Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď šťastie vidíš cez plot (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Klikla som na článok v nádeji na nejakú inovatívnu myšlienku. V márnej. Bohužiaľ, a je mi naozaj ľúto, že to takto musím povedať, ale názor, ktorý prezentujete je dávno obohraný. Stretla som sa s ním už mnohokrát. S tým, že keď závidíme druhým, možno im v skutočnosti niet čo závidieť, lebo majú ukryté horšie problémy... Okrem toho, že je známa, je táto myšlienka aj diskutabilná. Konkrétne „Veľa krát sa ocitneš na posedení s niekým, ktorý sa ti zrazu zdôverí s problémami, pri ktorých si povieš že tie tvoje nestoja ani za reč. A ty si práve jeho vo svoje hlave považoval za úplne najlepšieho, šťastného a bezproblémového človeka.” sa mi nestalo ani raz. Preto je ťažké uveriť, že všetci tí šťastní ľudia majú ukryté nejaké desivé problémy. Ak majú, tak ich skrývajú tak dobre, že najavo nikdy nevyjdú. Nie predo mnou.

Ak človek zelenie závisťou, že všetci naokolo majú to, čo on vždy chcel, mal by sa na to podľa mňa pozrieť inak než vsugerovávať si, že aj oni majú určite svoje strašné trápenia. A to tak, že hodnoty sú relatívne. To, čo tí ľudia majú, možno v skutočnosti nechcú, nič na tom nevidia, neprináša im to radosť. Možno to neprináša radosť len im konkrétne a možno by to neprinieslo radosť (skoro) nikomu. Lenže my to nezistíme alebo tomu neveríme, kým (ak) si to nezažijeme.

V článku mi veľmi prekážala absencia väčšiny čiarok. Aspoň pred spojky „že“ a „ktorý“ by ste ich mohli dávať. Inak ťažko zneprehľadňujete text.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME