Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa nasťahovať na samotu V. – Ako sme začali chovať užitočné zvieratá..... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

haha

ja si pamatam iny, povodny 'ohradnik' - dlhy spagat na strom a koze na obojok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pamätáte si správne

zdravím, pamätáte si správne, jednu kozu uviažete v podstate bez problémov, max. dve. Uväzovali sme capa a bola to zábava. Pri strome, aby mal tieň.....tak sa zamotal, že sa skoro obesil, potom sme skúsili otáčací kolík a reťaz. Vždy si prevrhol vodu čo mal, alebo k nej nedotiahol....reťaz si skrátil namotaním viac ako o polovicu. Uväzovanie je riešením, ale určite nie 100%.
Pri stáde s viac kusmi nie je uväzovanie riešením. Elektrická ohrada a prístrešok zabezpečia tieň, útočisko pred dažďom a suché miesto na prespanie v noci. Nestresujete zvieratá presunmi a preháňaním z miesta na miesto. Zvieratá sa voľne pohybujú celý deň podĺa svojich vnútorných hodín a chuti, popoludní si v kľude zdriemnu.....
podľa mojich skúseností je toto zatiaľ jediným plnohodnotným riešením s minimom potrebnej starostlivosti a 100% prostredím pre zvieratá. Toto sú naše skúsenosti.....
pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

suhlas

pri viecerych zvieratach je uviazanie nanic :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Som z tvojho blogu "zmacený". Veď ty popieraš sám seba, svoje skvelé, moderné myšlienky, predtým tak smelo a odhodlane vyjadrené celému svetu! ( A Gaia sa pritom z teba tááááák tešila! )

Má to vari znamenať, že dovlečenie súboru zariadení na elektrický ohradník do čistej, panenskej prírody neznamená, čo si tvrdil v prvom, úvodnom blogu, že: "Čoraz väčšia elektronizácia bežného života a orientácia na konzum sa mi s pribúdajúcim časom čoraz viac priečil."

Takže buď elektrický ohradník pre teba nie je "elektronizácia bežného života a konzum" ( čo sa trošku bije so spôsobom života a pastvy zvierat u našich predkov, ktorí žiadne také "blbinky" nepoužívali ) alebo si v prvom blogu iba tak veselo táral, aby si dokázal svoje "zelené", inakšie, modernejšie zmýšľanie?

Tak ako priateľu? Máš "gule" už si priznať, že to v dnešnej done bez "elektronizácie bežného života a zbytočného konzumu" nejde a že si v úvodnom blogu iba zeleno-škriatkovsky, "grenpisácky" táral?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME