Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SMEnaživo: Ako sa zmenilo Slovensko rok po voľbách? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... extrémizme, narastajúcej podpore fašistov a o novovznikajúcich stranách....

Som zvedavý ako budú traja komentátori tárať dve na tri...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosim

diskutujte hlavne o dedictve komunizmu. Prokurator Kovacik vs demokracia 68:0; byvaly agent KGB Lajcak kandidat na najvyssiu vykonnu funkciu v OSN totalna hanba statu; premier Fico absolutne ignoruje SK sudy, pravdu a siri nenavist k novinarom, muslimom a vsetkym co s nim nesuhlasia; opita sudkyna Havlonova uraduje v dualnom rezime a boji sa poziadat policiu o dorucenie zasielky, ostatnym obcanom policia urobi reklamu v celej ulici; atd.atd.atd. SK statut zlocineckeho statu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kým som dopísala príspevok

Vyšlo v edícii Vedecké povedačky a bájky s ponaučením.

Toto je priam "objavný prevrat":

„Vyzerá to ako keby tí muži cestovali za vojnou, s koňmi aj vozmi,“

No a z umnej syntézy textu sa vo vete

"Vtedajším ženám sa práve preto mohli zdať ako atraktívnejší partneri na život – nielenže priniesli novo zdomácnené kone zo stepí ale aj nedávny vynález – koleso či medené kladivá."

dozvedáme nielen nasledovné:

1. Už vtedy existovali ženy–zlatokopky

2. Dobové feministky možno vtedy šírili osvetu v zmysle že je lepšie nechať sa znásilniť mužom s väčším vozom a mocnejším koňom /tu sa nám naskytuje možnosť pochopiť, aké myšlienky nadchýnajú najslávnejšie feministky súčasnosti/, ako naopak. /Kvôli objektivnosti spomeňme aj skutočnosť, že existencia „Práva ženy na znásilnenie“ v skúmaných obdobiach zatiaľ dokázaná nebola./

3. Politická korektnosť nedovoľuje presný a grafickejší popis spôsobu dobývania území nadobudnutých prišelcami na vozoch a na koňoch, a preto ho radšej nazveme Obohacovanie rozmanitosti genetickej mapy Európy, prípadne ešte aj jej "omladzovanie."

4. Článok prekvapujúco poskytuje aj priestor pre inšpiráciu historickými faktami, a to čo sa týka úspešného predlžovania agónie neprevratného a neporaziteľného systému dôchodkového zabezpečenia Európanov

Takže, odo mňa pochvala vedcom za pokusy o vnášanie zideologizovaných nánosov vedeckých dohadov aj do veľmi nedostatočne prebádaných dávnych oblastí histórie. Možno to niektorých nepoteší, ba naopak, budú sklamaní, ale historickú formu migračných vĺn a ich rozsahu do Európy v 21. storočí už nebude možné zopakovať. Verím tomu, že nemusím vysvetľovať prečo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokračovanie:

Kým som dopísala príspevok k diskusii, ktorú spomínaš, tak ju zmazali.

Naozaj je na zamyslenie, ak je diskusia aj k tak úsmevnému "vedeckému" článku zmazaná.

Kde je chuť SME diskutovať?

A kedy konečne monotematickí platení "prispievatelia" do týchto novín pochopia, že zlatá éra mienkotvorby je už na konci s dychom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Priateľu sfix

Triedy a triedny boj tu máš naďalej. Ja totiž nevidím, že by tu bola nejaká občianska samospráva, demokracia v ekonomike, alebo že by sa menila úloha bánk. Samozrejme ak nevlastníš fabriku, banku, alebo médium - prípadne mimovládnu organizáciu. Ale vidím tu stranícke mafie, mimovládky, platené z dvoch zdrojov. Zo štátneho rozpočtu a priamo firmami a korporáciami. A to je trieda presne v leninskom duchu. (trieda predstavuje "veľké skupiny ľudí,ktoré sa líšia svojim miestom v historicky určenej sústave spoločenskej výroby, svojim vzťahom k výrobným prostriedkom (ktorý je zväčša zaistený a právne upravený zákonmi), svojou úlohou v spoločenskej organizácii práce, a teda spôsobmi získavania a veľkosťou tej časti spoločenského bohatstva, ktorou disponujú.") Vlastníci médií sa preto snažia za "judášky groš" pre redaktorov udržať odpolitizovanie más čo na najnižšej úrovni. Známe nálepky, "konšpirátor a extrémista sa hodia". Žiadna revolúciu doteraz nevyhrali masy ani tú slávnu VOSR, ale o tom som písal. Samozrejme ma vymazali ako je tu zvykom. To sú napríklad reči pána Danku o tom, že neexistuje pravica a ľavica. To je porušovanie ústavných práv, hlavne práva na názor (SME, Denník, Topky to robia majstrovsky). Nedávna aféra tohoto plátku s prezidentom PZ, dekanom fakulty, za to že požadujú niečo od vlády. Dúfam, že si to prečítaš skôr ako ma vymažú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: sfix - dík za rekaciu

Ten problém s triednym bojom bude ešte zaujímavejší. Vývojovo dnes máme vo svete systém troch sociálnych organizmov a troch výrobných spôsobov. Po vzniku agrárneho usporiadania výroby neolitickou revolúciou sa následne pred 300 rokmi vytvoril organizmus hromadnej priemyselnej výroby, ktorý prešiel vývojom a samozrejme výbojmi o územie a suroviny. Základná línia triedneho boja bola určená ich stretom týchto dvoch svetov a ten pokračuje. Dnes sa k tomuto stretu pridáva svet informačných technológií, ktorý funguje na iných princípoch. Nepožaduje masovú výrobu, veda funguje ako násilnejšia výrobná sila, ekonomické ovládnutie priestoru je dôležitejšie ako anexia územia a surovín. Technológie veľmi rýchlo modifikujú naše sociálne vzťahy (mobil, internet....).Takže sa v úvodzovkách máme na čo "tešiť", lebo sa vytvorili ďalšia línia triedneho boja. Jeho formy budú zaujímavé. Už dnes vidíme silnejúce mierové hnutie, ekologické hnutie, snaha o občiansku samosprávu... Problém je v tom, že tento stret zvyšuje možnosť aj náhodného vzniku globálneho konfliktu. Asi takto to vidím do budúcnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vo včerajšom komentári Havran napísal, že sa cyklíme v tých istých diskusiách namiesto toho, aby sme sa venovali tomu, ako urobiť zo Slovenska prosperujúcu a priateľskú krajinu.
Otázka je, kto to tu zacykluje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo tak diskutovať

o zlodejinách, nevyšetrených kauzách, našich sudcoch.... Akurát sa zas bude zakrývať to podstatné, čo republiku ťahá ku dnu a budúcim generáciam tu ostanú iba dlhy a zdevastovaná krajina....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Preferencie Kotlebovej strane, stúpajú a môžu ďalej stúpať, je to svojim spôsobom protest proti nespravodlivosti vládnej moci, proti nevyriešeným kauzám Smeru, korupcii, proti spôsobom vládnutia cez oligarchov, známosti, spolužiakov. Pán premiér síce tvrdí, že neurobil zlé rozhodnutia, ale občianskej verejnosti to nestačí, keď nevie prijať názor ľudí, ktorí nevidia svet jeho očami, že jeho politika nie je čistá, že jeho politika draho zaplatená, ani nevzbudzuje rešpekt a dôveru. Máme to nejako pomýlené, kresťanov zastupuje Kollár a Kotleba, už tomu všetkému nerozumiem. Nemáme sa čím pochváliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale no tak!

Podľa teba je dobré riešenie voliť natruc Smeru volením Kotlebovcov? Nemali by radšej voliť Sulíkovcov?
To, že to máte pomýlené, ale generálne svedčia o tom všetky medzinárodné hodnotenia našej politiky a hospodárstva. Že veríš takému tlčhubovi, ktorý vyspovedal vlani starú chudobnú babičku z východu, hoci tá je už tri roky na pravde božej vás ani trochu netrklo. Čoby trklo, veď aj z toho ste obvinili Fica!
Klamete až tak, že ani opak nie je pravdou. Čo ťa motivuje k toľkým klamstvám? Teraz si "prestav", že by na čele štátu boli Matovičovci, Sulíkovci, Rajtár, Galko, Lipšic, Poliačik, Kollár. Mali ste jedného odborníka aj toho ste vyštvali a preto vám teraz zdupkal. (Mihál)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre plateného diskutéra

Rozmýšľajte radšej v čom Fico oklamal voličov, keď mu klesajú preferencie a volia radšej Kotlebu a jeho preferencie v prieskumoch stále stúpajú. Aj tak si ľudia urobia vo voľbách po svojom a tvoje odporúčanie je zbytočné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nezmenilo sa len Slovensko

... a tá zmena je v tom, že isté kruhy prichádzajú o svoj monopol na "fake news". A keďže to je zrejme dobrý biznis, tak si ho zubami-nechtami bránia. Ale neubránia. Už som to raz zažil. A to boli onakvejšie kádre, čo musli zmeniť dresy. Nakoniec to budete musieť skúsiť znova, súdruhovia dúhoví.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak neviem, ta diskusna zostava toho vela neporiesi, akurat nastve este viac ludi, ktori budu volit, sice tupo, ale Kotlebu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mohol by sa niekto na tej diskusii spýtať, či v Sme plánujú dať priestor aj iným ako ľavicovo extrémistickým komentátorom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ta debata o extremizme bude zahrnat aj situaciu na SME a co za ludia sa stali dvornymi dodavatelmi ideologii, ci ich stvanici na Trumpa atd.?
:-)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME