Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kam kráčas Slovensko? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ide o reálne zhrnutie udalostí od roku 1989 do dnešných dní, ale bez náznaku reálneho spôsobu riešenie problémov.

Dôkazom toho je hodnotenie udalosti v Rumunsku. V Rumunsku existuje protikorupčné policajné oddelenie v ktorom sa bývalí členova sekuritáte (tajných služieb) vyžívajú v týraní nepohodlných ľudí na základe zákona o korupcii.

V zmysle toho zákona stal sa už neraz aj taký prípad, že polícia vytiahla z postele o 03 hodine starostu obce a začala voči nemu trestné stíhanie, ktoré skončilo konštatovaním, že starosta nedokáže vysvetliť načo bol použitý šek v hodnote 65 euro.

Nová vláda, ktorá vyhrala voľby s presvedčivou väčšinou, preto prijala zákon, ktorým by eliminovala pudové konanie tajnej polície a zvýšila hodnotu pre ktorú by polícia mala možnosť konať v zmysle protikorupčného zákona na hodnotu (asi) 1000 euro.

Tým chcela eliminovať pudové konanie bývalých členov sekuritáte a nahradiť ju súdnou mocou.
Tretí sektor zasiahol a vyhnal tisíce ľudí na ulice aby dobrému počinu vlády zabránili a to v snahe zvrátiť výsledky volieb. Nepodarilo sa. Chvála Bohu, lebo to by bol koniec demokracie. Ak by ulica dostala moc rozhodovať v mene demokraticky zvolenej vlády, tak s demokraciou by už bol koniec.

Súhlasím s tým že politická a ekonomická situácia na Slovensku nie je na úrovni, ale pokus riešiť túto situáciu hnevom ľudu na uliciach, je to najhoršie možné riešenie.

Túto situáciu môže vyriešiť iba taká politická strana, ktorá vyrukuje s novou ústavou, ktorou po vyhratých voľbách bude sa musieť riadiť.

A tká strana na Slovensku nie je a niet ani vyhliadky na jej zrod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ČSSR

aj keď to nemala 20 rokov v názve, bola federatívnym štátom a jej generálnym tajomníkom i prezidentom bol väčšinu času Slovák, dokonca bývalý a odsúdený buržoázny nacionalista. Keď však bolo treba poslať do Prahy, do federálnych orgánov a úradov, spravidla neboli na to ľudia. Išli tam poväčšine kreatúry typu Biľaka a ľudovo sa hovorilo, že takí, ktorí nemali doma knižnicu. Podľa toho si o Slovákoch robili obraz Česi a majú ho zarámovaný kdesi dodnes. Ak na americkej ambasáde nielen odoberajú, ale aj čítajú slovenské noviny, nadobudli veľmi podobný obraz aj počas svojej prezidentskej kampane a po voľbách. Múdrych ľudí jednoducho nemáme dosť nielen do Prahy a nenávideného „federálu“, ale ani do vlastných médií a do Bruselu navyše vysielame svojich lúzrov, aby tam ani tam náhodou nedali poznať, že sme síce malou, ale zasľúbenou krajinou. Na druhej strane, a sám si to neviem celkom vysvetliť, ani naši najskorumpovanejší nechcú islamizáciu. Možno teda prežijeme až do pravoslávia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, možno ste mali pri písaní

dobrú snahu, ale mne sa zdá akoby ste len odpisovali už dávno publikované texty na blogoch a z ďalšieho masmediálneho priestoru. Také tie slohové práce plné fráz. Napríklad poukazovanie na tzv. vyprchanie počiatočných nálad z novembra 1989. Ona každá nálada a emócia sa časom stratí, čo je normálne. Všetko raz vychladne. A okrem toho väčšina bodov z novembra 1989 bola splnená. Máme snáď stáť na námestiach doteraz a volať po zrušení vedúcej úlohy KSČ, ktorá bola zrušená? Máme volať po zavedení slobody tlače, keď tu sloboda tlače (a internetu) je? Máme to, čo bolo potrebné získať: slobodnú voľbu, slobodu rozhodovania a možnosť slobodného výberu plus ďalšie "záležitosti".

A ešte: Slovensko nekráča. Nejde o bytosť s jednou hlavou (našťastie).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Sľúbili sme si lásku..."

Autor, spomínate pieseň "Sľúbili sme si lásku...", ktoré znela v mesiaci november 1989. Tá pieseň mala vtedy stmeľovať a vyvolávať pozitívne pocity. Stalo sa. November 1989 nemal byť nekonečnou žúrkou, stretnutím detí kvetov. Ak chcete nekonečné vyznania lásky, tak navštívte kostol. Živé spoločenské prostredie je (aj) o konfliktoch a problémoch.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME