Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poučenie z "prípadu" Mečiarove amnestie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak

to si zabil!Ustava je zakladny zakon statu, systemu.Aby zakon automaticky stratil svoju ucinnost neaktualnostou, to je fakt genialne!Skor chore.Nechaj si tie genialne myslienky pre seba.Uspech , sikovnost a vedomosti sa v nasej spolocnosti neodpustaju.Meciar bol nadcasovo rozmyslajuci politik, zalozil a nastartoval Slovensku republiku so vsetkymi jeho atributmi.Kolko ludi by to vtedy na Slovensku dokazalo?Ostatni sa pri nom viezli, lebo boli sprosti ako poleno, len na ziskavanie svojho prospechu boli sikovni.Urvali kde sa dalo.Knazko, Gal... atd.Ani jeden z nich neskoncil ako chudobny, skor vsetci nadstandardne majetkovo daleko za vodou, neprimerane svojim prijmom.Meciar ked videl, ze ho chce system oklamat, oklamal a vyuzil system sam.Spravil by to kazdy obcan a robia to do dnes.Budeme jedneho zatracovat aby dalsich tisic malo pkoj a uzivali si zivot v komforte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty, zdravé slovenské jadro

ústava slov.rep. sa už menila niekoľkokrát. Ak už väčšina spol. cíti, že mečiarizmus bol chorý, mečiarove amnestie kryli zločincov - tak si nechaj svoje geniálne myšlienky na MDŹ.
_
ako si aj sám uznal Mečiar nadčasovo založil slov. rep. i pre seba. Takýto zakladateľ (Slovensko predtým bolo húšť a púšť, ľudia negramotní,dorozumievali sa posunkovou rečou, žrali iba lesné plody a bylinky a nakoniec v krvavej bitke vytlačili Maďarov a zahnali Poliakov a Čechov sme zakaždým porazili v hokeji. Na čele vojska, na cválajúcom koni, sedel Veľký Vlado !!), ktorý unáša vlastných občanov, môže byť iba jeden.
_
Číž to je hovorca a názor Fica. Fico riekne Číž breš takto a takto a Číž breše takto a takto. Preto, ak niekto dúfa, že Bugár presvedčí Fica, dúfa naivne a márne. Danko mal Lesopark od Zakladateľa. Je on taká sviňa, aby Zakladateľa podrazil ? Nem !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kak ?

Mečiar je nadčasové rozmýšľajúci sprostý zlodej a samo amestovany vrah policajta Remiáša.

To že má obrovský nadčasovo nadobudnutý a nakradnuty majetok si všimol aj Fico keď išiel
okolo Elektri a povedal -Mečiarovci by museli žiť 300 rokov jak korytnačky na takéto impérium.
A nešlo mu to do tej bystrej hlavy.
Potom svojim voličom sľúbil že mu to prerobi na Detský domov s názvom ajToto bolo Bulove.

Oklamal systém to bolo dobré teraz pre zmenu Ficov systém okráda Slovákov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý pán Hexogen,

nechcem vám oponovať len preto, aby som za každú cenu oponoval. No prosím vás, hovorte radšej sám za seba a mňa zo svojich "nepresných" úvah radšej vynechajte. Nie je totiž pravda, že "spravil by to každý občan". Minimálne ja (a verím, že takých je ďaleko-ďaleko viac) by som "to" nespravil.
Rovnako ľahkomyseľne narábate s pojmom "neaktuálnosť". Neaktuálnosť vzhľadom na čo? - Ja som napísal "vzhľadom na ducha zákona, pod dojmom ktorého bol ten konkrétny zákon vytvorený". Inými slovami, každý zákon alebo tá jeho časť, pri ktorom by sa v praxi ukázalo, že jeho aplikácia podľa ostatného právneho poriadku viedie proti pôvodnému zámeru zákonodarcu, by sa automaticky nebral/a do úvahy, neaplikoval by sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nas

pravny system nepozna pojem "duch zakona", to mozes pouzivat v beznej debate s kamaratmi.A posledny odstavec by v praxi znamenal anarchiu v sudnom systeme a to je zivna poda pre korupciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No ak voľne nadviažem,

tak aj celý tvz. humbuk s "parlamentnou demokraciou" byť mal prestať byť /formálne/ platný, pretože práve ona umožnila nielen tvorbu novej ústavy po roku 1989 ale aj zvolenie mocnátora a samo-dirigenta krajiny podobne ako sa to ukazuje v prípade D. Trumpa. Napokon aj Hitler prišiel k moci prostredníctvom demokratických volieb. Takže je to skôr v ovládaní ľudí /alebo lepšie más/ než v zákonoch a ústavách. Je to v uzatváraní neformálnych spolkov a stupni ich vnútorného egoizmu, ktorým prekonávajú "vonkajšie" právne normy a kde si tieto spolky budujú svoje vlastné normy správania. Volá sa to organizovaná skupina. A také tu vznikajú a fungujú jedna radosť, či už sú to politické strany, režimy, kriminálne mafie alebo kriminálno-politické mafie či len jednorazové súkromné zábavy, kde prevláda alkoholické opojenie. A potom pôsobia na seba /proti sebe/ takéto organizované skupiny, kde tou jednou je tá pri moci /čiže štát /a tou druhou je tá, čo chce tiež svoj podiel na moci. Rečniť v televízii je síce pekné, ale rozhodovať v parlamente či na súde, to je už iné kafe. Tam sa totiž už o niečom rozhoduje. No a preskočím k terajšej právnej úprave, časť tresty. Ako trest pre páchateľov by mohla byť nie izolácia v nápravnom zariadení ale "odmena" v zmysle princípu oko za oko , kde by v prípade zavlečenia boli páchatelia zavlečení v kufroch mercedesov po naliatí alkoholom za hranicu na miesto odovzdania zakázky. Len by tých áut bolo nepomerne viac. A to už možno viacerí ani nie sú k dispozícii, hlavne zo strany externých spolupracovníkov SIS /rozumej z radov mafie/ ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Apropó - tresty!

Mal som podobnú myšlienku, ale pri písaní v noci som na ňu akosi pozabudol.
V JADRE ústavy by mal byť zakotvený aj princíp, že každý, kto poruší daný zákon, stráca právo na to, aby ho onen zákon chránil podobne ako ostatných, čo ten zákon držia v úcte a neporušujú ho. Oko za oko je starozákonná myšlienka, a boh vyvoleného národa, ako vidíme, sa s nikým "nepáral".
Moderné súdy si zmysleli súdiť zločincov, resp. prestupcov zákona, podľa akejsi podivuhodnej zásady, že v konaní proti gaunerovi nepripustia dôkaz(alebo svedectvo), ktorý nebol získaný "predpisovou" cestou. To sa aplikovalo na rakúskom súde aj v prípade zavlečenia Michala Kováča ml., hoci Mečiar sa evidentne nazdával niečo iné.
K čomu táto prax vedie. - Súd má k dispozícii "neprípustný" ale evidentný dôkaz, že naozaj súdi gaunera, ale nemôže ho odsúdiť pre formálne prekážky, ktoré si sám vymyslel. Vymožiteľnosť práva klesá na neuveriteľne nízku úroveň. Nespokojnosť slušných občanov je veľká a ich viera v spravodlivosť upadá. To je ešte väčšie (všeobecné) zlo, pôsobiace na mnohých, spôsobené neschopnosťou, resp. samo-bezmocnosťou súdu, ako ojedinelé zlo súdeného gaunera, ktorý sa ho dopustil. Čo však vidíme? Čím súdy pracujú neefektívnejšie - tým viac sa dožadujú zvýšenia svojich platových náležitostí!
Keby gauner, pretože evidentne je gauner, stratil nárok na právnu ochranu, aký zostáva všetkým bezúhonným, súd by nemusel mať zábrany a prihliadal by na "nelegálny" dôkaz, aj podľa neho súdil. A sám gauner by si bol na vine!. - Lebo keby nebol gauner a nedopustil sa zlého skutku, ktoré konanie ktosi (hoc aj bez jeho vedomia) zdokumentoval, nemohol by mať so súdom žiadne opletačky, ani by sa nemal na čo sťažovať a všetko by bolo v poriadku.
A takto podobne by sa dalo uvažovať ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozvany takzvany fyzik, vynalezca, komunalny aktivista a ustavny pravnik :-)
Cimrman bol z Liptakova a tento je z Liptova.
Pobavi a neuskodi.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME