Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Schizofrénia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

presné a výstižné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

perfektny popis a diagnoza. Bravoo!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vystihla ste to parádne O.K. +++

ďakujeme
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vážny zdravotný stav pacienta popísaný s ľahkosťou a vtipom. Výborné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nájdu sa odborníci na potvrdenie ?

Veľmi výstižné, len by to chcelo, keďže pacient si potrpí na akademickú sféru a odborníkov, aby sa našla skupinka odvážnych odborníkov - psychiatrov a psychológov, ktorí by na základe verejných vystúpení pacienta, akejsi verejnej anamnézy, spravili jeho diagnózu. Myslím si, že v takomto prípade by nemal byť problém ani s lekárskym tajomstvom.
Je zaujímavé, že keď si chce človek zadovážiť a nosiť zbraň, musí sa dať vyšetriť psychológom a byť v norme , aby to povolenie dostal, pričom vzhľadom na zákonné obmedzenia pri držbe zbraní, v prípade, že sa "urve z reťaze" má šancu zraniť alebo usmrtiť maximálne pár osôb. Politik, ktorí môže spoločnosť vohnať do konfliktu s nedozernými následkami alebo môže svojim postojom nepriamo dostať stovky ľudí do hrobu (nezamestnanosť, samovraždy, zhumpľované zdravotníctvo, biediaci dôchodcovia a pod.) nepotrebuje však žiadne osvedčenie o tom, že to má v hlave všetko v poriadku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto s hlavou v poriadku by na Slovensku liezol do vrcholovej politiky ?
A ak sa taky najde,nema sancu presadit sa u volicov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ziadny odobornik nestanovi diagnozu na zaklade verejnych vystupeni. To by nebol odbornik. A Fico je plne pricetny a vie co robi. Nezbavujme ho zodpovednosti za jeho ciny psychiatrickou diagnozou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano

Pani trafila klinec po hlavicke a RF to velmi dobre vie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

existuje ovela jednoduhsie vysvetlenie

pacient je klamar , podvodnik a zlodej a vsetko co robi robi cielene pre vlastny prospech a prospech svojich sponzorov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a jednoduche veci su najspolahlivejsie

;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chápem, že autorka nechcela extrémne dlhý článok, tak nespomenula ďalšie množstvo dôkazov diagnózy.. Napríklad: pacient rozprával už dlho pred každými voľbami o "nejakom zlepenci", až nakoniec v 2016-tom sám vytvoril zlepenec (sociálni demokrati, slovenskí nacionalisti, a (predtým) liberálni pravičiari...), už mu "zlepenec" nevadiaci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neide o to

či je politik schizoidný alebo inak psychopatický, ale ako dobre a presvedčivo vie klamať pospolitý ľud. A to vedia psychopati excelentne. A pospolitý ľud má ospravedlnenku pre opakované omyly pri volebných urnách - geneticky dané intuitívne emocie a reakcie na presvedčivú neverbálnu komunikáciu, pri majstrovskom klamaní a dokonalej neverbálke pospolitý ľud verí tomu čo vidí a cíti, hoci je to lož.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hmm,

ak sa robí diagnóza treba to vziať komplexnejšie, napríklad nejaké symptómy okolia,

bárs taký MOST- HÍD alebo čo tak SNS zachraňujúca štátnosť,

alebo niečo z minulosti ?

A čo tak Dzurindove skupinky ? alebo čo tak Dzurindov americký falošný krb na úrade vlády, krb bez komína, Santa Klaus by nemal kaďiaľ vliezť, darčeky vianočné ponosiť ale to by nevadilo však Dzurinda z KDH vyšiel a tam materialistického rozprávkového Santa Klausa vytvoreného obchodníkmi radi nemajú, KDH duchovno na vianoce preferuje

Ak reč o Dzurindovi čo tak bludy o dvojnásobných platoch a vzápätí reforma čo vyhnala zo Slovenska temer 400 tisíc ľudí do sveta ? dôkladne ich vyhnala doteraz sa nevrátili a už nikdy nevrátia

v takomto prostredí symptómy R. F. nie sú nijak výrazne odlišné od jeho kolegov

je to smutný fakt
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zachránil si situáciu.

Fico je rovnaký schizofrenik, ako mnohí iní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Minulosť a prítomnosť

Dzurinda je minulosť, Fico je prítomnosť. Na minulosť netreba zabúdať, ale obhajovať súčasnosť odvolávaním sa na minulosť nie je vždy správne. Dzurinda kvôli svojim pochybeniam bol z politiky "odídený", Fico však robí ďaleko, ďaleko horšie veci a stále je tu. Takže odvolávanie sa na "Dzurindu" nie je na mieste. Len toľko
Pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Že minulosť ? Dzurinda a ľudia čo stáli okolo neho nie sú ešte minulosť. Stačí nahliadnuť do denníka N, HN Online, aký priestor tam dostáva Mikloš.

Nechcem ani náhodou obhajovať aligarchov okolo SMER-u alebo R.F. , chcel som iba poukázať na skutočnosť, že bohužiaľ NIE JE na Slovensku žiadna politická sila ktorá by bola transparentná a dôveryhodná. Všetky sú približne rovnako skorumpované, podporujú svojích oligarchov. Jediné čo sa rokmi mení, je miera skorumpovanosti a drzosť oligarchov. Ako oligarchovia bohatnú stávajú sa menej lačný a závislí od štátnych zákazok.

Paradox ? čím menej zmien, tým bude lepšie ? Zvolia oligarchovia v pozadí politiku: pomalšie a menej nápadne ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám na to iný názor

Myslím, že až priveľmi relativizujete. Nesúhlasím s tým, že citujem " Všetky (politické strany) sú približne rovnako skorumpované". Je to veľmi zľahčujúci pohľad. Porovnajte si "kauzy a zlodejstvá" jednotlivých vlád, ale nezaujate a zistíte, že nie je jedno, kto vládol, pretože rozdiely sú veľmi veľké. A že "ľudia od Dzurindu" píšu do novín, alebo sú s nimi rozhovory, mne neprekáža. Ak to nechcem čítať, tak nečítam a naopak. Okrem iného si myslím, že Mikloš nebol zlý odborník a jeho príspevky (iste nie vždy a všetky) si aj prečítam a tiež si ho vypočujem, ak je taká možnosť (nie vždy s ním súhlasím a nie vždy sa mi to páči), čo bohužiaľ vo vzťahu k vládnym politikom povedať nemôžem.
Povedať že je jedno, či niekto ukradol 1000 Eur a niekto 100 000 Eur, pretože obaja sú "zlodeji" nie je pre mňa prijateľný pohľad. Súhlasím však s Vami že : "NIE JE na Slovensku žiadna politická sila ktorá by bola transparentná a dôveryhodná". Bohužiaľ, toto je realita, ale za ňu si môžeme my sami, pretože sme týmto ľuďom dali svoje hlasy. Každý tomu svojmu favoritovi. Iste sa nám ťažko prijíma fakt, že sme sa nechali "tými svojimi favoritmi" oklamať a oblbnúť.
Pekný večer
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME