Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neuveriteľné! Pribúda hospodársky rast, ale i zaostalé regióny! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Urcite mi nieco uniklo

alebo to nebolo zrozumitelne napisane,ludia na Slovensku odmietaju pracovat za 1300 EUR?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Anton000,

mne sa nepáči spôsob,akým sa na smeblogu vyjadrujete...Z tých slov cítiť veľký pocit moci a sebaistoty,čo mne osobne nerobí dobre.Prečo by nemohol niekto odmietnuť aj dobre platené miesto,keď nemá pocit,že by to robil dobre,alebo mu možno je iba majiteľ alebo šéf nesympatický.V tom prípade bude radšej hľadať niečo iné,nie? Môžem vám napísať,ja som mala šťastie,stretla som zatiaľ, pokiaľ ide o šéfov,šikovné dámy i pánov,ktorí svoje firmy riadili dobre...V predposlednom zamestnaní som bola na dobu určitú, počas ktorej bola kolegyňa na materskej, realitka Impulz Real a teraz som pracovala v Elle,sympatickejších ľudí by ste nestretli.Boli korektní a dodržali to,čo sľúbili.Momentálne si aj ja hľadám prácu,ktorá má však musí baviť a je vždy fajn byť v dobrom tíme a dôverovať si,nemyslíte? Tipovala by som vás na politika, vojaka,poliša alebo možno starostu.Možno mafoša s pocitom,že si môže získať celý svet na peniaze.V tomto svete tohto blogopriestoru to takto nie je,alebo mám speranzu, že to takto bude. Učím biele kone vyhadzovať nohy vysoko,ak rozumiete tejto reči.A držať hlavu vzpriamene,skrátka...Vedieť a veriť,že na špagáte už žiadny poét ako Paľko Hudák...Nikdy viac visieť nebude,kua !
Ing.Ingrid Herichová Skubanová
Košice,Sever,ul. Kišdyho 13
Odpálte odo mňa,naozaj som sa snažila o diplomatickú odpoveď,aby ste pochopili,že nie ste moja šálka kávy.Ja vzývam a dávam poctu jemným poetom a poetkám...ˇˇLuďom od kníh,ako je Dana, Števo z antikvariátu,alebo Števo, Patrik, prípadne Mirizma...Z Christianie,toto sú umelci.Pani Mirizma, ten verš o jari bol veľmi pekný,autentický...Ja mám tiež báseň PARADISE,ale ja píšem jednoducho a v pevnom verši a rýme. Dotkni sa ma !
Dvíham hlavu k nebu!
Krása tvojho ja
Ma priťahuje nanovo..
.........................
Krásny súzvuk duší
Už s istotou tuším

A nemusí každý nutne riešiť iba holokaust...Moja báseň rieši lásku a jej postupnú premenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uprimne sa priznavam

lapam po vzduchu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte len teraz sa docik.. do bažanta,

čítaj toto, Antonio z Rimini...Šéfom PP polície je Števo Šipula, viem,lebo to bolo v regionálnej telke Poprad, takže táto informácia súvisí so svetovým výskumom rodov podľa iniciál. Položme si otázku: Prečo má rovnaké iniciály Števo Šanta,Števo Šipula a aj Števo Šarkózy.Vy to nemôžete tušiť,ale ja som v tejto chvíli veľmi spokojná s týmto stavom.Nenapíšem prečo...Napíšem však aj mená ľudí a nejaký manuál...Iba to,čo vidim.Števo Šanta je vynikajúci chlapík, pokiaľ ide o filozofiu ZEN.V mafiánskom Poprade je to zložité.V židovskom Poprade ešte viac.Má veľa obdivovateľov,aj vo filozofii,aj v muzike.Problém je iba jeden.Žiaci navzájom na seba žiarlia...Každý chce byť v očiach Mr.ten the best.Odkiaľ to všetko viem ?
Simple story....V období,keď bol na tom Števo / volám ho Honey /zle ...Sme si, aj s jeho maminou,pani Helenkou Gaľľa Jakubko Šantovou , pomáhali,vytvorili sme si takú tichú budhistickú sanghu,naviac mi pomáhala s korektúrami mojich básní a keď mali prázdnu chladničku, platila som pani Šantovej za korektúry,aby si prilepšili.S vďakou mi štrikovala ponožky pre rodinu a známych a spolu so Števom....Snáď zo mňa poetku urobili.Z troch semienok osamelosti vyrástol jeden pevný strom.Keď Števo ochorel...Veľmi zodpovedne zobrala zobrala všetko pevne do rúk Števova sestra Jana,poznáme sa...Bola skvelá a pani Šantová,neskôr,keď jej amputovali obe nohy...To zvádala vďaka svojej dcére a synovi. Ja som však pani Šantovej sľúbila,že svoje básne vydám,uznala, že sú dobré.Vidím na obrazovke Igora Wzoša,primátora Švagerka,všetko sú to otvorené duše.Sú žiakmi Števa Šantu.Iba tak..Ako som bola jeho žiačkou ja. Vďaka ZEN filozofii sa dá žiť spolu s mojou svojráznou matkou,lebo som nedokázala,napriek jej povahe konfliktnej...Nechať v zime života samu.Števo ma uznal hodnou používať označenie Zen Mrs.,ale som asi jediná žena medzi vami a to nie je dobré.Ani členom kapely sa to nepáči,ani Edovi Klenovi nie...A my nevieme so Števom.ako to riešiť. Stojíme pri sebe,teaz sme sa videli po 7 rokoch,sme na dosah a nemôžeme sa k sebe priznať.Žiaci zaslepení žiarlivosťou / muži i ženy / nás skúšajú v tomto živote ďalej.
Ingrid L. Santy
Poézia ZEN
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ingrid

Kurňa to je sila!!!!

Si na drogách?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To čučím.
Toto je silna salka kavy. A to kavu nepijem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

PMS ta chytilo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebolo by od veci

vety správne dokončiť interpunkciou a nespájať ich toľko do jedného súvetia:
Ale odkiaľ sa v takej perspektívnej krajine zobrali zaostalé okresy ostáva veľkou záhadou, ešte záhadnejšie je, že zaostalé okresy neubúdajú, ale podľa najnovšieho vyjadrenia vládnych činiteľov, ich o 5 okresov pribudlo.

Ale odkiaľ sa v takej perspektívnej krajine zobrali zaostalé okresy ostáva veľkou záhadou? Ešte záhadnejšie je, že zaostalé okresy neubúdajú. Podľa najnovšieho vyjadrenia vládnych činiteľov, ich 5 pribudlo.

Plus sem tam urobiť aj odstavec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iba tí najzaostaleší sú často

tí najvyspelejší. V intelektuálnom slova zmysle,emočnou, ale aj v húževnatosti nedať si zobrať svoj svet. Drogy nepotrebujem,ďakujem za ponuku.Keď na mňa príde splín,píšem si básničky,príbehy,alebo rada čítam,premýšľam o živote,idem vonku,alebo si idem zaplávať.To isté som učila aj svoje deti,mať pár pevnýc rituálov každodenných.Poloha samotára mi vyhovuje.Nemám však rada okolo seba hlupákov.Ako ZEN žiačka a potom aj majsterka som získala duševnú silu.A tá ľudí priťahuje.Nebezpečné sú v živote emočné zranenia a ja skrátka stojím pri rodine Števa Šantu, pretože,keď bolo ťažko mne,oni stáli pri mne.Budhistickú sanghu si nemôžete založiť s hocikým,musí tam byť neuveriteľný citový súlad.To nie je ako bežná láska, je to viac.Spolupatričnosť a úcta.Nech sa život nachádza v akejkoľvek podobe.Samozrejme,že poznám aj Kamilu a aj priateľky pani Šantovej,oproti jednej som bývala v Poprade,pani Gálliková a pani Murínova.Nie som váš nepriateľ,práve naopak.Píšem pravdu od podlahy a vždy si vážte ľudí,ktorí vám hovoria pravdu.Nech je nepríjemná a neprijateľná.Toto je začiatok múdrosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako ďalej ?! ...

Mnoho diskutérov má s pánom Martinčkom problém, majú ale problém iba v tom, že dokáže správne pomenovať PROBLÉM - y v našej spoločnosti. Vládn ZLEPENEC sa zrejme pri naplňovaní koaličnej zmluvy a teda aj vládneho programu inšpiroval Leninovou knihou " Jeden krok dopredu, dva kroky späť ". Najlepšie sa to dá dokumentovať na najväčšej investičnej diere - výstavbe našich diaľnic. Kto cestuje na dovolenku do Chorvátska, nestačí sa diviť. Diaľnicu s viac ako tisíc kilometrami, s veľkým počtom tunelov a iných stavebných úprav ako sú odpočívadlá, čerpacie stanice a pod. vystavali za niekoľko rokov a pomaly už splatili aj zahraničné úvery a to iba z cestovného ruchu. Naproti tomu u nás sa namiesto výstavby tunelov iba " tuneluje ", takže to v celkovom sumáre vypadá skutočne ako v tej spomínanej knihe, keď ani za desaťročie nie sme schopní dokončiť D1 v celkovej dĺžke cca 450 km z Bratislavy do Košíc, pretože sa pri jej výstavbe tak masívne rozkráda, že v skutočnosti to vypadá tak, že za dva km postavenej diaľnice sa jeden rozkradne vo forme lacnejšieho a nekvalitného použitého materiálu a aj vo forme nevyplatených miezd dodávateľským firmám a ich robotníkom . A to uvádzam iba jeden prípad šafárenia z mnohých možno ešte
väčších káuz. Apropo, kde máme pána Počiatka, ktorý tak dôkladne za sebou upratal a zahladil stopy o svojej negatívnej činnosti na dvoch ministerstvách, že sa za ním doslova zľahla zem ?! Ako je možné, že tohoto dôležitého aktéra megakáuz nikto nehľadá. Ako je možné, že o tom neinformujú novinári verejnosť ?! Nikomu tento človek nechýba ? Ani orgánom činným v trestnom konaní, ani prokuratúre, ani súdnictvu a ani opozícii na ich častých tlačovkách ? Je tak ČISTÝ, že na neho nik NEMÁ ? Je tak dôležitý, že akoby ani neexistoval a žije ešte vôbec ? Jeho svedectvo alebo vypočutie vyšetrovateľmi by určite bolo veľmi dôležité pri vyšetrovaní všetkých megakáuz, no na počudovanie sa stal naopak nedotknuteľným a nevystopovateľným. A je veľmi zarážajúce, že to nezaujíma ani verejnosť, aj keď ako sa zdá je pán Počiatek kľúčom k doriešeniu celospoločenského problému akým je pokračujúca KORUPCIA. Posledné aktivity Fica sú v tomto smere iba výkrikom do tmy a teda platonickým gestom na učičíkanie nespokojnej verejnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problem

nie je ze pan Martincko dokaze pomenovat problemy. To dokazu aj iny ludia a rovnako trefne. Co mna odradza od pana Martincka je nazov politickej strany ktorej je predsedom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte

sa premier Fico nehanbí vyzývať ľudí, aby sa nebáli udávať korupciu
Nuž veľavážený a ctený náš súdruženko premier , nám obyčajným ľuďom to nejako nesedí. Veď Matovič vám predostiera korupciu priamo na zlatom podnose! A vy reagujete, že on je šašoblázon. A potom čo my prostí jednoduchí ľudia? Ak sa budeme udávať medzi sebou, tak na Slovensku nastane chaos vo vládnutí a anarchia.Toto vy chcete? Vy sám ste skorunpovaný a chcete ešte viac destabilizovať Slovensko.Vyhlásenie Kaliňáka o korupcii na najvyššom poschodí(že neexistuje) je zrelé na psychiatriu. Čudujete sa,že v Telgarte volilo 16 % Kotlebu. Áno takýmto postupom Smer-tretia cesta ako velitel zlepenca docielite,že ich bude voliť 40% Vaša vláda nieje zlepenec to bola vláda Radičovej....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

riešenie je jednoduché.. presťahujme našich poslancov a ministroch do týchto chudobných regiónov a oni tam budú musieť žiť, nakupovať, chodiť k lekárom a voziť sa po tých neopravovaných cestách..

a aká je pravda ? štát už nieje len o daniach a odvodoch.. vláda ľudom berie peniaze cez všetko.. energie, banky, mobilný operátori, zdravotníctvo, pohonné hmoty, vysoké spotrebné dane, zamestnávateľov a samozrejme vysoká DPH..

jedna časť sa minie cez veľkú administratívu.. druhá sa rozkradne politikmi a touto administratívou a tretia sa dá ľudom napojených na politikov.. dávajú sa obrovské dotácie správnym ľudom na rôzne projekty, štúdie, programy.. samozrejme bohatým ľudom čo sú spriaznený s politikmi.. ked aj vláda dá peniaze na niečo verejné tak dokážu aj 90 percent s toho ukradnúť a za tých 10 percent sa toho veľa nedá urobiť..

toto je to že bohatý sú ešte bohatší.. nie ich umom a pracovitosťou ale cez kamarátov politikov.. sú bohatý ľudia vo svete lebo niečo vymysleli alebo niečo vyrábajú a ich výrobky a nápady sú po celom svete.. no my máme boháčov čo nič nevymysleli, nič nevyrábajú a ani nič nezdedili..

politici stále hľadajú a dávajú do praxe nejaké nové poplatky, dvíhajú odvody, zvyšujú min. mzdu, zamestnávateľom pribúdajú hlúposti a to všetko sa odráža aj v cenách.. a výsledok je že v tom chudobnom kraji sa ľudom pravidelne všetko zdražuje až to má dopad na celý región.. keď niekto žije fakt len z pár stovák tak každé euro ktoré zaplatí niekde naviac inde chýba..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rozvoj krajiny

Veru, veru, krajina by sa mala rozvijat rovnomernejsie, ze tovarisc predseda PRORUSKEJ koalicie? Nejako tak, ako Rusko. A tych 23 tisic zaniknutych dedin za poslednych 20 rokov radsej nebudeme spominat, v porjadke, tovarisc?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME