Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stredoslováci to "natreli" všetkým regiónom: Boli výsledky súťaže Zem Spieva manipulované? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Tomu,že SMS-hlasovanie

neprebehlo úplne v poriadku,som ochotný uveriť.Sám som poslal SMS-ku hneď po vystúpení posledných účinkujúcich o 23:21 a doteraz mi neprišiel oznam o doručení.V druhom semifinále mi tento oznam prišiel po 2 hodinách od odoslania SMS. A keďže hlasovanie začalo po vystúpení prvých účinkujúcich,títo mali výhodu,že všetky SMS-ky pre nich prídu včas. Samozrejme diváci vedeli kto a v akom poradí bude vystupovať a mohli hlasovať od začiatku relácie aj pre desiateho účinkujúceho,ale určite bolo veľa takých,ktorí neboli od začiatku rozhodnutí a chceli hlasovať,tak ako aj ja,až po vystúpení všetkých súťažiacich. A toto spoločnosť,ktorá zabezpečovala hlasovanie,nezvládla a podľa mňa nebolo hlasovanie objektívne.I keď súbor Urpín sa mi páčil a v mojom hodnotení bol druhý a váhal som,či poslať hlad jemu,alebo tým,ktorým som napokon hlas poslal.Ešte jedna vec ma mrzí,že sa nevyhlasovalo celkové poradie od desiateho miesta.Záver bol veľmi rýchly a nedotiahnutý do úspešného konca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Teraz 10:01 mi prišlo oznámenie o doručení SMS. Skvelé!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Názor

nemyslím si, že ide o zmanipulovaný výsledok. Nemôže predsa byť 10 prvých miest ... zvlášť, ak ide o 10 kvalitatívne vyrovnaných prejavov ... nie je preto dôvod na manipulovanie výsledku, počtom hlasov ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemusí ísť o

priamu manipuláciu,teda falšovanie počtu hlasov pre jednotlivých súťažiacich.Ide tu len o nerovnosť podmienok pri hlasovaní,čiže prví súťažiaci mali výhodu.Mal byť po ukončení súťažných vystúpení dlhší čas na hlasovanie,tak ako to bolo pri Superstar,či Talente.Aspoň polhodina.Tu sa hlasovanie skončilo snáď 10 minút po poslednom vystúpení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem posúdiť, možno naopak ... manipuluje sa pri Superstar, či Talente práve z dlhšej prípravy po poslednom vystúpení ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetci boli fantastickí!

Ťažko povedať či počet SMS-iek zoradil účinkujúcich. Jedno je však pravda: Urpín je zo všetkých účinkujúcich určite najznámejší a to nie len na Slovensku ale aj v zahraničí a zahŕňa všeto: spev, tanec aj hudbu. Ak by bola súťaž medzi "seberovnými", napr. Železiar, Urpín,Podpoľanec, Magura, Lúčnica..... potom by sa dalo polemizovať kto je najlepší. Ale pri takomto zoskupení sa nedá porovnať kto je lepší, či sólo tanečník, spevák, alebo súbor. Je to veľmi osobné a preto ani neriešim otázku "kto bol lepší" - všetci boli vynikajúci. A reakcie ľudí sú také ako vždy: ak nevyhrá môj favorit všetko je zmanipulované. A nemyslím si že počet laikov odrážal poradie. Počet laikov odráža skôr vrstvu fanúšikov. Určite babička ktorá fandí niekomu nalaikuje pri počítači ale buď pošle SMS (to dnešné babičky dokážu) alebo niekoho poprosí aby tú SMS-ku odoslal.
Nedá mi však nespomenúť ďalšiu perlu z úst p.Čekovskej keď pochválila Horehronských chlopov ako reprezentujú Vysoké Tatry. To bola perla týždňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo taký bulvárny nadpis???

Technické problémy nemusia hneď znamenať manipuláciu. Moje sms po spomínanom čase boli doručené. Bez problémov. Ak niekomu sms neodoslalo problém môže byť napríklad aj u operátora (?).
Problém vidím inde a bolo to už spomínané: čas odosielania sms pre toho ktorého účinkujúceho, účinkujúcich. Urpín verzus Horehronský chlapi to je nespravodlivé. A toto mala RTVS poriešiť inak.
Urpín boli moji kandidáti na víťazstvo, ale pri spravodlivom určení času na sms - nó neviem,neviem.

Pravda je, ale taká: všetci boli skvelí a tento program bol najhodnotnejší.
Super star, talent, .... sa nechytajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ospravedlňujem sa za bulvárny nadpis,

Rozčúlili ma ale reakcie ľudí na Facebooku. Neviem sa zmieriť, že takúto krásnu súťaž ľudia kazia svojimi nemiestnymi dotazmi. Nadpis bol cielený preto, aby si to, čo najviac ludi prečítalo a zamyslelo nad sebou. FS Urpín bol jednoznačný favorit. Pekný deň :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

dievca zlate, ludia na nejake tebou zamyslanie sa nad sebou zvysoka viesco. a to som este zivotny optimista...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak tym nadpisom ste sa zaradili presne medzi tych, ktorych kritizujete ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME