Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovenskí politici dostali rozum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

A KTO,TOTO VSETKO FINANCUJE?!!!

DEDO MRAZ?!!!
Chlpy sa mi jezia aj na chodidlach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1. apríl ?

:-) to by asi obchodníci na sviatky radšej zatvorili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nadpis blogu je nespravny

Politici nedostali rozum.
Politici urobili , ako obyčajne - stupidne rozhodnutie , a ked zistili , že je to hlupost , tak to hned idu opravovat.
To ake maju IQ taki politici , ktori musia opravovat zakon prijaty pred par dnami ?
A taketo kreatury nam už roky robia zakony , podla ktorych sa da rozkradnut štatny majetok a nikoho z politikov nezavru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alebo

Alebo keď si to všetko zrátajú zamestnajú niekoho načierno bez príplatku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na 1. apríl vhodné a vtipné. V rámci ochrany duševnej rovnováhy treba s úsmevom začať jar.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie celkom rozumiem blogu.

Študenti majú zakázané brigádničiť všetky soboty,nedele v roku,alebo len počas tch v ktorých to zákázali?Nebudú môcť brigádovať v počas "zakázaných" dní v podnikoch,službách s neprtrtržitou prevádzkou? Napr,v nemocniciach,na pohotovostiach,telekomunikáciach a podobne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vypočuli ste si tie spravy?
Ide o to, že politik v rádiu ubezpečoval pracujúcich, že o peniaze neprídu a dostanú náhradu mzdy, že prídu len o príplatok k mzde za pracu v den pracovneho pokoja.
.
Väčšina štidentov brigaduje práve v maloobchodnom predaji. Čiže v prípade študentov, ale aj hociakých brigádnikov pracujúcich v maloobchodnom predaji, ktorí nemajú definovamú mzdu za odpracovaný mesiac, ale za odpracované hodiny, tak náhradu mzdy nedostanú.
-
Naštastie zákaz práce vo všetky nedele schálený nebol. Takže sa týka len konkretne vymenovaných dní a sú to prave tie dni kedy obchody mali záujem o študentov lebo kmenový zamestnanci boli doma.
.
Konkrétne bol schváleny len nasledujúci text:
z 28. marca 2017, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov:
1. V § 94 odsek 5 znie:
„(5) V dňoch 1. januára, 6. januára, vo Veľký piatok, vo Veľkonočnú nedeľu, vo Veľkonočný pondelok, 1. mája, 8. mája, 5. júla, 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra, 1. novembra, 17. novembra, 24. decembra po 12.00 hodine, 25. decembra a 26. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) okrem maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.“.

2. Príloha č. 1a sa dopĺňa šiestym bodom, ktorý znie:
„6. predaj kvetov 8. mája, 1. septembra a predaj kvetov a predmetov určených na výzdobu hrobového miesta 1. novembra.“.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem zua vysvetlenie.Čiže poslanec

Smeru uletel vedľa.Tomu sa však nemôžeme čudovať.Nesúhlasím jedine s blogovým-"kmenový zamestanci."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neuveriteľné...

taký bloger...nevie správne napísať "kmeňoví" , ale mimo tejto hrubej pravopisnej chyby, výborne zverejnené 1.apríla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumiem pán Drahovský,

Nebolo by jednoduchšie , aby sa zrušil pracovný týždeň pre všetky zamestnania? Začal by som štátnymi úradníkmi. Veď kedy si máme vybaviť papiere na katastre, keď cez víkendy aj večer je zatvorený? Alebo na matrike či pasy? A tak isto školstvo tiež by deti mohli chodiť do školy cez víkendy (sviatky), aby rodičia, ktorí cez víkendy pracujú budú môcť byť so svojimi deťmi v bežný týždeň. A hneď by sa umožilo študentom pracovať počas celého týždňa a ešte aj v ich odboroch a nie len za pokladňami!
Kto je za?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemal by si toľko piť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ďakujem za radu, dúfam, že mi pôjdete príkladom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jednoduchšie a hlavne zmysluplnejšie by bolo nehrať sa na diktátora a prestať určovať ľudom kedy môžu a kedy nemôžu pracovať, ale nechať to na nich.
.
Ked je nejaká potreba regulácie, tak existujú aj ekonomické nástroje motivácie, ale vidím, že diktátorské nástroje sú pre politikov príťažlivejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo iné som ja napísal? Alebo snáď už plne pracovný týždeň pre všetkých už je fuj fuj? Prečo nezačať od úradníkov, školstva atď ?

Píšem o nejakej regulácii ja? Aký ekonomický nástroj máte konkrétne, pri vydávaní pasov, či chodení detí do školy na mysli?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lenže to si neurčujú oni,

určuje im to zamestnávateľ. Som si istý, že len málokto sa hrnie pracovať vo veľkonočné ráno a bude sa cítiť urazený, že mu to nedovolia...

Pointa je inde zblúdilá ovca ju celkom vystihol. V každom zamestnaní sa dá nájsť pár dôvodov, prečo robiť robiť aj vo sviatky a prečo robiť na smeny. Napr. v tom úrade (aj ľubovoľnej inej firme) by pri takomto pracovnom čase stačilo menej kancelárií, nebolo by treba temperovať prázdne kancelárie, pár ľuďom by sa páčilo, že tam niekoho nájdu aj neskoro večer alebo v nedeľu doobeda...

Sú zamestnania, kde to je naozaj nutné - rôzne pohotovosti, nepretržité výroby, prevádzky výslovne viazané na voľný čas zákazníka (kiná, kúpaliská, lyžiarske strediská...)... Ale obchod k nim nepatrí. Predavači naozaj robia non-stop len preto, lebo pár ľudí mu z toho povznášajúci "pocit otrokára", pocit, že ""ja som niečo viac, ja mám právo, aby ste ma v nedeľu obskakovali,keď sa u vás cestou z kúpaliska zastavím"... Resp., v skutočnosti (majiteľ obchodu na tvoj otrokársky pocit kašle), robia preto, lebo majiteľ sa bojí, že konkurent by mal otvorené a on by prišiel o zisk. Akonáhle by sa mu konkurent zaručil, že nebude, milerád aj on v tú nedeľu zatvorí.

Je zaujímavé, že dnes, keď máme veľké hypermarkety s veľkými parkoviskami a obrovskými nákupnými vozíkmi sa tvárime, že si nevieme nakúpiť na jeden voľný deň. V časoch malých obchodíkov sme to vedeli.

Je zaujímavé, že napr. holičstvá, u ktorých by bolo pre zákazníka vhodné, aby boli otvorené v nedele a sviatky, otvorené nie sú. Prečo? Pretože ich prevádzkujú zväčša živnostníci a svoj voľný čas si vážia viac ako nejaké to euro navyše. A nemajú nad sebou veľkého majiteľa, ktorý by ich do práce pohnal. Predavači majú, to je celé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obchod k nim patri.

Kina, kupaliska ani lyziarske strediska nie su otvorene len cez vikend, ale aj vo vsedny den, tak ako obchody.
Zaujimave, ze ked sa niekto necha obsluhovat v nedelu napriklad na kupaliskach, tak to nie je otrokar, ale okamzite sa nim stane, akonahle sa presunie do obchodu.
.
Bezne pracujem cez vikendy aj cez sviatky, a pre tieto populisticke napady proletarskej luzy snaziace sa obmedzovat zakladne slobody nemam ziadne pochopenie: neexistuje ziaden racionalny dovod zakaz akurat pre urcity druh predajni a pre nic.
Do prdele, ked uz musim cez vikend alebo sviatok do prace, tak chcem mat aspon moznost skocit si kupit do obchodu nieco pod zub.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

obchod k nim nepatrí, pretože

pre zákazníka nie je problém nakupovať v pracovný deň. Predpokladám, že to aj robíš, tak sa netvár, že na nákup potrebuješ voľný deň.

Na tú nedeľu (resp. na tých pár sviatkov) si kľudne kúp "niečo pod zub" deň vopred.

Zo slovom "luza" opatrne - možno by si sa divil, kto všetko považuje za luzu teba ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rovnako,

nie je problem pre zakaznika ist si zaplavat cez pracovny den - co je to za demetnu argumentaciu?
.
V pracovny den som plne vytazeny o 7 rano do 10 vecer, takze NIE, NEROBIM TO cez pracovny den. Z rovnakeho dovodu si tazko nakupim den vopred.
LUZA ako ty mi nebude urcovat, kedy na co mam mat cas - je to tebe tiez neurcujem.
.
Niekto oceni cez vikend plavarne, pre inych ludi su zas ovela dolezitejsie otvorene obchody. Asi to bude pre teba velke prekvapenie, ale existuju aj ludia s odlisnym nazorom, a dokonca ho ani nemusia mat nespravny- len preto, ze odlisny od tvojho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som nepísal o plavárňach,

ale o kúpaliskách - tam sa zvyčajne chodí na dlhšiu dobu, takže nie v pracovný deň. Lyžiarske strediská detto.

Ale každopádne musíme rozlišovať typické voľnočasové aktivity a nakupovanie, ktoré takouto aktivitou nie je. Plus, ja určite netrvám na tom, že napr. lyžiarsky vlek musí premávať každý deň - kľudne môže mať cez pracovné dni zatvorené. A pre úplnosť, robiť vlekára je ďaleko príjemnejšie ako robiť predavača - trochu sa opáliš, trochu si "Opaľovať" dievčatá z pozície plavčíka je asi zábavnejšie ako sedieť za pokladňou.

OK, robíš od 7 do 10 večer, a keď robíš aj cez víkend, tak si nenakúpiš vôbec. Tentokrát ti ešte verím, ale nabudúce už neklam :-) A popri tom potrebuješ otvorené obchody, pretože odskakovať si kúpiť niečo pod zub pre teba nie je problém, problém je len kúpiť si "niečo pod zub" na dva dni. Opäť, tentokrát ti ešte verím :-)

Nejde o to, či obchody otvorené nonstop niekto ocení - niekto sa vždy nájde. Niekto by ocenil, keby napr. cez víkendy robili úradníci, učitelia, IT-čkári, banky, ... dosaď si hocičo. Vždy by sa našiel niekto, komu to vyhovuje. Pointa je, že by sme mali takúto prácu minimalizovať, najmä tú, ktorá je najmenej príjemná a bez ktorej sa dá najľahšie zaobísť.

Nevadí mi iný názor, vadí mi hlúpy názor a neschopnosť ponúknuť rozumné argumenty (neber to teraz osobne, pôvodne som reagoval na iného). Argument, že nemôžeme vyjsť v ústrety predavačom, keď nevychádzame v ústrety aj všetkým ostatný, je logický lapsus. Odpoveďou potom je "tak robme všetci na smeny a cez víkendy". Ďalším nezmyslom je predstierať, že predavači to robia radi (bola tu napr. reakcia predavača v nákupnom centre, ktorý musí cez sviatok trčať v obchode, aj keď vie, že to preňho nebude ziskové - "lebo otváracie hodiny centra"). Kopa predavačov nemá za tie nedele vôbec žiadne príplatky - existuje viacero možností, ako ich nevyplatiť alebo o ne znížiť mzdu za normálny deň. Atď, atď - rozumný argument v prospech sviatočného predaja tu snáď ešte nezaznel. Máš šancu dať prvý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumiem,

je ti neprikazujem, co mozes a co nemozes robit cez vikend.
Akym pravom chces obmedzovat ty mna?
.
Otazka co ma byt otvorene je platny argument. V cesku toto bolsevicke zhovadilstvo dopadlo tak, ze cez statny sviatok boli v hypermarketoch otvorene vsetky mozne butiky s najrozlicnejsimi kravinami (to su ti tvoji zivnostnici, co mali mat zatvorene, pamatas?), ale kusok normalneho chleba sa nedal kupit, lebo vsetky potraviny museli byt podla zakona zavrete.
Pride ti teda voci tym predavacom butikov spravodlive? Pripadne voci predavacom potravin, ktori si chceli cez vikend privyrobit?
.
Je to naopak, neexistuje ziaen argument proti predaju, Ked ja chcem v nedelu nakupovat, a niekto iny je mi ochotny v nedelu predat, tak je to medzi nami. Nie je ziaden dovod, aby niekto treti obmedzoval nase slobody a mne branil kupit si a predavacovi zase privyrobit.
.
Preco vlastne nebojujes za minimalizovanie mojej prace cez vikendy a statne sviatky? Tiez by sa bez nej svet zaobisiel. Preco ma diskriminujes voci predavacom, cim su oni taki vynimocni, ze si zasluzia privilegia?
.
Sorry, ale privilegovanie pracujej triedy snad uz mame uspesne za sebou a nebudeme sa k tomu uz vracat.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Katarina Antenozio: Čiernobiely svet Cristiana Ronalda 3 675
 2. Stanislav Martinčko: Stíhačkové šrotovné? 3 418
 3. Peter Kuchár: Misia na Šalamúnových ostrovoch V. Biskup, ktorý si sám pilotuje lietadlo... 3 326
 4. Zoltán Tóth: Ján Mrva - prvý katolícky primátor Bratislavy 3 323
 5. Katarina Antenozio: Piatok sedemnásteho 2 660
 6. Veronika Remisova: Výroba stíhačiek, ktoré kupujú ľudia SNS za miliardy eur, sa má presunúť do Indie 2 643
 7. Peter Remeselník: V Žiline narazilo auto do ľudí, vodič z miesta ušiel. Polícia ho nepotrestala ! 2 315
 8. Čo je nové na sme.sk: Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie 1 621
 9. Milan Janásik: Zanzibar. Totálna Afrika 1 580
 10. Ondrej Michalička: Zavreli pravú ruku Martina Chrena 1 378

Rebríčky článkov


 1. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.07.16.
 2. Jakub Zibura: Preč s pokorou!
 3. Jakub Zibura: Hell or High Water (2016)
 4. Juraj Poništ: Magická formulka peredavačov
 5. Roland Ondrus: Majú v pekle dúhu?
 6. Jakub Zibura: Dokedy budeme tolerovať NIEKTORÉ pracovné agentúry?!
 7. Milan Lacúch: Znehodnotenie ľudského slova a cena, ktorú za to platíme
 8. Roland Ondrus: Biznis Martina Glvača
 9. Branislav Škripek: Cenu “Homofób roka” som nedostal. Možno si aj začnem vravieť, že škoda…
 10. Jakub Zibura: Appaloosa (2008)

 1. Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu
 2. Bol lídrom tímu. Francúzsko má hráča, ktorý ide v stopách Zidana
 3. Finále futbalových majstrovstiev v Rusku narušili Pussy Riot
 4. Motorová myš i loptový kúzelník. Zostavili sme ideálnu zostavu MS
 5. Reakcie médií: Chorváti boli lepší v najfajnovejšom finále histórie
 6. Deti sa obchytkávali a zápasili, podľa školy ich to formovalo
 7. Trump označil Európsku úniu za jedného z nepriateľov USA
 8. Vo veku 35 rokov tragicky zomrel Ray Emery, bývalý brankár pôsobiaci v NHL
 9. To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční
 10. V Indonézii zabili nahnevaní ľudia na farme skoro tristo krokodílov

 1. Učebnice nepotrebujeme, ale stíhačky áno
 2. Matteo Salvini: Jednoducho zatvoríme prístavy. Putin koná v záujme svojej krajiny
 3. Trump v Londýně odsoudil evropské vůdce, kteří nechali do jejich zemí přijít migranty
 4. Hrdí na rodinu nechcú protestovať, ale vyjadriť vďačnosť
 5. Kaščák v nepohode
 6. Mikloško by ako občiansky kandidát prijal aj podporu politickej strany
 7. Za podporou útokov na otca Kuffu je krajne ľavicové politické hnutie
 8. Coming out nebude?
 9. Migrace je základní právo? Maďarský ministr je pro odchod od paktu OSN
 10. MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA DOPRAVA 2018 - mysvami.sme.sk

Už ste čítali?