Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Po smrti spôsobím ešte väčší rozruch ako za života...“ povedal Páter Pio. Mal pravdu... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

fake news
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sorry

priznávam sa ostatným diskutujúcim, že sa vyslovene hanbím za to, že sa pridávam k prísnym kritikom.

Prečo?
Mnoho ráz som napísal kritické články-reakcie na blog-články pána kňaza Kuchára, ktorý zavádzal alebo prinášal polopravdy alebo aj klamal - sťaby v záujme vyššieho princípu alebo skrytej propagandy.

Čítal som dva životopisy o pátrovi Piovi a autor-bloger Kuchár si iba vybral - čosi ako "cover verzia" keď to robia speváci speváčky hudobné skupiny, tak je to občas obohatenie, lenže kňaz Kuchár ako keby si skúšal propagandu a čitatelia mu to dali pocítiť vo svojich reakciách.

Mne prekáža najviac klamstvo o dĺžke trvania stigiem pátra Pia. Bolo to od roku 1918 po rok 1968
Odkedy je to 40 rokov?
Alebo si pán kňaz Kuchár myslí, že v matematike je možné, aby 2 + 2 = 5 ? A nie 4?!
Takže ide o trvanie 50 rokov.
Celkový dojem z blog-článku: aj o pravdivých či tzv svätých veciach sa dá napísať tak, že to vyvolá odpor, zosmiešnenie, nechuť, čiže opak zámeru autora. Žiaľ. Úprimnú sústrasť nám čitateľom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aké je to len nechutné,...

...vystavovať mŕtvolu na "obdiv" verejnosti. Ako Lenina - ten tiež všetko "vedel" a "videl" aj do budúcnosti. Akurát nemal "stigmy," ale mal syfilitické rany...
To ostatné nestojí ani za komentár, stačí pár slov: nezmysly, bludy a povery. A tak ďalej.
Dnešným jazykom - hoax(y).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toto nie je skutočné kresťanstvo

obdivovanie bolesti, krutosti, agónie a mŕtvol = kultúra smrti

kam sa hrabe black metal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Každá ľudská rana sa buď zahojí, alebo zapáli. U otca Pia nedochádza ani k zahojeniu, ani k zápalu. Zo stanoviska vedy sa tiež nedá vysvetliť, že otvorená rana sa ani nezmenšuje, ani nezväčšuje. Rany sa nedajú vysvetliť prirodzeným spôsobom, lebo odporujú všetkým prirodzeným zákonom."

Takže keď sa nejaká rana ani nezahojí, ani nezapáli, je to dôkaz prítomnosti nadprirodzeného vplyvu? Ak niečo zatiaľ nemá vedecké vysvetlenie, znamená to, že to má nadprirodzený pôvod? Ak niečo odporuje prirodzeným zákonom, tak to je vysvetliteľné automaticky iba nadprirodzeným zásahom? Ako sa dá dokázať, že tie rany odporujú všetkým prirodzeným zákonom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Coho dokazom to teda ? Ake mas pre to vlastne vysvetlenie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pater Pio = podvodnik

Vy si neuvedomujete, ze tebnto clovek, ktoreho tak velmi ospevujete vo svojom blogu, bol iba obycajny podvodnik? Obycajny podvodnik, ktory si sam vyrabal tie "stigmata" kyselinou karbolovou. Existuje jasne svedectvo lekarnicky z roku 1919, u ktorej si tento podvodnik kupoval kyselinu karbolovu. Spytajte sa hociktoreho (bio)chemika, lekarnika, alebo lekara, ake nasledky zanechava kyselina karbolova na kozi. Presne tie, ktore nabozenski fanatici a lahko balamutelni ludia oznacuju za stigmata. A samozrejme, ze nejdu zmyt, pretoze kyselina karbolova reaguje s kozou. V podstate ju rozleptava a zanechava cervene krvave skvrny. Skuste to na sebe a uviudite ako to funguje. Taketo stigmata si moze vyrobit kazdy - aj vy - a lahko tym bude moct balamutit ludi.

Este k tym tzv "zazrakom". Ziadne zazraky neexistuju. Vsetko, absolutne vsetko ma racionalne vedecke vysvetlenie. Iba nabozenski fanatici a nevzdelanci su schopni a ochotni verit na "zazraky".

Ak mate aspon trochu inteligencie, tak by som vam odporucal zmazat tento vas prispevok o tom podvodnikovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je jedna z možností. Podvod.

ale existuje aj iné vysvetlenie. tradícia jógy presahuje štyri tisícročia, korene šamanizmu idú ešte ďalej. ľudský mozog je, napriek stále detailnejšiemu štúdiu stále záhadou. Lebo v prípade vyššie spomenutých praktík, tiež nejde o žiadne zázraky, aj keď cvičením a meditáciami získanú silu sidhi, alebo šamanský tranz vysvetliť nevieme. Techniky sú rôzne, napríklad u tancujúcich dervišov, ale cieľ rovnaký. Ovládnuť pochody materiálneho tela pomocou mysle. A to aj autonómnych funkcií, ktoré dnes lekárska veda považuje za neovplyvniteľné.
Zmena pulzu, dychu, teploty aj ďalších telesných funkcií, skoro po hranicu vegetatívneho stavu je však možná. Tvrdíš, dájú sa stigmy navodiť podvodne karbolom. Ale existuje aj možnosť slova, ktoré môže oživiť aj zabiť. Volá sa to autosugescia či autohypnóza. V ničom sa nelíšia od heterohypnózy navodenej terapeutom, niekedy eskamotérom.
Lebo popáleninové pľuzgiere vzniknuté pri uchopení studeného predmetu, po vydaní impulzu, že je žeravý, sú realitou.
Ak ide o pátra Pia, ten celý život prežil v odriekaní (askéze), neustále sa modlil (meditoval či rozjímal) až do štádia vytrženia (tranzu), nerobil nič iné, ako jogíni, šamani a derviši. Len tie pomenovania praktík sú iné.
Treba dodať, že stigmatizácia nie je ojedinelý zjav a Pio nebol výnimkou. Zväčša však k podobným javom dochádza nie cielene, ale spontánne. Vždy však išlo o psychicky narušené osoby. A tu určite ten karbol možno vylúčiť. Ale princíp zostáva rovnaký. Spontánne alebo umelé navodenie stavu mozgu. Niekedy sa o schizofrenikoch hovorí, že nie sú chorí, ale prechádzajú šamanskou krízou. Ktorú netreba liekmi tlmiť tak, aby zostali uväznení medzi bludom a realitou. Naopak, sú školy, kde takéto stavy riešia usmerňovaním tohto procesu, čím často dochádza k spontánnym vyliečeniam.
K podobným "zázrakom" často dochádza pri návšteve pútnych miest. Nie nejaká panenka, ale vnútorný postoj v hlave, teda očakávanie zázraku a autosugescia spôsobila pozitívnu zmenu. Ktorá, podobne ako vyššie menované stavy nie sú doteraz vysvetliteľné z lekárskeho hľadiska. Lebo ako sa dá odmerať a odvážiť nejaká prána, čchi, pneuma ? Ktoré kolujú vo vraj neexistujúcich dráhach? A sú silou vôle ovplyvniteľné
Nech je to ako chce. Ale napriek tomu súhlasím s diskutujúcimi nado mnou. Zázraky neexistujú. Lebo ak by existovali, tak Boh by sa dostal do úlohy púťového eskamotéra, ktorý musí opravovať svoje vraj dokonalé zákony a stvorenie. Ide teda o morbídny fetišizmus a modlárstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekna prezentacia nezmyslov

Scorpione nam tu predvadza krasny priklad prezentacie nezmyslov. Nic z toho co sorpione spomina, nebolo potvrdene lekarskou vedou. Takze asi ta: bludy, bludy, nezmysly, "alternativne" somariny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž ty si krásny príklad

namyslenosti z nevedomosti.
Na Karlovej univerzite Katedra tradičnej čínskej medicíny je blud. Potom aj bludom podľa teba sú extrakcie zuby, cisárske rezy pri akupunkturickej analgéze, popisované v renomovaných lekárskych časopisoch, sú bludy tiež. Dokonca aj nemé tváre, u ktorých použitím štyroch ihiel dokážu po laparotómii vybrať cudzí predmet z bachora sú iba výmysly. Psychokinéza a telepatia, skúmaná na svetových univerzitách, keď počas činnosti sa sledovali zmeny EKG, to sú už vyslovené hoaxy.
Veď meridiány sú nezmysel a vôbec nekorešpondujú s orgánom, podľa ktorých ich pomenovali.
Aj celá klinická hypnóza je alternatívnym nezmyslom. Aj chodenie po žeravom uhlí musí byť lacným jogínskym trikom, veď mentálne nastavenie a tráning sú nezmyslom.
V čom sa líšia, riadne zdokumentované, podobné prípady, od príznakov Pia?
Treba rovno zahodiť kompletné dielo Junga, Sheldrakeho, Grófa aj ďalších, najradšej ihneď spáliť.
Všetky druhy jógy sú jednoducho bláznovstvom, meditácie zbytočným márnením času a alternatívnou somarinou. ktorý by sa dal stráviť trebárs v šenku. Úplným nezmyslom je slepota a schizofrénia, vegetatívne dysfunkcie, nekróza nechtov končatín pri chybnom prevádzaní kundalinijógy, veď kundalini predsa neexuistuje.
Aj keď to z nevedomosti popieraš, si rovnako jednostranný, len na opačnej strane barikády.
Asi si tiež nikdy nič nepočul o neverbálnych a podprahových stimuloch, ani o hromadnej sugescii, ktorá sa dokonca dá načasovať. Ani o ďalších podobných praktikách. To je dobré, sú totiž zneužiteľné.
Ak niečo, čo má zaručene hmotný základ dnes nedokážeme zmerať, ešte neznamená, že neexistuje. Boli časy, keď si "vedci" robili srandu z Curriovcov, popisujúcich rádioaktivitu.
Mnohí si ani teraz nedokážu predstaviť, taký nehybný kameň ako vriacu kvantovú polievku, kde atómy zanikajú, fúzujú, vznikajú nové. Ani nedokážu stráviť fakt, že od jadra atómu sú elektróny ďaleko ako od centra galaxie po jej okraj, a všetko ostatné v atóme jedno veľké nič.
Písali o nich ako o šarlatánoch, ty si milosrdnejší, pre teba sú to iba alternatívne somariny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Scorpion, ak by neexistovali zázraky a súčasne Boh by existoval, potom by bol človek len naprogramovaný stroj. Ak neexistujú zázraky a ani Boh neexistuje, potom človek sa stáva nezmysluplným, a tým pádom je jednanie jediné správne a to nihilistické a v podstate, ak to všetci príjmu príde koniec ľudstva
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je smutné, ak vidíš jediný dôvod svojej existencie v Alahovi, alebo v Krišnovi.
Ale vlastne, viac si ani nezaslúžiš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To bolo na mňa? Niekde som písal o nejakom Krišnovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepísal si o bohu ako o zmysle tvojej existencie ?

"Kršna nebo též Krišna[1] (dévanágarí कृष्ण kṛṣṇa, doslova „černý“, „tmavý“, nebo "všepřitažlivý") je podle védské tradice Nejvyšší Bůh, ze kterého vše pochází, a který všemu vládne.
(Wikipedia)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kršna nie je podľa mňa pravý Boh, ale asi ty veríš v Krišnu.
"Kršna například kradl i lhal, měl 16 108 manželek, často vyváděl různé „necudné“ žerty"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja neverím v žiadneho boha. A v Kršnu verí zhruba miliarda hinduistov, choď povedať im, že to nie je pravý boh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemusíš sa za to hanbiť. A mne je jedno v koho veria tvoji spoluverci to je vaša spoločná vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte skús vysvetliť/definovať, aký je to "zmysluplný človek" a aký je "nezmysluplný človek", potom možno bude jasnejšie, ako by z neexistencie zázrakov vyplývala "nezmysluplnosť človeka", nihilizmus a napokon koniec ľudstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na toto som ešte odpoveď od žiadneho

veriaceho nedostal :-)

Veriacim nejako záhadne splýva zmysel ich života pre nich samých a pre niekoho iného (Boha), a majú pocit, že to, sú pre Boha pokusnými králikmi, dáva ich životu nejaký večný a väčší zmysel.

To, že život má nejaký zmysel pre nich samých, im zjavne nestačí. Ani to, že ich život (snáď) má zmysel pre pár ich najbližších, ktorým (snáď) konajú všemožné dobro a ktorí na nich čiastočne závisia. Vedia, že tí ľudia zomrú a o dve-tri generácie si na väčšinu z nás nikto nespomenie. Ale ten pocit, že figurujú v databáze Boha-Výskumníka, ktorý na nich robí pokusy a za výsledky pokusov ich (snáď) potrestá alebo odmení, to už je iné kafé. Aj taká laboratórna myš má rovnaký názor jej život má väčší zmysel ako život obyčajne poľnej myši :-D

A odmenou za správne prejdenie božím testmi bude, že budú uvrhnutí do sveta bez slobodnej vôle (slobodná vôľa by predsa dávala možnosť, že v budúcnosti budú predsa len zatratení), kde budú naveky hľadieť do tváre Hospodina a naveky volať Aleluja! Mark Twain k tomu poznamenal, že ľudia zväčša neradi chodia do kostola a nudia sa tam, ale sú uzrozumení s tým, že za odmenu potom budú naveky v čomsi ako kostole.
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Bránik: Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von 12 615
 2. Michal Šimečka: Jeden dôvod, prečo by Ľuboša Blahu mali čo najskôr vymeniť 7 556
 3. Štefan Hrivňák: Logo alebo štátny znak? 4 841
 4. Leonard Malacký: Vrchol, na ktorý sa oplatí vystúpiť 3 982
 5. Radovan Bránik: Neznesiteľná ľahkosť vraždy 3 800
 6. Blanka Ulaherová: Mesto, v ktorom nepotrebujete dáždnik (Bolonský výlet 1/2) 3 598
 7. Transparency International Slovensko: Vládna novela predraží zákazky a podporí korupciu 2 297
 8. Tomáš Benedik: Rusko I - republika Burjatia, jazero Bajkal a ruská pohostinnosť 1 973
 9. Júlia Piraňa Mikolášiková: V pozadí neznámych politických strán sú bývalí siskári 1 926
 10. Václav Mika: Riadiť hlavné mesto nie je brnkačka 1 910

Rebríčky článkov


 1. Helena Michlíková: Bojovať s vetrom
 2. Milan Lacúch: Akým spôsobom stal Kristus naozaj zmŕtvych? A aké to má dôsledky?
 3. Mária Trellová: Vždy sa nájde dôvod na úsmev
 4. Martin Šterbák: Naše tzv. slušné Slovensko bude aj pravdivým Slovenskom?
 5. Ľubomír Belák: Kytica pre Janku
 6. Martin Turek: Volebný program
 7. Peter Fiabáne: Prečo považujem pomoc seniorom a ich rodinám za dôležitú?
 8. Lórant Kulík: Aktualizované: Najpodrobnejšie detaily o populárnych 0 € bankovkách
 9. Jozef Kováč: „HORNÁ – DOLNÁ“
 10. Viola Drozdová: Balerínky zaujali, pomohli a čo ďalej ?

 1. Komika Billa Cosbyho odsúdili za sexuálny útok
 2. ONLINE: Cibulkovú čaká veľká výzva, zahrá si proti svetovej jednotke
 3. Rusko už nebude tolerovať izraelské útoky. Vyzbrojí sýrske nebo
 4. Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru
 5. O Serene, slobode a politickej korektnosti (píše Ivan Mikloš)
 6. Príbehy, ktoré odlíšia pravdu od klamstva, môžu stáť život
 7. Súd odsúdil Rybaniča, dostal tri roky podmienečne
 8. Rybanič hazarduje s basou
 9. ONLINE: Slovan sa vracia na domáci ľad, v bráne hostí môže byť Hudáček
 10. Pre ľudí je hlavným chodom už aj polievka (rozhovor)

 1. Shooty: JUDr. Danko
 2. Ľ. Galko (SaS): Lobizmus a diletantizmus SNS v praxi
 3. Za slušné Slovensko zvoláva na piatok protest: Pellegriniho vláda nie je dôveryhodná
 4. Liečivý prameň v Bešeňovej vyschol, čaká niečo podobné aj Sliač a Kováčovú?
 5. Komentár Daga Daniša: Ako sa mečiarovci presťahovali k Ficovi
 6. Ivan Mikloš: O Serene, slobode a politickej korektnosti
 7. Kotleba namočený v močiari mafie: Kotlebov zázračný strojček na peniaze
 8. Mesežnikov hodnotil debatu: Sulík je ekonóm, Fico len politický administrátor
 9. Primeraná rozlúčka s ministerstvom
 10. Štvanica na katolíka Kavanaugha: Trumpov kandidát odmietol sexuálne obvinenia

Už ste čítali?