Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úvaha o tom, ako by sa asi dal vybudovať raj na zemi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujímavé myšlienky,

i keď majú ten biblický podtext,čo mňa ako neveriacu vždy trochu dráždi,ale v princípe si to napísal veľmi jednoducho,zrozumiteľne pre každého a múdro.
Môžem doplniť iba svoju skúsenosť.
Naozaj rozumný človek vie,že myšlienky sa presadsiť nedajú.Vyššie rozhodnutia robia za nás emócie,pocitová,nerozumová zložka,ktorá vychádza z nejakej empírie,teda skúsenosti.
Nikdy neprasadzujem to,aby boli moje úvahy prijaté,iba ich vyslovím,ak vidím,že som v komunikácii s človekom,ktorý má schopnoť to prečítať i precítiť,hovorí rečou môjho kmeňa.Pre ostatných to nemá zmysel.Preto je dobré ľudí iba počúvať a učiť sa reč ich kmeňa.Veľmi veľa tým získate,nepôjdete do protirečivých konfliktov,budete sa vedieť im vyvarovať,to je praktická stránka múdrosti v bežnom živote človeka.Dosiahnuť zhodu,to stačí.A máte pokoj.Najlepšou metódou je aj ticho,ale niekedy je vnímamé ako provokácia.
Zenoví majstri sa dorozumievajú cez ticho,pretože keďže dokážu vnímať pravú,neskreslenú podstatu veci,iba si
gestom,náznakom,emóciou prejavenou vedú tichý,pre oči iných,neviditeľný dialóg.
Vyzerá to mnohokrát ako tanec bláznov,dervišov ale je to nirvána.Pre tých dvoch,ktorí tomu rozumejú.
Ak sa vám páčia tieto úvahy,musíte vedieť,že toto je ZEN učenie,je veľmi ťažké,bola som však v živote obdarená dvomi ľuďmi,ktorí mali radi Mr.Osha.To mi zmenilo život,pochopiteľne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zotrvajme krb myslienok cisty?

K tomuto poznaniu by som rada vedela ako ste došli. Chýba mi tam citácia, respektíve literatúra z ktorej ste čerpali pretože to že človek už dávno prišiel na to že vyčistiť si hlavu a na nič nemyslieť jedna z najlepších metód ako sa chrániť pred neskutočnými problémami. Hovoria o tom aj mnohé náboženstvá a to tým že sa v každom z náboženstiev modlia. Ja ako vedená katolíčka som si uvedomila že modlitbou sa dostáva do akéhosi stavu kedy vypínam celý mozog najme keď to robím v tichosti, v kľude, najlepšie niekde v prírode osamote. A to som si všimla aj u mnohých iných náboženstvách akú majú oveľa väčšiu úctu svojmu chrámu. Vyzúvaju sa kľaknú, alebo si ľahnú sadnú a zotrvajú v tejto polohe. Už vo filme uctievanie Turkov obdobia modlitieb napríklad vo filme Angelika, som si všimla ak s obrovskou úctou sa zohnú počas celej modlitby a meditujú. Obdivujem takéto náboženstve nedokážu človeka ukľudniť upokojiť a jeho myseľ úplne čistiť. Sú to vo väčšine ázijské krajiny kde sa takéto náboženstvo aplikuje. A keď som sa dozvedela že do konca Turci podľa svojho náboženstva musia odovzdávať povinne časť zo svojho príjmu najchudobnejším bola som úžasnutá. Veľa ľudí sa bojí týchto ázijských krajín lebo sa tam vedú stále vojny za ich svätú vec. Samozrejme je to o rasizme odmietanie iných náboženstiev vo svojej krajine. Dodnes som presvedčená že takto nábožensky založený krajiny nikdy nebudú mať dobre po finančnej stránke ale zároveň dokážu odovzdať svoj celý život náboženstvo akým hovoríte vy aby zotrval krb myšlienok čistý vrámci ich náboženstva a viery. Sú to príliš jednoduchí ľudia ktorí ani dnes nie sú dostatočne vzdelaní a vedúci iracionálne vojny. To svetlo sa nedá na zemi počas života aký máme nikdy vytvoriť pretože v ekonomicky stabilnejší krajina ako je európa kde vládne naboženstvo peniaze nikdy vytvoriť. A zároveň krajina kde vládne náboženstvo ktorému hovoríte svetlo zase nevládne racionalista ktoré je pre vzdelaných ľudí taká samozrejmá. Rovnováha vo svete sa nedá vytvoriť. Ekonomický silných krajinách sa boja o ekonomický pád dávajú vykázať ľudí ktorí nie sú pravý američania čo je dosť racionálne keďže samotný američania pochádzali z celého sveta vytvorili si občianstvo tým že ich predkovia už tam dlhšie žijú ostatných diskriminujú čo tiež nie je racionálne ale pre mňa je to lepšia forma riešenie problémov ekonomických. Každý sa vo vzdialených krajinách bojí o to, aby mali dostatok pre súčasných občanov pritom inde hladujú ale prinášajú si iné zmýšľanie ktoré obohacuje vystrašených peňažnofanatikov ako zmeniť zmýšľanie. Rovnováha neexistuje a nikdy existovať nebude.
Svetlo ktoré má napomôcť k tomu aby človek nemyslel na také nepotrebné veci ktoré si nevezme ani do hrobu alebo v hrobe ich ani potrebovať nebude venujeme celý svoj život. Čom je problém je že škola sa vedie súťaž čo najviac informácií v obchode do hlavy žiaka a keď ho vypustia nedokáže spracovať ten tlak pretože ho to nenaučili. Deti sa v školách buď uplatnia alebo ostanú na okraji spoločnosti nie sú iné možnosti. Takýto toľko krát hovoril uznávanie ľudských práv aj pre deti, mládež dospelých jedincov ktorí trpia nejako by som chcel nikdy táto spoločnosť nedokáže prijať ľudí ktorý sa nejako odlišujú. Vládne strach inakosti. Spoločnosť nemôže spracovávať inakosť jedinca lebo by bol v tom chaos. Svetlo pokoja a lásky k sebe samému k tomu aby sme sa dokázali udržiavať stále mentálnej rovnováhe neuznávam ani zamestnávatelia z civilizovaných krajinách neuznávajú ani štáty. 30 minút odpočinku v práci rozložili na 2 prestávky. Ale je to smiešne. 10 a 20 minút? Čo sme psy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Error

Ekonomicky stabilnejších krajinách ako je Európa, V ekonomicky silných krajinách bojac sa o ekonomický pád dávajú vykázať....čo je dosť iracionálne, ale pre mňa nie je to lepšia forma riešenia ekomických problémoch. V čom je problém je už v základe vzdelávania detí, kde sa vedú súťaže kde majú najlepšie školy s najlepšími výsledkami a preto vtláčajú do hláv detí čo najviac informácií a keď dané dieťa vypustia, nedokáže sa prezentovať, nedokáže ukázať čo vie, lebo školy k tomu nevedú. Nevedú dieťa k rozvoju komunikačných schopností, len ho skúšajú s danej látky, bez JASNÉHO ŠTÝLU PREZENTOVAŤ SA sebavedomo, jasne a úctou k sebe samému. Často najvzdelanejšie deti trpia uzavretosťou a trémou a posmešky mimo hodín nie sú nijak vedené. Práve žiaci ktorí sú pre učiteľa "lajdáci" sú v spoločnosti detí viac uznávaní keď vedia si dokazovať svoju drzosť, papuľnatosť, svoje ego a v živote a v spoločnosti sa čstejšie sa posúvajú ďalej ako vzdelané, mrviace sa deti učivo a nechodiac von.

Takéto hendikepi spoločnosť nikdy nebude uznávať lebo len navonok úspešne tváriaci sa ľudia pôsobia zdravšie a nijak zvláštne. Inakosť, hendikep bude vždy spôsobovať strach, porovnávanie sa, odstrčovanie a nezáujem.
Kto nezvláda pracovať v továrni v hluku, prachu, v pridelených prestávkach nemá šancu ani zotrvať v práci.

Peniaze sú jediným náboženstvom, a človek nevidí svetlo v pokoji, a kľude keď nie sú uspokojené jeho individuálne potreby alebo keď sa ocitne na ulici a ani vlastná rodina hoci veriaca - ho nevezme k seme, lebo tu vládnu iné zvyky. Zvyky odporu jedinca voči upadlíkovi hoci nie vlastnou vinou.

Svetlo zažijeme až skutočne po smrti. Svetlo pokoja a kľudu kde môžeme rozímať na ceky vekou.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME