Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skutok sa stal. Bol to omyl. Prepáčte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

autorka

Cítiš sa urazená?

Ja som si tvoj lapsus tiež všimol. Čítal som aj reakcie a veľmi sa divil, že si OKAMŽITE nereagovala v diskusii a aspoň sa neospravedlnila sa.

Hádam aj tuším, prečo boli rekcie na popletený tvoj blog tak drsné. Ty nie si "obyčajná" tuctová blogerka, ty si, ako sama píšeš: "Autorka mnohých, aj ocenených, rozhlas. hier a dramatizácií, poviedok a pásiem, tiež TV a film. projektov. Kedysi redaktorka kultúry. Bývalá členka Rozhlasovej rady." Ty si profesionálka, ktorej sa také prešľapy, hoci aj spôsobené nepozornosťou, bežne neodpúšťajú!

Ale ostalo hrdé ticho. V diskusii nič, vydala si ďalší blog a nič. Už som mal "cukanie" v diskusii napísať otázku, či sa aspoň, ako je to v slušnom svete bežné, neospravedlníš..... Nuž "terazky" sa stalo, aj keď skutočne podivnou formou urazeného malého dievčatka. Evidentne na priznanie si vlastnej chyby nemáš "gule"!

Neviem, ako iní, ale ja tvoje ospravedlnenie-neospravedlnenie neprijímam.

( Teda nie, že by na mojom podivnom názore nejako záležalo. To je len môj osobný pocit a názor.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

p.Jaronpb

Tak neviem, po vašej kritike za neskoré ospravedlnenie sa pani Antalovej mám tiež pocit, či neschytám podobne, pretože od uverejnenia tohto bloku už pár dní ubehlo. Ale ja si zasa stojím za tým, že i keď píšem neskôr, tak to nemení nič na obsahu môjho príspevku. V podstate je to tak, že nie vždy je čas, alebo nálada na napísanie reakcie. Hovoríte, že autorka mala skôr reagovať s ospravedlnením – dobre, pochybila, ale mala na základe stanovísk v debate (neboli všetky jednoznačné) si okamžite sypať popol na hlavu? Koľkokrát došlo k podobným a závažným pochybnostiam práve okamžitou reakciou na neoverené informácie. Urobila dobre, že zrejme vyčkala reprízy časti seriálu a potom došlo k opravnému vyjadreniu. Nakoniec ,nemal „cucflek“ inú podstatu? Nebol až k jeho realite dokomponovaný príbeh? Ale nechcem sa tým zaoberať, pretože práve z dôvodu nevyvážených zvukových matérii, do ktorých patrí samozrejme aj ľudský hlas, čoby nositeľ informácie, som po pár minútach prestal film pozerať . Samozrejme nejde o nič vážne, ale s autorkinou poznámkou na Mečiara tu implicitne vyvstalo správanie sa súčasného premiéra, ktorý po dlhých rokoch a vlastných vyhláseniach o morálnom suteréne a o tom, že proti zákonu sa nedá nič robiť (?!) sa dnes v rozhlase (Sobotné dialógy) vystatoval, že on už chcel dávno, ale nebolo mu to umožnené. Toto sú ďaleko závažnejšie oneskorenia –ospravedlnenie sa toho, čo „nikomu neublížil“ (ále čo?) a toho, čo nekonal. Domnievam sa, ale, že váš príspevok Jaronpb možno označiť citátom: –„veličenstvo, nenechejte prchlivost cloumat vašim majestátem..“ (voľne podľa J.Wericha v Císařovi). V blogu vám vadí ďaleko viac to vyjadrenie o Mečiarovi než samotné ospravedlnenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ste vtipná a aj mne sa to páči. Vtipných ľudí mám rada, a na "cucflekoch" na cudzích krkoch mi nezáleží, hoci tento som si všimla aj v telke, aj v blogu.
Pekný deň a dobré príspevky želám
Eva Gallová
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

DVE VECI...

,,,po prvé:
Vám, milá autorka, za Vaše priznanie nehrozí ani basa, ani vyvlastnenie--
ak by sme teda boli právnym štátom, čo akože už od jeho založenia (1993) voľajako nie sme.

Po druhé:
i hlavatý LenOn si toho na svoju adresu vypočul požehnane--
a ešte len vypočuje, nie že nie.

---
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME