Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sila srdca, Baptist de Pape (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Samozrejme máš právo žiť svoj život ako chceš, študovať a čítať čo chceš, veriť si čomu chceš...

Ale zbadal som v blogu akúsi tvoju vnútornú rozpornosť, tak vlastnú veriacim.

Najprv rozumne píšeš:
"ale aj sám Steve Jobs sa nechal počuť: Majte odvahu nasledovať vlastné srdce a intuíciu (str. 23). A ako píše Paolo Coelho, nestrácajte nádej."

Čiže ja to chápem tieto slová tak, že máš hľadať Boha a nádej sám v sebe ( sám sebe si Bohom ).

Ale hneď ďalej v záchvate vnútornej, duševnej panike píšeš:
"Žijeme zajatí v rutine života, stereotype práce a možno rodiny, v kolobehu povinností popretkávaných krátkodobými radosťami BEZ POCITU VNÚTORNÉHO NAPLNENIA, zmysluplného života, ak odhliadnem od bežne používaných ospravedlňujúco, či obranne znejúcich fráz o rodine, pomoci iným ako o zmysle, no v skutočnosti žijeme len život iných, odvrhnutí od seba samých. Nechávame sa unášať a uháňať životom a inými možno aj zo strachu, aby sme nemali čas zastaviť sa a uvedomiť si, že žijeme život, ktorý nás v skutočnosti až tak nenapĺňa. "

Pravdepodobne nechtiac si narazil na prapríčinu viery a tiež na najzákladnejší rozpor veriacich, inovercov a ateistov. Jednoducho veriaci nedokáže nájsť Boha a nádej v sebe ( alebo sa toho hľadania bojí) a hľadá v takých knihách ako ty alebo v Biblii, či Koráne....
Zároveň veriaci nedokážu pochopiť, že neveriaci našiel dostatočne svoje vnútorné naplnenie a nepotrebuje k tomu barličku náboženstva. Preto aj veriaci podozrievajú a "obviňujú" ateistov, že majú tiež vieru - vieru, že neveria, čo je samozrejme logický nezmysel.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME