Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O slovenskom poľnohospodárstve (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

200 ha na subjkekt sa mi zda moc

Aj ked to mozno matematicky vychadza. Poda nie je nikde tak rozdrobena ako na Slovensku.

Mam cca €1.5 miliona a chcem farmarcit. Potrebujem par stovak ha pody v celku. Nepotrebujem ziadnu dotaciu. Na koho sa mam obratit?

Tuzto otazku som polozil nejakemu chytrakovi z SaS, ktory mi dal velmi "cnnu" radu sa obratit na vlastnikov. Pri rozdrobenosti pody mi to neprisuiel ako extra dobry napad.

Mali by ste lepsi? Preferujem severne Slovensko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

200 ha na subjekt je preto, lebo niektoré subjekty majú 9500ha a aj viac. Štatistika.

Farmárčenie nie je založené na množstve € na účte. Musí vás to baviť a napĺňať. Inak to nemá zmysel. Je to práca bez sviatkov, voľného času. Môžte mať nové stroje, ale ak vás nenapĺňa radosť z rastliniek, zo zvierat, je to zlé.

Čo sa týka pôdy. Je tu možnosť prenájmu a odkupovať môžte neskôr. Prenajať od vlastníkov. Tu musíte počkať na koniec ich terajších nájomných zmluv. Tie po skončení platnosti poskytujú disponibilnú pôdu. Ale treba pamätať, že súčasná legislatíva je absolútne nešťastná. Treba dobrého právnika, aby ste mohli úspešne ukončiť nájom terajší a začali s vlastníkmi nájom nový, ako nový nájomca a správne si takúto pôdu zazmluvnili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy si fakt myslite, ze niekto

kto ma kes v banke 1.5 mio by sa zaujimal o hospodarenie v prevazne cervenych cislach keby ho to nebavilo? Fakt si to myslite?

Vasa rada tiez stoji "za zlamanou gresli", jak hovoria nasi bratia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To si ale vôbec nemyslím.

A ani som nič také nenaznačil. Absolútne ale absolútne ste ma nepochopili. Pýtate sa o radu, a keď vám poviem v skratke, ako to funguje, tak prejavíte aroganciu. Nevďačnosť. A neslušnosť. To nič. Komu niet rady - tomu niet pomoci.

Poľnohospodárstvo nie je len o číslach. To je absolútne odlišný sektor. To pochopíte keď budete z praxe. Takto vám to ťažko vysvetliť. Jasné, že treba byt ziskový, ale najdôležitejšie je byť úctivý k prírode. Poľnohospodárstvo nie je o tom, že "JA" som tu "PÁN", rozmrhám peňazí vpysk, nech sa všetci naokolo z toho pos.rú a budem gazdovať. A čo nemám? A čo!! To je zlý postoj.

Kto má keš v banke 1,5 mio ešte neznamená, že je aj rozumný a milý človek. Sú to len peniaze. Nietkorí majú aj 1000 krát viac a napriek tomu sú skromní ľudia, vozia sa na starej skode octavia, a majú druhých ľudí v úcte. Žijú vo vďačnosti. Ale to asi nebude váš prípad. Ak si myslíte, že peniaze niečo znamenajú, ste v hlbokom omyle. A ak si myslíte, že keď máte 1,5 mio môžte všetko, skúpiť napr. 200 ha a gazdovať, ešte viac sa mýlite. Možno máte vďaka peniazom zopár nových priateľov z kategórie "pijavice", ale to až časom pochopíte, kto je kto. Jedno príslovie hovorí: "Psa, ktorý má peniaze, ľudia zvyknú oslovovať Pán pes. No neznamená to, že by ten pes bol lepší."

Dúfam, že aj o 20 rokov podiskutujeme na túto tému.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME