Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sa oligarchovia boja EÚ — rumunský príklad (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Oligarchovia sa boja EÚ ?
Pane, oligarchovia celú EU riadia, a ryžujú z nej.
To čo sa prednedávnom udialo v Rumunsku má s EU pramálo spoločného, je to len dôsledok toho, že rumunská vláda (mimochodom uznaná a uznávaná v EU) prekročila pomyselný prah znesiteľnosti voči svojim voličom. Nejaké ševelenie európskej verchušky je len mimikri, aby sa nepovedalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslíte tú EÚ, kde 99,8% všetkých firiem sú malé a stredné podniky? Myslíte tú EÚ, kde 70% všetkých zamestnancov v priemysle pracuje v malých a stredných podnikoch? Myslíte tú EÚ, kde 80% niektorých priemyselných odvetví (hlavne stavebníctvo) tvoria malé a stredné firmy? Ak hovoríme o tej istej EÚ, potom verím, že oligarchovia typu Široký môžu mať a majú obavy z dôkladného presadzovania pravidiel EÚ v boji proti korupcii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najprv Vás opravím: v EU nie je ani jeden malý a stredný podnik, ani žiadny iný. Všetky sú v členských štátoch, a sú tam nie vďaka EU, ale napriek EU, a väčšina z nich je tam z dôb pred EU.
A ja myslím úplne inú EU ako vy. Tú EU, kde exekutívne rozhodnutia sú v príkrom protiklade s proklamáciami na politickej úrovni. EU, kde sa množstvo ekonomických, ale aj technicko-legislatívnych rozhodnutí šije priamo na niektoré gigantické spoločnosti, dokonca som náchylný veriť, že podľa príkazov z týchto spoločností. Áno, nie sú to oligarchovia širokého typu, pretože tí sú špecialitou východu Európy, ale princíp je rovnaký.
A myslím tú EU, ktorá nikdy nikde nezasiahla v prípade korupcie (aspoň si nespomínam), najlepším príkladom sú rôzne podpory a dotácie z európskych fondov na Slovensku, kde je celý dotačný systém zaťažený korupciou od najvyšších miest. Ak budete agrumentovať, že EU mnoho dotácií zastavila, je to pravvda, ale nikdy nie kvôli korupcii. Vždy išlo len o "neporiadok v papieroch", alebo príjmatelia nesplnili nejaké iné podmienky.
Uvedomte si, že EU v dnešnej dobe vedú boľševici, nech už sa volajú akokoľvek. A boľševici už z princípu svojej ideológie a svojho zvráteného myslenia nemôžu byť čestní. Naopak - boľševizmus má korupciu priamo v génoch, pretože udržať sa pri moci môže len dvomi spôsobmi - buď násilím, ako Stalin a Hitler a Husák a Causescu a Honecker a Chavez, alebo korumpovaním určiitej časti obyvateľstva na úkor ostatných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stretnu sa dvaja znami po dlhsom case:

Tak ahoj, ako sa mas, ako sa ti dari? Lepsie uz nemoze, vies, nedavno som sa stal predsedom okresneho protikorupcneho uradu. Ale to je super, a ako to funguje. Este som ani poriadne nezacal, a uz ma oslovil primator, nejaki starostovia, lekari, sportovci, podnikatelia... Vyborne, urcite ti priniesli nejake podnety na boj proti korupcii. HA ha ha, vraj podnety, kazdy mi priniesol uplatok aby som na neho pri svojej praci zabudlol.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME