Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najväčším problémom Starého Mesta sú prevádzkové hodiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako si to predstavuješ v praxi?

V tvojom blogu čítam? "Ako dlhšie uvádzam, to, že sa nevedia niektorí ľudia správať nie je výsledkom jednotlivých prevádzok a zodpovednosť by nemali niesť ani prevádzkovatelia barov, krčiem, diskoték vinárni a pod. Ak alkohol vie naštartovať nepríjemné a nespoločenské správanie niektorých ľudí, tak ho zrušme."

V praxi môžeme skrátiť prevádzkovú dobu v krčme, ak ľuďom v noci vykrikujú opilci pod oknami a robia neporiadok.
Ak robia neporiadok v centre mesta a ničia historické pamiatky, môžeme prípadne celkom zatvoriť podnik, z ktorého títo akční podgurážení ľudia vychádzajú,

Ale prečo chceš zrušiť alkohol.

Po prvé je to extrém, po druhé je to nereálne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To bol len príklad

Dobrý večer, preto som tam dopĺňal, že ide o otrepanú frázu. Alkohol sa uvádza ako príklad, dokonca ho aj niektorí uvádzali ako protiargument herní.
Považujem obe varianty za extrém. Nepatrím medzi tých, kto bude hádzať ľudí do jedného vreca. Nedá sa povedať, že všetci čo chodia do klubov, alebo si večer vypijú sa nevedia správať. Le bez diskusie to vyzerá vždy tak, že existuje iba jedna možnosť a už nič iné by sa nemalo akceptovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nikto si určite nemyslí, že všetci, ktorí si vypijú, sa nevedia správať.

Pravda je taká, že medzi tými, ktorí si vypili, sa skoro vždy nájde zopár takých, ktorí sa nevedia správať.
V tom je podstata problému, ak to snáď niektorý milovník alkoholu nepochopil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si obmedzenie alkoholu viem predstavit pri predaji cez okienko (a pripadne restauraciach a obchodoch). Teda ak nepodavaju alkohol, povolit prevadzkovu dobu denne 00:00 - 24:00. Ak podavaju, tak povedzme 06:00 - 22:00.

Tym sa zabezpeci, ze nebudeme nezmyslene obmedzovat kebabarne a podobne prevadzky (v duchu Stevcikovho mentalneho nastavenia "po polnoci skapte od hladu"), ale zaroven zabranime tomu aby niekto tymto sposobom neprevadzkoval predaj alkoholu rovno na ulici po celu noc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmmm

Autor blogu by asi chcel iba samé nealkoholické bary, krčmy, diskotéky a vinárne. Lebo však alkohol vie naštartovať nepríjemné a nespoločenské správanie niektorých ľudí.
Ale bez alkoholu by to už neboli bary, krčmy a vinárne. Boli by to všetko nealkoholické bufety a reštaurácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie tak celkom

Pamätníci vychvaľujú Mliečny bar na Korze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nechcem ti brať ilúzie ale Mliečny bar bol len názov bufetu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som prekvapený, že iba bufet

Podľa rozprávania niektorých ľudí z môjho okolia som si myslel, že to bola prinajmenšom nejaká výnimočná reštika, niečo špeciálne.
Bufetov predsa bolo hocikoľko
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

obložené chlebíčky ruské a henry vajce, bryndzové halušky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravím,

opäť spomeniem, že alkohol používam ako príklad. Hovorím, že ide už o zaužívanú frázu. To, keď sa niekto hneď nevie pri určitom opojení správať neznamená že musíme pristúpiť hneď k regulácií a v tomto prípade aj bez diskusie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém autora blogu

Pre autora blogu asi neexistuje väčší problém ako sú pravidlá času predaja v Starom Meste. Je super ak mladý priateľ navrhuje predĺženie časov. Veď on v Starom Meste nežije. Ak to je teda v ,,jeho" Petržalke? Obchodné živnosti do 21,00. Hypermarkety a nákupné strediská 24 hodín denne. Pohostinská činnosť v obytných domoch do 22,00 v neobytných do 23,00. Terasy do 21,00 a to všetko od pondelka do nedele.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vadí, že som z Petržalky?

Aj pán starosta nepochádza zo Starého Mesta a určite to nie je z mojej strany niečo čo by som mu vyčítal, alebo až na tento príklad pripomína (vid. predošle články). Ja hovorím o centre mesta. Centrum hlavného mesta. Veľa podnikov je tam mimo obytných budov a viacero klubov je aj v podzemí. Petržalka je žiaľ ešte stále mimo centra väčšieho záujmu. To znenie VZN začalo byť platné 1.1. 2013 a úprimne poviem, že vtedy som nevedel ani čo také VZN je. Posledná úprava bola v 2015. Verím, že časom sa to bude meniť, len z oblasti polohy to nie je celkovo pre Bratislavu nejako významné. Nočných klubov tam máme asi tak cca 3, 4.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevadí, odkiaľ si

Alebo spisovne povedané neprekáža. Prevádzkové hodiny v Petržalke uvádza diskutér Milan Stanislav.

Historické centrum mesta si zaslúži trošku lepšiu ochranu od hulákajúcich ožralkov.

Preto si myslím, že v Starom Meste by mali byť otváracie hodiny trošku prísnejšie ako v Petržalke, ak ide o podniky, v ktorých sa podáva alkohol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otvaracie hodiny su "ochrana od hulakajucich ozralkov"? Lebo teda ja vidim navrh chranit Stare Mesto od zivota, nie od ozranov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teraz vážne

Potreba prijať VZN upravujúce pravidlá času predaja nie je rozmar starostu Starého Mesta. Takúto povinnosť ukladá samospráve zákon o obecnom zriadení. Dnes je stav taký, že na území Starého Mesta platí VZN z čias, kedy bol zástupcom starostu pán poslanec Osuský. Ten rozdeľoval prevádzkovú dobu na všeobecnú a osobitnú. Žiaľ nápad vtedajšieho zastupiteľstva s osobitnou dobou, povolovanou individuálne, súd, na návrh prokurátora, zrušil. Platí teda len VZN so všeobecnou dobou predaja. Okresný úrad, ako odvolací orgán si však osvoj právny názor, že aj nezákonne povolené osobitné doby na dobu neurčitú sú platné. Dnes je to teda tak, že tí, ktorí nemali takéto povolenie nemôžu mať otvorené dlhšie ako do 22,00 aj keď nikoho nerušia. Jeden malý príklad na stránke SME sa píše o obnovení Luna baru. Majiteľ avizuje, že bude mať otvorené pondelok až štvrtok do 2,00 piatok a sobota do 6,00. No nemôže podľa súčasného stavu je max do 22,00 a výnimky súd zrušil. Návrh starostu je (aj pre tento konkrétny prípad) nedeľa až streda do 01,00, štvrtok do 2,00 piatok sobota do 4,00. Takže čo je lepšie návrh starostu, alebo neprijať nič? Mimochodom poslanci môžu odhlasovať úplne iné hodiny ako navrhuje starosta - teda zmeniť jeho návrh, je to len v ich rukách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Stanislav

nehovorím, že je zlé niečo prijať. stotožňujem sa s tým a som za, len mi vadila súčasná forma. Zrejme aj poslancom. No napriek tomu návrh pán starosta predložil ten istý bez žiadnej úpravy. V pripomienkovom konaní nezapracoval pripomienky, ktoré som podal na úrad 22.3. To ani nehovorím, že tej dobe som nemusel byť jediný, kto ich podal na podateľni. Čiže nebola akceptovaná ani tá najnižšia lehota (10 dní). Určite nie som za osobitnú, ale takto striktne dané sa mi to tiež nepáči, rovnako ako sa pánovi starostovi nemusia páčiť moje pripomienky. Ale máte pravdu rozhodnú poslanci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ si pamätám poslanci nepovedali čo konkrétne im na návrhu prekáža. Argumentovali, že potrebujú viac času. Pokiaľ ide o pozmeňovacie návrhy tak predkladateľ má právo ich vyhodnotiť a tie, ktoré nie sú v súlade s jeho návrhom neprijať. Tieto neprijaté návrhy dá k dispozícii poslancom, ktorí ich môžu, napriek vôli predkladateľa, dostať do schvaľovacieho procesu. Drvivá väčšina pripomienok sa týkala otváracích hodín. Jedni navrhovali predĺžiť, druhí skrátiť. Preto sa predkladateľ rozhodol, že sa bude v predloženom návrhu držať krehkého kompromisu zúčastnených z oboch strán a hodiny nechá na poslancoch - nech rozhodnú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pan starosta

zrejme reflektuje na namietky obcanov a teda obyvatelov Stareho mesta, co zrejme poslanci nerobia ale hlavne ze starostu kritizuju (mozno maju ine zaujmy ako hajit obyvatelov SM)

v noci treba spat a nie vystrajat a nedopriat spanku ostatnym
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som unavený a smutný z toho,že o mojom meste rozhodujú ľudia čo sa tu nenarodili a nemajú k nemu vzťah a je im jedno že spravia z mesta dedinu! Mesto musí žiť ! Ja si pamätám časy keď v meste skapal pes a nebolo kam ísť von.Starosta je ondniekadial zo stredného slovenska a pán poslanec z petržalky . Prečo neposlancuje za petržalku a nerieši problémy petržalčanov to si de riešit karieru cez stare mesto aj so starostom. Nechcen take mesto kde po 22hod skapal pes. To nebude mesto ale zase šeda smutná dedina.Choďte sa pozrieť do sveta ako to tam žije. Slovač !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ešte jedna vec. Keď sa niekto ožerie a nezmestí sa do kože na to tu máme fízlov je ich ako maku, a za to ich aj platíme aby takýchto ľudí riešili !
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME