Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sme národ prostý, alebo sprostý? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

určite to platí, že prostý alebo sprostý. Jedno určite, ale neviem, čo je lepšie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto sa Vám mimoriadne podarilo,

pán Martinčko. Čo do jazyka, štýlu aj obsahu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v tvojom prípade,

šéf proruskej strany, pripúšťam obe možnosti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sme národ proste sprostý
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovenských roľníkov zlikvidovali komunisti. Kontingenty, ožobračovanie, žalárovanie, vývoz do českého pohraničia, ba i vraždy. To bol proces kolektivizácie.
Dnes 62 % potravín dovážame. Kolchozné družstevníctvo aj napriek dotáciám upadá. Poliaci za tých istých podmienok zvyšujú výrobu i stavy zvierat, lebo si zachovali súkromných roľníkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Likvidácia

Jednu generáciu zlikvidovali primitívni námezdní robotníci,generácia X prežila socializmus v pohode,
generácia Y je jak-tak-tak a generácia Z je na tom zle a horizont má v pekle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kradli už gardisti a posielali na smrť nevinných ľudí, potom kradli komunisti a tiež vraždili a terorizovali ľudí. Teraz si môže každý slobodne povedať čo chce, môžeme slobodne cestovať, niektorí aj slobodne kradnúť (hlavne Vaši ľudia pán autor).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samozrejme

že sprostý. Otázka je už len, či poučiteľne alebo nepoučiteľne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" Najprv sme sa nechali orabovať o všetko, čo vytvorili naši otcovia, pozerali sme sa, ako rozkrádajú fabriky, plienia maštale a nechávajú úrodnú pôdu zarásť burinou. Mali sme dostatok mäsa, mlieka, zeleniny, zemiakov i ovocia, dnes mnohé ovocné sady pripomínajú prales. Aký sme my národ, keď si znova volíme tých istých, ktorých jediným cieľom je uchmatnúť čo sa dá. Svojou ľahostajnosťou a povrchnosťou sme dovolili, aby sa z Štbákov stali vážení podnikatelia, do čela štátu si permanentne volíme ľudí z komunistickou minulosťou, ktorí vedú Slovensko k čoraz väčšej biede a chudobe. "

Malý moment. Myslel som si, že naši otcovia to pod taktovkou komunistov dosiahli tak, že červení kméri z nášho "milovaného Ruska" všetko krásne zoštátnili (rozumej ukradli), zrazu bolo všetko štátne a umelo podporované či dotované. Takmer všetky naše výrobky boli za Rusov nekonkurenčné a na západe by si ani nepichli, celé hospodárstvo bolo umelo riadené štátom, v mnohých prípadoch aj ak bol podnik stratový.

Tento národ si zvolil tých, ktorých vyprodukovalo naše milované Rusko, pričom tých panákov z pozadia poťahujú ďalšie produkty ruskej moci - eštebáci a komunisti z finančných skupín. Poniektorí sme nezabudli, čo nám Rusáci narobili s krajinou a kto vie, prečo všetci naši mladí zdrhajú za hranice na západ a nie do pokrokového Ruska, ktoré má na Slovensku stranu s "proruskou koalíciou" v názve.

Článok je kritikou, ktorú dokáže napísať kadekto a kedykoľvek - teda každý, kto pozná pomery v štáte. A teraz otázka - čo s tým plánujete robiť vy? Vo vašej proruskej strane? Nemali sme už bačovania a zbíjania Rusov dosť? Zabudli sme na to, ako eštebáci strieľali na hraniciach ľudí, ktorí chceli utiecť do vraj zaostalého a nemorálneho západu?

Naozaj nerozumiem, prečo je Slovensko a bývalé krajiny V4 takýmto špecifikom, v ktorých krajinách ešte sú takéto strany, ktoré vidia Rusko a Putina ako modly? Čo vás k tomu vedie? Snáď zlá, imperialistická Amerika? Za čo ste Rusom vlastne vďační? Teda okrem toho "oslobodenia", ktoré smerovalo k nútenému režimu a udupávaniu ľudských práv a aj mnohých životov.

Fascinujú ma tieto zoskupenia, nie len toto, ale aj všetky tie na pochybných polobludných proruských weboch na čele s Tiborom Elitom Rostášom (ani on sám nevie, ako sa vlastne volá), ktorý šiel žobrať o príspevky do Moskvy a teraz je jeho superbiznis opäť v strate.

Hrôza, je škoda, že sa Slováci neriadia týmto heslom aj v prípade Ruska: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no pripájam sa. mali, mali, mali kde sme to počuli? A kotleba a kss. nespomínam si, že by boli dostupné také veci ako cibuľa, či rajčiny či paprika, napriek tomu, že na dolnej zemi bolo veľké množstvo výrobcov.
za komunizmu sa dali kúpiť najmä také veci, ktoré sa dali robiť vo veľkom: mlieko, vajcia, maslo, solamyl, puding, škrob, múka, krupica a pod. keď došlo na tovar, ktorý zaváňal drobnopredajom tak na to ste mohli zabudnúť.
naše výrobky boli nekonkurencie schopné preto, že to rozhodli rusi ako by to predsa bolo, že rodisko komunizmu je zúfalo zaostalejšie nejaké československo. Napríklad predný náhon už mal automobil spartan kdežto rusi vo svojom vaze ho mali až koncom 80 rokov. takže embečka šup motor dozadu, lebo auto so zadným náhonom je lepšie riaditeľné na snehu.
Slovensko bolo tak chudobné, že aj normalizácia bolo pre slovenskú časť československa vykúpením z pragocentrizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovák

má jedinečný talent pokaziť aj to čo funguje, čo je zabehnuté.
Má talent ubližovať, škodiť a ponižovať tých, čo sú pod ním (podriadených), azda je to z vrodených komplexov.
Má talent liezť do análu vyšším od neho (alebo za vyšších pokladaným)
Má talent povyšovať sa čím je hlúpejší
Má talent.zradiť, predať, oklamať aj vlastnú mater (otca, brata...)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čože?

Okrem toho, že blog neprináša nič nové a je čiastočne tendenčný, mimoriadne udivujúce je prirovnanie súčasného stavu k feudalizmu. Ba čo viac, feudalizmus tu vyznieva ako prijateľnejší.

"Chudobný ľud uviazol ešte vo väčšej pasci, ako za feudalizmu, lebo štát si pre nich pripravil okrem iných veci, aj exekúcie, ktoré majú za následok, že z chudobného človeka, sa stáva ešte chudobnejší, nie raz končí na ulici ako žobrák..."

Toto ste nemohli myslieť vážne. V opačnom prípade je Váš aj bazálny laický historický prehľad výrazne redukovaný.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME