Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pohotovosti väčšina pacientov schválne nezneužíva, za tým si stojím (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Lévayová vy už nič neriešte

dobabrete aj to čo sa nedá. :-) tak ako pri štrajku sestier. spolčili ste sa s vládou a sestry odišli s dlhým nosom. a neklamte, že pacienti nezneužívajú pohotovosti. nie je to pravda.

Guidelines sú aj na internete na odoborných len sa treba naučiť čítať a rozumieť odborným výrazom im, resp. naučiť angličtinu a latinčinu. alebo vyštudovať medicínu. alebo si ich pýtajte od ministra preložené polopate aby ste im rozumeli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O akom štrajku

sestier tu splietate? Nikdy žiadny nebol. Asi nemáte ani poňatia otom, čo je to štrajk. Ináč by ste nevypisovali podobné debiliny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aha ho hovorca :-)

štrajk alebo "štrajk" v roku 2011 za vlády I,Radičovej. Ja viem že pani Lévyová vtedy spala.
"Čo sa dialo v rezorte zdravotníctva"

"máj – pred parlamentom sa zhromaždili stovky zdravotných sestier a pôrodných sestier, ktoré tak upozorňovali na svoje problémy
Lekárske odborové združenie avizovalo nátlakovú akciu hromadných výpovedí"
http://spravy.pravda.sk/domace...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak príde

zamestnaný človek na pohotovosť z dôvodu zdravotných problémov, lebo pre pracovnú zaneprázdnenosť nestíhal svojho lekára, podľa mňa nemožno považovať za zneužívanie. Ten človek tým, že zarobí viac, viac odvedie do zdravotnej poisťovne aj na daniach a chorý skutočne je. Ak matka ide s dieťaťom na pohotovosť určite to nie je z dlhej chvíle. Vyberie si dieťa zo škôlky alebo školy a detský lekár už neordinuje. Nevie posúdiť ako vážny je zdravotný stav dieťaťa. Je vždy lepšie, ak príde skôr, ako by už malo byť neskoro. Zaujímalo by ma vyčíslenie zneužívania pohotovostí. Lekár na pohotovosti má platené aj vtedy, ak nemá pacienta, alebo sa mýlim? Zdravie máme len jedno a preto šetrenie na pohotovostiach nie je správne. V zdravotníctve máme veľa neefektivity, nehospodárnosti, ktoré sa dajú odstrániť bez obmedzenia zdravotnej starostlivosti, o kradnutí ani nehovorím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty by si slúžil takto? veď

to je proti základným ľudským právam. ak spoločnosť aj pani autorka chce aby pohotovosti boli nonstop, nech zabezpečí lekárov, /aj zo zahraničia/ ktorí pred aj po službe si môžu doma oddýchnuť tak ako je to v zákonníku práce. Kde je problém?


Je lekárska pohotovosť prežitok? Unavuje doktorov a ohrozuje pacientov
" Lekárska služba prvej pomoci pre nich znamená len nadmernú záťaž.

„Majú povinnosť slúžiť, ale nedostanú za to ani náhradné voľno. Po tom, čo si odslúžia celú noc, musia ísť na druhý deň do ambulancie. Nemusia za to ani dostať zaplatené, alebo im dajú len symbolické euro na hodinu. Odpracovaný čas na pohotovosti sa im ani nezapočítava do dôchodku,“ vymenoval nevýhody Szalay."

https://aktualne.atlas.sk/slov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo už nepracujete ako sestra? Ťažké čo? A BTW lekár nie je sluha, Je tiež občan, človek a má aj práva. Takéto reči si nechajte pre seba. ...." Len tejto konkrétnej pani doktorke, ktorá sa napokon sama rozhodla a zaviazala slúžiť pacientom, chcem povedať nasledovné." Ona sa zaviazala liečiť nie robiť otroka vážená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máte kryštáľovú guľu?

Ráčite byť jasnovidka? Lebo ináč nechápem, kde beriete tú drzosť tvrdiť, že táto dáma nepracuje ako sestra. Pracuje. Ale nie v nemocnici, ani ambulancii. Na tom najťažšom mieste v zdravotníckom systéme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ll46

ako viete? vy ste ona?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"zmien sa netreba hneď báť" - ale samozrejme, pokiaľ majú hlavu a pätu.

" 10 eur, ktoré vyvolali vlnu nevôle, zaplatí pacient iba v prípade zneužitia urgentnej starostlivosti ?" A kto vynesie verdikt, že ide o zneužitie? Vy, pani Levayová?

Vy si vážite lekárov, ktorí spia len 4 hodiny denne? To už vôbec nemôžete myslieť vážne. Nevyspani lekári sa majú starať o pacientov, ktorých práva hájite? Tragédia. Ale Vy tak rada útočíte na všetkých okolo seba a potom plačkáte, ako sú na vas všetci zlí,že?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený(á)

trpíte dyslekciou? Verdikt vynesú lekári na urgente. Nie pani Lévyová (a nie Levayová). A to ktorí lekári spia len 4 hodiny denne? A kedy a na koho útočila? Dajte si tabletku na upokojenie, prípadne studenú sprchu, a choďte spinkať, aby ste spali viac, ako 4 hodiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ll46

predpokladám, že ročník 1946, preto Váš útok na mňa máte ospravedlnený.

Zrejme ste mysleli dyslexiu, nie dyslekciu. Nie, netrpím ňou, nemám problém s čítaním.

Reagovala som na toto vyjadrenie pani Lévayovej: "Lekárov, najmä tých skvelých, ktorí denne spia 4 hodiny len pre to, že po nociach študovali literatúru, aby našli správnu diagnózu pre svojich pacientov a nikdy toho neľutovali, si nesmierne vážim."

Prečo sa takto útočne vyjadrujete v diskusii? Prečo sa Vás moje vyjadrenie tak dotklo? Kto ste?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

človeka ktorému nevadí, že nevyspatý

lekár ordinuje, operuje hnať kade ľahšie od pacientov aj od zdravotníkov a ešte to glorifikuje. Keď teraz štrajkovali sestry autorka bola ticho ako voš. vyskakuje teraz keď sa má niečo meniť v prospech lekárov a tým pádom aj voči pacientom. lebo spokoiný lekár sa rovná spokojný pacient. viď. zahraničie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No,článok splnil

svoju funkciu a sestrička sa zase naviezla do lekárov ako je jej dobrým zvykom.Ja navrhujem obsadiť pohotovosti VS vzdelanými nedocenenými sestrami,ktoré-podľa ich slo-sú schopné liečiť a predpisovať lieky.Budú dôležité a ponesú zodpovednosť,ved to predsa chcú,nie.
Vy nebránite práva pacientov,ani práva sestier.Vy idete po doktoroch ako býk po červenej.Vôbec by ste nedbala poviazať tých 60+ lekárov a trvať na práci deň noc deň bez oddychu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

oceňujem Váš blog, pani Lévayová a snahu vniesť nejaké objasnenie do tejto situácie. Obávam sa, že väčšina bežných ľudí ani netuší ( alebo netušila donedávna) že je vôbec nejaký rozdiel medzi pohotovostou službou a urgentným príjmom, ktorý slúži ako pohotovať, kedže proste tomu systému nemáme ako rozumieť. Ak by ste dokázali vydať letáčik ktorý by bol u každého lekára, aby si ľudia vedeli prečítať (kedže všetci nechodia na internet, na čo sa tiež pomerne často v dnešnej dobe zabúda) a vedeli konkrétne situácie ktoré má riešiť ktorá zložka zdravotnej starostlivosti - teda podobné príklady ako ste uviedli, že by im to veľmi pomohlo. A s väčšinou Vami popisovancýh skúseností súhlasím, pretože pacient naozaj nemôže vždy vedieť rozlíšiť vážnosť daného stavu. Síce sa pomaly zavádzajú rôzni "lekári na telefone" ktorí môžu poradiť, ale ked človeka alebo dieťa nevidia j dosť ťažké dať úplne 100% presnú radu. A ide o ľudské životy, nie o nejakú opravu elektriny. U detí č starších ľudí to môže byť otázka hodín, ak sa nepodá vhodná liečba, dôjde k fatálny následkom. to teda určite nikto nechce - aspoň dúfajme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za diskusné príspevky,

už som si zvykla a nebojím sa, že ma niektorí ukameňujú za môj názor matky, babičky, zdravotníčky a ochrankyne práv pacientov.

Je mi je ľúto, že sa niektorí diskutéri znížili k obdobným invektívam v diskusii, ktoré odkrývajú jediné, že vzťahy medzi zdravotníkmi nie sú dobre, že je čo naprávať. Ale určite nie vzájomným znevažovaním, osočovaním.... Ani tým, že z pacientov si budeme robiť rukojemníkov a používať ich ako ochranný štít, keď sa nám to hodí. Poprosím Vás, skúsme to ináč. Lebo kým nebude spokojný pacient, nebudeme mať ani lepšie zdravotníctvo, ani lepšie podmienky pri výkone povolaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak začnite od seba

neznevažujte lekárov berte ich ako ľudí. a nielen pacient musí byť spokojný ale aj zdravotník. spokojný zdravotník je alfou a omegou spokojného pacienta súdružka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je Vám ľúto?

tak si upracte doma. Podľa starších príspevkov ll46 je zjavné,že je to Váš manžel, milá matka, babička,zdravotníčka a ochrankyňa práv. A nevnucujte iným,to čo robíte Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

proste je to manipulátorka

ako z učebnice Súdneho lekárstva. A tá má hájiť práva pacienta. Hrozné. Ale na Slovensku je to tak.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME