Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naozaj potrebujeme developerské projekty aj na školskom dvore? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Už som zvyknutý, že pri takmer každom projekte je treba s developerom diskutovať, aby projekt upravil. A v zásade s ním riešime vždy to isté – urobte to nižšie, s menším objemom, rešpektujte okolie, buďte dobrým susedom, vytvorte na svojom pozemku aj parčík, detské ihrisko...."

To indikuje systémovú chybu. Ak naozaj treba o týchto veciach diskutovať, tak potom načo máme územný plán a územnoplánovacie regulatívy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno to je pravda, že sa vždy diskutuje, lenže túto prišlo k zásadnej chybe a to, že tento objekt vôbec nemal byť predaný developerskej spoločnosti a nechápem prečo by teraz Novomeštania mali trpieť za chyby niekoho iného. Snáď sa to podarí zachrániť aby tam aj naďalej bol len školský dvor a nie nejaká iná budova
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Udivuje ma, čo všetko sa Kusý v poslednej dobe pokúša riešiť. A kde bol doteraz? Žiadne výsledky a teraz zrazu ide pravidelne vypisovať blogy? Pán Kusý uvedomte si, že vašou prácou nie je blogovať, ale reálne vzniknuté situácie aj riešiť. Samozrejme, to sa robí veľmi ťažko, keď patríte medzi ľudí s najnižšou účasťou na župe. Vaše blogovanie, ale chápem ... blížia sa voľby do VÚC, treba byť čo najviac na očiach. Potom zas necháme blog na pár rokov upadnúť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázka znie:

Vráti pán Kusý majiteľovi peniaze, ktoré zaplatil za pozemok, ktorý mu pán Kusý svojvoľne znehodnotil tým, že mu ho nedovolí používať na to, na čo mu ho predal? Na výstavbu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba citat pozornejsie

Pozemok predala VUC-ka (pravdepodobne este Roman), takze ta by to mala aj riesit. A samozrejme najlepsie tak, ze odkupi pozemok naspat, aby ho skola mohla plnohodnotne a bezodplatne pouzivat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tom prípade by mal majiteľ mať možnosť odvolať sa na vyššiu inštanciu - v tomto prípade VUC - a žiadať nápravu. Buď zmenou svojvoľného rozhodnutia miestnej samosprávy, alebo finančným odškodnením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan Kusy si myslim, ze nema nikomu co vracat. Nech si to riesi ten, kto pozemok predal a nech ho naspat odkupi ako tu napisal aj Kuco007. Ked sa to takto vyriesi, myslim, ze vsetci budu spokojni..A skolsky dvor potom bude moct ostat skolskym dvorom aj nadalej
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dnes už jedine Mestská časť Nové Mesto a jej starosta Kusý majú kompetencie nepovoliť projekt Vitalis, tak nech ho nepovolia !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ešte je potrebné, aby aj čo najviac ľudí podpísalo petíciu!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujíma ma tiež

ako je to s momentálnou (prudko prebiehajúcou) bytovou výstavbou na Nobelovej ulici, presnejšie, na mieste západnej časti "Nobelovho" parku? Čo sa stalo, že z parku ubudlo? A aký je predpoklad ďalšieho vývoja v tejto lokalite? Viem, možno je to otázka na pána Černáka, možno i na pána Babiša. Napokon je vždy všetko o peniazoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja len dúfam..

..že ľudia majú rozum a že nedovolia, aby sa na školskom dvore začala nejaká nezmyselná výstavba. Školský dvor nemal byť vôbec predaný ale keď k tomu už došlo, tak dúfam, že sa nám to podarí zastaviť!!!Petíciu podporím..
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME