Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dostanú Európu Briti na kolená? Amerika im určite pomôže. A Rusi? Tí sa zatiaľ smejú.. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to pravda

Naozaj všetko so všetkým súvisí. Niekedy to vidno na prvá pohľad a niekedy sa to ukáže až po dlhšom čase.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Super odpoveď...))))

A čo názor? Je nám tá angličtina tak prepotrebna? Kto sa nebojí svojho vlastného názoru?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tomto sa radi hrabu politologovia. Nájde sa aspoň jeden?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak už hovoríme o jazykoch,

bolo by dobré, keby autor ovládal oveľa lepšie svoj vlastný, slovenský. A keby nebol taký utáraný. V čase rýchlych informácií mohol toto svoje táranie, ktoré okráda o čas, o polovicu skrátiť. Ba vôbec by nemusel riešiť problém, ktorý sa dá rozlúsknuť celkom jednoducho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty nielenže nie si utarany, ty si ešte aj nekonkretny... Prosto písať, len aby sa ozvať....))))
AKO RIEŠIŤ?? A včul buc múdry frájo...)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vetu

"prosto písať, len aby sa ozvať" mohol napísať len skutočný hotentot. čo riešiť? angličtinu z miesta univerzálneho jazyka nevytlačíš, a ani nie je potrebné to robiť... fungovalo to tak aj pred EÚ... pravda, na to miesto sa tlačil aj jazyk ruský -- chvíľu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je zrejmé že si toho asi veľa videl vlastnými očami a ušami...))) len škoda že S prstom na mape a históriu - O tej radšej nehovorím. Veď ty zrejme nevieš ani dočítať do konca článok nieto ešte aby si podal normálny argument proti PRÁVNEJ NORME.
Už koľký raz... Tým, že slovo svetový zameniš slovom univerzálny. Sa nielen veľmi myliš ale pri tom ani nerozumieš čo si urobil...)))) vieš vôbec, čo znamená slovo univerzálny?))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Boli časy, keď sme sa dobrovoľne povinne

museli učiť druhý jazyk - mimochodom vraj svetový - ruštinu. Trvalo to približne 40 rokov. Dnes, sa my postarší až starí, vraj dohovoríme po rusky a po slovensky. Vraj. Keby sa tých 40 rokov povinne okrem slovenského jazyka učil ako druhý jazyk anglický, francúzsky, či nemecký, boli by sme dnes na tom oveľa lepšie. Proti ruštine nemám nič, len akosi mi je nanič, bez ohľadu na úctu k ruskej kultúre a vede. Nemecky som sa musel doučiť sám (aj to nie je ktovie čo). A pritom Slovensko bolo bežne trojjazyčným územím. Nie je nezaujímavé, že napr. v hrdom, bohatom Švédsku je angličtina už desiatky rokov bežným dorozumievacím jazykom. V porovnaní s Nemeckom a zvlášť s Francúzskom. Máme čo dobiehať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V jednom S tebou naozaj súhlasím. Slovensko bolo naozaj kedysi trojjazyčné. Žiaľ musíš priznať. Že ani jeden Z tých troch jazykov nebol anglický...))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš pravdu, priznávam dobrovoľne

a bez nátlaku a bez posmechu. Áno, Angličtina nepatrila k tým trom jazykom. Žili sme však CK Monarchii a tam bol úradný jazyk nemčina a latinčina a v diplomacii francúzština. Po RU vyrovnaní v 1848 aj maďarčina . Takže nie celkom chápem tie smajlíky. Inak v tom žalári národov, nebránili nikomu dorozumievať sa tak, ako mu jazyk narástol, až na jazyk úradný. Dokonca aj popis bankoviek bol viacjazyčný. Vo Švejkovi napr. rakúski úradníci lámali češtinu ostošesť. Dnes je angličtina svetový jazyk, napriek tomu, že Angličania netvoria veľkú časť obyvateľov Zeme. Dokonca aj ruskí politici na svetovom fóre sa dorozumievajú najmä anglicky, nie rusky. Tak preto som spomínal medzi našimi hendikepmi angličtinu. Každý ďalší jazyk by bol len bonusom plus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prosím neberte smajliky osobne. Ja sa totiž usmievam skoro vždy...)))

A čo sa týka jazyka anglického skúsme sa vrátiť K Európe. Čo sa týka jeho svetovosti už som sa vyjadril V článku. Právna norma však chýba. Dovolím si tiež zopakovať, že proti angličtine - ako vlastne ani proti inému jazyku - nemám nič. ak sa však budeme pozerať na jazyk trošku inak - ako na základný nosič A PRENÁŠAČ kultúry, práve anglický jazyk sa správa dosť agresívne A násilne - V prenesenom slova zmysle. A čo sa týka medzinárodných konferencii vedcov musím podotknúť - ani vo Francúzku ani V Moskve ba aj V Hongkongu NEhovorili všetci vystupujuci anglicky. ( aj keď väčšina áno...))) Jediné fórum plne V angličtine bolo V USA A A V TOKIU...

Teda aby som som to uzavrel dohoda komunikácie je jedna vec. Vždy ma však charakter doporučenia. Štatút svetového jazyka však zatiaľ V právnej forme neexistuje. Teda aspoň ja O tom neviem. Vy snáď áno?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"skvela uvaha"

a k autovmu argumentu - kedy Irsko vystupilo z EU?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi by bolo dobré prečítať si vety O škótsku A irsku ešte raz...))) len trošku doslednejsie...)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pre krisove rany!!!!

odľa môjho skromného názoru to však možno bude aj inak. Ak by sa totiž ešte v procese rokovaní o brexite "podarilo" Írsku alebo Škótsku oddeliť ( oslobodiť?) od UK" - Irsko (Republic of Ireland) je sucast UK?????????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokiaľ je mi známe,

celý názov tej krajiny znie /v slovenčine, po anglicky som sa neučil/ Spojené kráľovstvo Veľkej Británie, Škótska a Severného Írska. A keďže aj v Severnom Írsku sú silné tendencie na zjednotenie celého Írska /odtrhnutie od Británie/...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je Ti to známo špatně.

Oficiální název státu je The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (= Spojené království Velké Británie a Severního Irska).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno. Máš úplnú pravdu. Je naozaj celkom možné že práve Írsko zachráni angličtinu V Európe...)))) Ja som ale vychádzal Z histórie presne ako ty - že Iri naozaj obnovia svoje nároky na sever voči Britom. Tendencie totiž naznačujú práve toto, že využijú škótske požiadavky A budú to riešiť spoločne...))) Pravda je - ide zatiaľ len O predpoklad. Nič oficiálne sa neudialo. ALE MÁME PRED SEBOU EŠTE DVA ROKY...))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja hovorim

o Irsku - Republic or Ireland (Dublin hlavne mesto) - ktora je
A: samostatna
B: anglictina je uradny jazyk - takze cely tento paskvil je postaveny na hrubej nevedomosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čítaj O jeden komentár vyššie...))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mimochodom, viete, že iri sú už dlhodobo V podobnej situácii ako Grécko?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME