mi ho mohli priznať, nahovorila ma moja lekárka. A priznali mi ho, hoci nie plný. Popri invalidnom sa dá zarábať, koľko človek chce a vládze, dokonca sa dá požiadať aj o podporu v nezamestnanosti, ak je priznaný stupeň invalidity nižší ako 70%, ale musia tomu predchádzať najmenej 2 roky sústavnej práce. Práca a zamestnanie sú však dve celkom odlišné veci, najmä pre tvorivého človeka so šikovnými rukami. Má byt, má kde robiť, materiál môže byť aj z odpadu alebo darovaný. A prvý rok na živnosti sa neplatia odvody. Najhoršie je zrejme ostať na sociálnych dávkach (takú skúsenosť nemám).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

utopia

1.) Načo je pre boha republike podnikateľ žijúci z dotácií? Dotácie sú väčšinou pre živnostníkov a je to tak akurát na odvody, keďže je nutné živnosť udržať 3 roky.
2.) Ak si myslíte, že sa dá uživiť z nejakej webstránky alebo zo Sashe tak ste na veľkom omyle. Také šťastie má maximálne pár percent ľudí. Keby to bolo také jednoduché tak to robí celé Slovensko
3.) Podnikanie nie je zadarmo. Treba vstupný kapitál, ktorý paní nemá. Potom treba platiť každý mesiac nie malé odvody, účtovníka, dane atď... Vyrobiť nie je problém ale predať je obrovský problém. Všetko čo ste poradili je utópia a hlavne podnikateľské prostredie na Slovensku je hrôza.
4.) Nezamestnaní bez známosti majú maximálne šancu vo fabrikách alebo nechať sa niekde zdierať za minimálku. Preto z tohto štátu masívne unikajú Slováci predovšetkým mladá generácia a robia tu Srbovia a Rumuni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý bloger a prečo ten príbeh aj údajmi opisovanej ženy nepošlete, všetkým tým nadáciam a občianským združeniam na ochranu kadekoho,len nie na ochranu práve takých ľudí, akých ste popísal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste, zo sociálky sa vyžiť nedá, to je nad slnko jasné a nespochybniteľné.
Ale nie je mi jasné, prečo dotyčná pani, päťdesiatnička, nechala veci dôjsť do štádia sociálky.
Môžem byť duša krehká, umelecky cítiaca, ale zároveň musím byť realista.
Súhlasím s homo sapiens-om, je veľa možností, ako túto situáciu riešiť, práce je dosť. Možno nie podľa predstáv jednotlivca, ale je. A vôbec nie je pravdou, že päťdesiatnikov nikto nechce zamestnať. Isteže, sú takoví a sú aj makoví. Ja hovorím, že práca sa nájsť dá, hoc aj za minimálnu mzdu, čo je vždy lepšie, ako žiť zo sociálky.
A ešte mi nedá milý bloger. Neviem, ako dobre poznáš dotyčnú pani, keď si sa rozhodol opísať jej neutešenú situáciu. Vychádzam z toho, že ju poznáš dobre. Ak je to tak, vyvstáva mi otázka...prečo si jej nejako nepomohol prácu získať? Predsa len si mladý, máš priateľov, známych, zrejme sa vieš orientovať lepšie ako pani.
Alebo je tu aj možnosť, že pani poznáš veľmi povrchne a spomenul si ju vo svojom všeobecne poňatom blogu s vypichnutím jej nepriaznivého stavu, ktorý mal poukázať na fakt, že sociálne prípady to majú s prežívaním ťažké. To nepopieram, ale som toho názoru, že kto chce, prácu si nájde. Či už takú, alebo onakú, ale nájde. A vždy je ľahšie žiť povedzme z 200 euro mesačne, ako zo 40. Nehovorím, že je to ideálne, ale rozhodne ľahšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sýty hladnému neverí .

A keď neverí tak arogantne a nechutne reaguje . Arogantníci, socialne dávky na rok !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Babka

Ženská logika?

Piano nás trestá z slobodu, cenzúra SME za názor, Fico za to, že bol zvolený a ty za to, že nie každý je ochotný ľutovať a živiť ľajdákov, lenivcov, pasívnych....

Iba by ma zaujímalo, ako by sa to uskutoční. Občania, ktorí sa nebudú kajať, verejne nebudú ľutovať socky, neodovzdajú im celý svoj majetok vari súd odsúdi na trvalé poberanie sociálnych dávok miesto obvyklého príjmu? Až tak že, sa z nich tiež stanú socky?

Evidentne ti tá pseudosocialistická, rovnakožalúdková, slovenskouhlová, alobalová, ficková vláda lezie na mozog!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a kde je rodina?

ludia podcenuju rodinu lebo vsetko sa stat snazi institucionalizovat, "stat sa postara". no ale ako vidime, nepostara. postarat sa musia predovsetkym ludia sami o seba. bohuzial pocas 40 rocneho bolsevickeho vycinania ludia stratili zakladne instinkty potrebne na prezitie.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME