Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Autobusová stanica, na ktorej nestoja autobusy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Dôvod

Hneď ti poviem prečo, nakoľko to nie je nová vec. Ako povedala hovorkyňa SAD TN, autobusy by museli 2x odbočiť doľava a pri premávke, ktorá je na tejto ceste frekventovaná, by sa tvorili kolóny autobusov na hlavnej ceste pri odbočke na nové zastávky a zas pri výjazde zo zastávky by sa zapchala vedľajšia cesta a autobus by mal problém pri odbočení doľava smerom na Žilinu. Pôvodne sa mala križovatka na Tr. Teplice zmeniť na kruhový objazd ale po novom má byť sveteľná križovatka, ale nikto nevie v ktorom storočí. Nie je to jediné a ani posledné plytvanie peňazí z EU fondov na nezmysli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: dôvod

Áno, nad týmto som rozmýšľal aj ja. Súhlasím, že by to predĺžilo jazdné doby. Ono, snaha obce dať zastávky bližšie k sebe nebola zlá. Niekoľkokrát som tam prestupoval a je to naozaj komplikované.

Výsledok, je ukážkový príklad nespoluprace kompetentných orgánov. Namiesto toho, aby obec, dopravca a správa ciest spolupracovali, každý pracuje zvlášť a výsledok je popísaný v článku.

Peniaze sa minuli a cestujúci stále majú a možno aj dlho budú mať komplikácie. A čo sa týka odbocovania, to je dnes komplikované tiež, napr. pri spojoch od Dubnice do Teplic, kde sa zo zastávky musia preradiť cez priamy pruh do odbočovacieho.

Semafory síce vyriešia zápchy od Teplic do TN no chodcom ani cestujúcim nepomôžu. V tomto smere by bol kruhac + stanica lepší. Inak ďakujem za info, napriek snahe som sa mnoho spomenutých veci nedozvedel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autobus vlak

Ďaľšia rarita je, že električka z Teplíc do Teplej nepremáva a ku vlaku do Teplej Vás dovezú denne 2 či 3 autobusy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prípoje

Prípoje na vlaky v Teplej, na to by jeden článok nestačil ;) . Ale tej električky je škoda, to áno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo čakáte od SAD.

Tí si dajú schvaľovať na VÚC cestovné poriadky tak aby pokiaľ možno žiadny prípoj k vlakom nebol.
Okrem toho, autobusy odbočujú z hlavnej cesty do Novej Dubnice, ku bývalej ZŤS, tak by odbočovali aj v Trenčianskej Teplej. Aj tak všetky autobusy zo stanice idú cez jednosmerku nad kostol.
Vždy sú to zo strany VÚC iba výhovorky ako nič neurobiť pre ľudí.
Inak si myslím, že sa to dalo vyriešiť aj lepšie (myslím tie prístupy k "novej" stanici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale,

celé je to podľa mňa aj o neochote VÚC (TSK), ono totiž nie SAD ale kraj by mal navrhovať cestovné poriadky a SAD ich len vykonávať. A ak náhodou SAD navrhne niečo, čo nenadväzuje na vlaky, kraj by mal zasiahnuť.

Pri AS v Teplej je asi najväčší problém vychádzanie z tej ulice od novej AS ku kostolu. Pri vychádzaní na hlavnú cestu smer Dubnica sa tam stalo už množstvo nehôd a musím dodať, že zvýšená frekvencia autobusov by tomu nepridala. Toto všetko mala brať obec do úvahy pri projektovaní novej AS.

Ešte k tomu kraju, naozaj ma mrzí prístup k prímestskej doprave. Namiesto prípojov, pravidelného intervalu a malého počtu liniek máme veľa liniek, pričom ani sobota a nedeľa nie sú jednotné a o intervale nemôže byť ani reč. A keď človek popíše tieto veci a navrhne konkrétne úpravy, tak sa aj tak nič nezmení (hovorím z vlastnej skúsenosti).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stačil by semafór

ktorý je ovládaný z autobusu automaticky.
Autobus je vysoký a snímač zhora by semafór prepínal.
Jednosmerka hore by bola trochu rozšírená na dva pruhy.
Všetko sa dá vyriešiť, keď sa naozaj chce.
A k tej VÚC máte pravdu. Aj ja som sa snažil. A mal by sa najmä starosta Teplej.
Oni sa iba tak s niekým nebavia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mne sa zdá, že máš pravdu

Trenčiansky VÚC na prímestskú dopravu úplne kašle a SAD robí cestovné poriadky len zo zotrvačnosti ignorujúc zmeny za posledné roky (nová výstavba, nové priemyselné parky, nové obchodné centrá...)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME