Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kráska vedľa netvora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

a?

Bohuzial zase jeden z bezzubych clankov. Na slovensku je to tak. Jedna silna neodvolatelna strana ktoru si ale legalne zvolili obcania tohoto statu. Nie je mi jedno ze sa nici nase prirodne bohatstvo ale neda sa s tym nic spravit. Tento ako aj ostatne podobne clanky su len obycajnym vytlkanim politickeho kapitalu bohuzial na absolutne neurodnej pode. Mozno by to chcelo zacat sa konecne zaoberat nejakou zmysluplnou cinnostou tak ako to robia napriklad ostatni nositelia tohoto priezviska ktore patri k jednym z najvazenejsich rodin v meste Trencin.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s Vašim postojom

by sme sa mohli vystreliť na MARS a tam ostať. Veď presne o to ide. Robiť politiku a poukazovať na neduhy, ktoré tu dnes máme. Otvoriť ľuďom oči, aby nevolili tých, čo dotácie balia do alobalu, aby im nezhoreli a mali zabezpečené svoje rodiny až do desiateho kolena, ale ľudí, čo to s nami myslia úprimne a chcú robiť na prospech nás všetkých.
Renáta zrejme trafila a tých "netvorov" sa bude ozývať viac....,.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marián,

ty by si to ako riešil?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mali sme doma kedysi papagája. Počúvať vedel , aj hovoril, ale dokázal opakovať len to čo sme ho naučili. Aký školiteľ, taký papagáj.
Keď sme ho naučili hovoriť opakovaním nezmysly, rozprával nezmysly. V podstate táral dve na tri, preto že z toho nemal rozum.
V prípade Hornej Nitry a špeciálne kúpeĺov ste tu tou arou hyacintovou Vy, pani Kaščáková. Opakujete to čo vám nahučali Vaši laickí rádcové – kúrenár a bazénovník, všetci bohužiaľ ťažkým postihnutím Dunning –Krugerovým efektom.
Ak neviete čo to je, môžete si to vygúgliť, alebo Vám to v skratke prezradím ja: Dunning –Krugerov efekt je to, keď laici, čo si niečo málo o niečom prečítajú , zrazu začnú o sebe myslieť. že sú oveľa väčší odborníci na danú tému, než tí skutoční špecialisti.
Inak povedané: krikľúnski trpáci sú sebaistí a tvrdia o sebe že sú odborníci, zatiaľ čo skutoční odborníci si uvedomujú koľko toho ešte nevedia, a radšej nezasahujú keď nemusia. Nafúkané trúby však preto viacej počuť. Verejnosť potom nadobudne dojem, že hlúposti trúsiaci Truhlíci s hlásnymi trúbami sú špecialistami přeze všechno.

Pozrime sa teda bod po bode, čo nám opakovací papagáj natáral a kde je realita:

Pod pôvodne vulkanickými horninami Vtáčnika sa po státisíce rokov vytvárali jedinečné zásoby termálnej vody! Toto máte trošku popletené – Vaši školitelia predsa tvrdia, že zásoby termálnej vody pod kúpele Bojnice tečú od strany Nitrianskeho Rudna. Tam nie sú vulkanické horniny, len usadené a určite to nie je Vtáčnik. Nemýlite si Vy náhodou hruštičky s jabĺčkami? Alebo tu máme na Hornej Nitre najmenej dva prítoky teplej vody, o čom rádcové Truhlíci tvrdia, že to nemôže byť? Spýtajte sa pána bazénovníka.

... prejde neuveriteľných 26 tisíc rokov. Hlúposť – žiadny z prirodzených prameňov v Bojniciach nemá takú starú vodu, väčšina z nich nemá ani polovicu toho veku. Najčerpanejšie bojnické pramene BR2 a Z2 majú „len“ 8 tisíc ročnú vodu Niečo ste si odpočula , zle zapamätala a teraz opakujete .

...termálnou vodou veselo vykuruje skleníky... je ďalšia hlúposť. Na vykurovanie skleníkov sa používa energia odpadovej banskej vody ktorá je čerpaná na povrch už stovku rokov, nie termálny vrt. Vrtom sa prikuruje len počas najväčších mrazov, v januári a februári, zvyšok roka je odstavený.

...odčerpávajú ju vo veľkých množstvách pomocou hĺbkového vrtu, ktorý tu bol dávnejšie urobený len ako prieskumný... Dve blbinky v jednej vete. Z vrtu Laskár sa odpúšťa 2-3 litre za sekundu, zatiaľ čo Bojnické Kúpele v sezóne čerpajú neustále dňom a nocou 30 litrov termálnej vody za sekundu a kričia, že je to málo a potrebujú viacej. Kto je teda nenásytný kliešť na termálnej vode? Počty hovoria , že kúpele. Prieskumný vrt bol vrt v Koši, ktorý bol riadene zlikvidovaný pred 35 rokmi, vrt Laskár bol vystrojený ako ťažný. Zase to máte dopletené, a mútite informácie ako dievka na priedomí cmar.

... na obyčajnom princípe spojených nádob. Klasická predstava Dunning-Krugerovského akožešpecialistu . Hlboký obeh termálnych vôd nefunguje na princípe „tu nalejem-tam vytečie“! Pán Bazénovník sa oňahdy dal počuť, že termálne vody v Chalmovej sú tie isté ako v Bojniciach. Nevysvetlil ale, ako je možné, že v Bojniciach s nadmorskou výškou okolo 320 m.n.m. stále voda vyviera, hoci v Chalmovej tiež vyviera termálna voda , ale na úrovni 220 m.n.m. Ako to, že na obyčajnom princípe spojených nádob ešte všetka Bojnická termálna voda nevytiekla v o sto metrov nižšie položenej blízkej Chalmovej?? Spýtajte sa ho!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...štedro dotovanými rajčinami. Táranina vycucaná z prstu. Ako sú dotované rajčiny? Skleníky boli postavené z komerčného bankového úveru, rajčiny, ktoré voňajú, vyzerajú a chutia ako domáce zo záhonu, vypestované bez chémie sa predávajú na Slovensku za komerčné ceny. Nie ako tie plastovo chutiace červené čudá dovážané z Maroka a Španielska, ktoré včítane ton postrekov dotujú tamojšie vlády, a nám tvrdia že sú to paradajky.
Keď už sme pri tých dotáciách: Nie sú náhodou štedro dotované aj Kúpele Bojnice?? Každý zo slovenských pracujúcich si platí zdravotné odvody, ktoré potom súkromné a štátne zdravotné poisťovne pošlú na úhradu kúpeľnej starostlivosti pacientov, aj do Bojníc. Do kúpeľov a kešene pána majiteľa tak cez poisťovne posielajú svoje ťažko zarobené euríčka z aj tí ľudia, čo si v Bojniciach v živote neomočili v tamojšej vode ani palec. Ročne sú to milióny euro. To nie je dotácia od nás všetkých?

...Odborníci sa chytajú za hlavy a dvíhajú varovný prst. Blábol par excellence – jedinými „odborníkmi“ ktorí neustále mútia vodu a umelo v médiách vyvolávajú napätie na Hornej Nitre sú vaši školitelia. Za 40 rokov opakovaných výskumov od roku 1960 až do roku 2014 majú poprední československí a slovenskí hydrológovia vo veci jasno: Bane nikdy a ničím neohrozili Kúpele a ani ich nemôžu ohroziť, preto že to prírodné podmienky nedovoľujú. Popísali o tom tisícky strán verejne dostupných expertíz a odborných stanovísk, usporiadali sa o tom desiatky odborných konferencii a seminárov. Menujte aspoň dvoch skutočných a renomovaných odborníkov ktorí sa chytajú za posledných 40 rokov za hlavu a dvíhajú varovný prst!

... v päťdesiatych rokoch termálna voda presiakla do banskými chodbami prevŕtaného podložia a zatopila ich... je capina ako vyšitá. Termálna voda z Bojníc nikdy do banských chodieb neprenikla a už vôbec ich termálna voda nikde nezatopila. Niečo sa Vám asi zamarilo.

... chránené pásmo... Asi Vám to pán Bazénovník alebo jeho expertný Truhlík neprezradili, ale bane striktne dodržiavajú dobývanie z zmysle stanovených ochranných pásiem Bojnických kúpeĺov, čo je riadne kontrolované a zdokumentované. Nevedela ste to, alebo nám tu zámerne prekrúcate pravdu??

...kúpele by zamestnali 1200 ľudí z regiónu... Keby bolo keby, boli by sme v nebi, milá pani Kaščáková. Keby pán majiteľ kúpeľov nedával všetkým svojim zamestnancom len minimálnu zákonom predpísanú mzdu, pracovníkov by mal dosť preto že nezamestnanosť v Prievidzskom okrese je najvyššia v Trenčianskom kraji, ale to predsa ako –možno- županka viete, nie? Za almužnu tam ale nikto robiť nebude a už tobôž nie baníci zvyknutí predsa len na iné peniaze, aj keď sú ťažko vydreté.

Pýtam sa a volám po zodpovednosti.
Skvelý titulok.
Vy a Vaši spolustraníci sa radi pýtate, tak Váš príklad budem nasledovať:

Pýtam sa:
• Koľko je priemerný plat v Bojnických kúpeĺoch, ktoré by tak radi zamestnali baníkov?
• Kde majú sídlo právnickej osoby spoločnosti Bojnické Kúpele a do ktorého kraja tak odchádzajú dane a odvody získané v Trenčianskom kraji? Nie sú Zlaté Moravce v Nitrianskej župe a neodvádzajú sa dane a odvody na úrady územne príslušné sídlu podniku? Takže pani možnoraz županka Trenčína drukuje úniku peňazí z Trenčína do Nitry?
No, pekne!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

• Koľko trvá v súčasnosti cesta z Prievidze alebo Handlovej za ideálnych podmienok – za dňa a pekného počasia do Nitry?Odpoviem si sám – hodinu a pol tam, hodinu a pol naspäť, ak nie je na ceste nejaká prekážka. V noci a v zime oboje aj štyri hodiny a viac.
• Pýtam sa: Kedy potom budú tí preškolení baníci po 8 hodinovej šichte v automobilke v Nitre spať, keď budú minimálne 12 hodín denne mimo bydlisko?? Práca v Nitre bude viesť k jedinému – vysídľovaniu a poklesu daní Trenčianskej župy a posiľnovanie a bohatnutie Nitrianskej župy. Čo mladé zutekalo a čo staré nevládalo!
• Koľko by stálo predĺženie R 2 od Žiaru po Prievidzu , kedy by sa mohlo začať stavať a ako dlho by stavba trvala od začiatku po ukončenie?
• Koľko by stálo predĺženie R 8 od Bánoviec po Prievidzu , kedy by sa mohlo začať stavať a ako dlho by stavba trvala od začiatku po ukončenie?
Ste poslankyňa, ktorá chce byť pani župankou, tak by ste mala mať nejaký plán a tieto čísla na ktoré sa pýtam by ste už dávno mala vedieť a mala by ste ich sypať z rukáva. Včítane časového plánu.
• Ešte jedna otázka: Ako chcete byť šéfkou župy, keď si neoveríte ani základné údaje o ktorých píšete a namiesto toho nám tu servírujete odpočuté nepodložené nezmysly ako nejaká andulka na bidielku?
Od budúcej šéfky župy by som očakával nadhľad , nie ničím nepodloženú predpojatosť . To by som asi chcel priveľa.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME