Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smeruje Slovensko k rozkladu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo robiť ?! ...

Všetko je v rukách občanov - voličov a v zodpovednej politike opozície s cieľom koordinácie krokov, smerujúcich k víťazstvu nad ZLEPENCOM a to buď k predčasným voľbám, alebo k riadnym v roku 2020. Zostáva nádej, že sa opozičné politické strany spolu s niektorými relevantnými mimo parlamentnými konečne rozhýbu a vytvoria životaschopnú predvolebnú koalíciu, podobnú ako sa črtá pre voľby do VÚC a ktorá jediná by dokázala úspešne konkurovať a poraziť súčasnú vládnu koalíciu. ZLEPENEC je príčinou všetkého ZLA na Slovensku, ktorý udržiava pri živote iba ošúchaná metóda z čias bývalého režimu, keď masívne premývanie mozgov ľudí komunistickou ideológiou dosiahlo ich celkovú apatiu, ktorú prebudila až nespokojná mládež v novembri 1989. Toto sa deje aj v súčasnosti , keď jedinou účinnou propagandou ZLEPENCA je denno - denne premývanie mozgov občanov strašením z extrémizmu, xenofóbie, rasizmu a fašizmu. Pohrobkom boľševikov je preto potrebné ako protipropagandu denno - denne pripomínať zločiny komunizmu a celospoločenskú potrebu zmeniť obsahovo terajšiu komunistickú ústavu, alebo najlepšie vytvoriť úplne novú ústavu. Tá súčasná bola narýchlo šitá horúcou ihlou akademika Čiča na objednávku Mečiara. Nová ústava by obsahovala všetko, čo demokracia umožňuje a jej jednotlivé paragrafy by mali byť jednoznačne formulované tak, aby ich už nik a nikdy nemohol zneužívať pre svo prospech alebo nekalé politické ciele a aby ju pre jej obsahovú dokonalosť nebolo potrebné často meniť. Všetko, čo neurobia osvietení politici v prospech konečného zlikvidovania ZLA na Slovensku, sú len obyčajné žabo - myšie vojny, nesmerujúce k prospechu občanov SR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno by pomohlo referendum

Ste za to, aby ministri, poslanci, prezident, primátori, starostovia, sudcovia, riaditelia štátnych orgánov a inštitúcií a pod. mali plat vo výške priemerného platu v štáte, teda v súčasnosti cca 900€?

Pri súčasných platoch ( niekolko tisíc eur ) sa do štátnych flekov a funkcií derú hlavne chamtivci. Týmto by sme im pristrihli krídla , v lepšom prípade odradili ich od tlačenia sa do funkcií a tým by tam prišli pracovať ľudia, ktorí sa nederú za peniazmi tak ako porevoluční chamtivci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rmrm, v komunistickom režime

existovala bláznivá predstava ideológov, že ak raz budú mať všetci rovnaké platy, tak nastane obdobie rovnosti, spravodlivosti a všeobecného objímania. Nenastalo.

Ešte otázka: a čo predrevoluční chamtivci?

Tí boli mňam?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predrevoluční chamtivci neboli mňam

ale v socializme mali možnosti extrémne obmedzené oproti "demokracii".

Rovnaké, a hlavne podstatne nižšie platy navrhujem preto, aby si chamtivci nerobili zo štátnych peňazí blahobytný život. Ved je to do oči bijúce, ako sa derú do všelijakých trafík na dobre platené teplé miestečká.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rmrm, žiadne referendum, žiadne

nariadenie, zákon, novela zákona, obežník, či smernica nemôžu zábraniť nejakej tej chamtivosti a to na akejkoľvek úrovni. Bludom marxistov - komunistov bolo iluzórne presvečenie, že po určitom nastavení systému sa ľudia vykašlú na evolučné "maniere" prírody.

A práveže v tzv. socializme mali chamtivci oveľa viac príležitostí ako v systéme parlamentej demokracie. Ak bol súdruh chamtivec na tom správnom mieste a riadne vysoko, mohol rozhodovať nie len o materiálnom stave ale aj o ľudských životoch, o tom kto môže a kto nemôže cestovať a tak podobne.

Za tzv. socializmu však nebolo možné o chamtivosti a kauzách papalášov písať slobodne, otvorene. Preto má dnes moho ľudí pociť, že vtedy bolo menej káuz, korupcie.

Komunistická strana vlastnila celú krajinu a obyvateľstvu sa neusela zodpovedať. Od istého času mala dokonca v ústave zabudovanú tzv. vedúcu úlohu strany v spoločnosti.

A vy rmrm môžete slobodne a otvorene nadávať na tzv. vrchnosť, lebo máme slobodný masmediálny priestor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nadávať na chamtivcov nestačí,

treba im razantne znížiť platy, a to sa dá jedine Referendom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, v roku 1989 už

komunistické moskovské "vedenie" nebolo schopné a ochotné vojensky zasahovať v zdevastovanom tzv. socialistickom tábore, takže tamojšie opozičné zoskupenia a veľká časť populácie mohli verejne povaliť systém, ktorý sa už dlhodobo sebapovaľoval sám. Išlo o finalizáciu povalenia systému. Tzv. mládež bola "len" jedným z prvkov.

To, čo sa podľa Vás deje v súčasnosti nemá nič spoločné s podobnosťou na komunistický režim. Máme tu slobodný masmediálny priestor, slobodne volené strany, možnosť protestovať. A ústava neobsahuje tzv. vedúcu úlohu strany v spoločnosti.

Ľudia si v slobodných voľbách volia to, na čo (inak) často frflú.

A volia slobodne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Komunistické kádre si koncom 80tych rokov uvedomili,
že v prostredí kapitalisticky voľnejšieho trhového prostredia sa dá PRE SEBA zarobiť podstatne viac peňazí.
Privatizácia sa ukázala byť fajn.

...tak načo by zasa raz posielali tanky...?
Boli by sprostí.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kráľ je nahý..!

Od roku 1992 zaznamenávame rapídny úpadok poľnohospodárskej výroby na Slovensku, najmä v rokoch 1993 - 1998, kedy boli pri moci Mečiarovci a Ľuptákova ZRS. Od tých čias sa sústavne konštatuje a ráta každým rokom o koľko tísích kusov kusov hovädzieho dobytka , ošípaných atď. činí pokles stavov a záporné saldo zahraničného obchodu s potravinami, ktoré dnes dosahuje až 1,3 mld Eur. Nepredstaviteľné, keď za Prvej Slovenskej republiky bolo Slovensko sebestačné, najlepšie zásobenou krajinou v Európe a potraviny a potravinárske výrobky dokonca vyvážalo. Dnes každý komentár od všetkých ministrov a činiteľov v poľnohospodárstve začína výpočtom o koľko znovu predstavuje pokles, ale nik ešte nepovedal, že na vine je kolchozný systém hospodárenia v poľnohospodárstve, ktorý sme vďaka Gottwaldovi. Širokému, Bacílkovi, Barákovy, Hendrychovi a podobným " odborníkom", ktorí v živote na poli nerobili prevzali od ZSSR, kde spôsobil hladomory. Dokonca ešte dnes vykladajú. že je to nejlepší model v poľnohospodárskej výrobe, závidený a vzorom pre celý svet, pričom v konkurencii so západným súkromným sektorom padá na kolená.
Nuž, kráľ je nahý a nie a nie si to priznať..!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No a Rusko pravny stat je, mily odvazny tovarisc predseda PRORUSKEJ koalicie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetko

smeruje k rozkladu - je to základný predpoklad toho, aby mohlo prísť niečo nové...
Jedinú istotu máme v tej neistote.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, predpokladám, že písanie

textov na blogu Vám pekne vypĺňa čas, ktorý prežívate na dôchodku. Z článkov vidím, že písanie Vás teší a je formou Vašej sebarealizácie. Nie je úžasné existovať v časoch slobodného masmediálneho priestoru a môcť nadávať na kohokoľvek? Taktiež predpokladám, že v Rusku také niečo ako voľné masmediálne nadávanie na (napríklad) pána Putina nie je možné. Teda nie je možné bez následkov. Aj to treba vedieť a pripomínať.

Ďalej: na Slovensku majú ľudia možnosť slobodného zhromažďovania sa a vyjadrovania nespokojnosti. Takmer žiadne protesty voči politickým elitám však neregistrujem. Niet snáď proti čomu protestovať? Iste je. Kde sú teda tie nespokojné "masy"?

Autor, on ten problém je najmä v ľuďoch. V ľuďoch, ktorí pravidelne volia to, čo volia.

Máme tu slobodné voľby a slobodný prístup k informáciám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale kdeže, kdežeeeee...

Ono už v rozklade je. Od samotného vzniku (rozbitia Československa).
Za existencie Československa (1918-1939) teda 1.republiky totiž v našich krajoch nemali šancu "realizovať sa" také ludské odpady ako gardisti, nacisti, komunisti a eštebáci.
Preto muselo Československo dvakrát (1939 a 1992) zaniknuť za nadšeného bekotu tupých, preslopaných oviec. Dvakrát v histórii si Slovač "vládla sama". Čiže vlastne vládli v prvom prípade nacisti a ich pomáhači a v druhom prípade komunistická, Moskvou dirigovaná mafia. Výsledky sú všade okolo nás, v každej oblasti "spoločenského a ekonomického" života.
Najhoršia škoda spočíva v tom, že to osprostené stádo alkoholikov a dementov už dlheeeeé desaťročia berie ako normálne.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME