Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Thajsku je lacno, ale nie pre každého (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

Trochu autorku článku poopravím: v Thajsku bolo lacno, ale nie pre každého .. by mal byť názov článku.
V Thajsku sa dalo pomerne lacno fungovať pred 20 ,15 , ba aj 10 rokmi. Nie teraz. Za posledných 15 rokov dolsova exponenciálne rastú ceny všetkého: vody, elektriny, dopravy,potravín. Samozrejme najviac vo väčších mestách a turistických destináciách.
Stravovať sa iba v bočných uličkách na mieste kde jedia thajci - možno znie ako dobrý nápad, ale iba dovtedy, kým tak ako ja neuvidíte potkana , ktorý hoduje spolu s Vami. A kým neuvidíte, ako takáto pouličná reštaurácia fungujúca iba na vyložených stoličkách umýva taniere a lyžice, s ktorými potom jete Vy.
Ceny v Thajsku rastú každý rok. Thajská mentalita je totižto nasledovná: zdražilo niečo a preto je menej zákazníkov? Tak treba ešte zdražiť viac, aby sme dohnali ušlý zisk.
Pokiaľ sa bavíme o bývaní vo veľkom meste ako Bangkok, tam náklady na ubytovanie ( slušné moderné condo na slušnej adrese), + stravovanie +lekár atd.. spolu náklady dosahujú vyššie sumy ako bývanie v Bratislave. Hlavne ceny prenájmov moderného ubytovania na slušnej adrese v európskom štandarde sú vyššie v Bangkoku ako v Bratislave. V menšom meste ako Chiang-mai sú ceny už lepšie.
Žial, pokiaľ sa chce človek naozaj dobre stravovať v čistej reštaurácii a s prestrou stravou, ceny už takisto dohnali, ba aj predbehli úrovne Slovenska. Opäť je to veľmi diferencované, záleží na mieste a lokalite. Ovšem tursiticky exponované miesta zdražujú každý rok, rovnako ako hlavné mesto.
V Thajsku nayvše turizmus v miliónoch zmenil už rozmýšlanie mnohých thajcov, krajina úsmevu už nie je veľakrát tým nefalšovaným úsmevom ako to bolo kedysi.
Ešte stále sa dajú nájsť miesta, kde je lacnejšie a prirodzenejšie, je ich alé stále menej a menej.
Ďaždové obdobie nie je až taká katastrofa, väčšinou prší v tú isté dobu cez deň a nie dlho. Autorkou spomínané destinácie odporúčané navštíviť počas daždovej sezóny sú dosť preturizované, hlavne ostrovu Ko-tao by som radil sa vyhnúť, z viacerých príčin ( kto chce nech si nájde cez google čo sa na tomto prekrásnom ostrove deje posledné roky).
Odporúčanie priniesť si zo sebou väčšiu sumu bez obáv by som osobe naozaj neodporúčal, a to nikde, nielen do Thajska. Prípady ked Vám hotovosť zmizne aj z hotela, sa v Thajsku stávajú. Oveľa lepšie je zobrať si napríklad 2 alebo tri karty a vyberať z bankomatov, ktorých je v Thajsku dosť.
Ešte poznámka k thajcom, nikdy, ale naozaj nikdy sa nepúštajte do otvorenej konfrontácie s bitkou v Thajsku.Aj keby ste boli akokoľvek podvedení. V prípade, že príde k bitke, sa na stranu thajca ( hoci by to bol aj zlodej čo Vás práve nejako podviedol) sa pridajú okoloídúci thajci a takáto situácia váčšinou končí tak, ža 5 thajci budú kopať do Vás samého. Môže sa to skončiť aj tragicky.
Thajci ovšem sú príjemní ľudia, pokiaľ sa budete vyhýbať podvodníkom, ktorí sa grupujú hlavne tam kde chodia turisti.
Thajsko má stále čo ponúknuť, a je to stále krajina , kde sa oplatí prísť. Prajem všetkým peknú dovolenku v Thajsku, ovšem bez očakávania veľmi lacnej dovolenky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Thajsko je stále lacné. S tým stravovaním na ulici to tiež nie je také strašné. Hlavne treba chodiť tam kde chodí veľa domácich. My sme za cca 2 mesiace v Thajsku nemali jediný problém a to sme skutočne jedli na na prvý pohľad dosť pofidérnych miestach.

Takisto je zaujímavé sledovať ako ľudia ktorí svojim cestovaním prispievajú k zvyšovaniu cien nadávajú na zvyšovanie cien.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME