Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zázračné vyčistenie Štrbského plesa alebo jeho po(s)tupná genocída? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Správne a dobre píšete, pán Pado,...

...citujem Vás: "Monohokrát neviem... Ale pýtať sa musím." Alebo, opäť Vás citujem: "Sú otázky na ktoré nepoznám odpoveď. A sú otázky, ktoré by mali zaznievať verejne. Nahlas, vytrvalo, nástojčivo, masovo ..."
V súvislosti s Vami, pán Pado, by som ešte dodal z vlastnej skúsenosti: "Sú otázky, dokonca celkom jednoduché, nástojčivé, ktoré poznám, aj by som na ne vedel odpovedať, ale neodpoviem na ne za nič na svete. Prečo? Jednoducho preto. A basta a bodka."
Sú to, pán Pado, obyčajné otázky obyčajného ćloveka, ktorý si prečíta Vaše blogy a potom v diskusii zareagje a spýta sa Vás, neštátneho ekológa, ochranára, aktivistu... Odpovede sa ale od Vás, pán Pado, nedočká.
V diskusii pod Vašim minulým článkom som sa pýtal:
https://blog.sme.sk/diskusie/d...
Bez odpovede či odpovedí z Vašej strany, pán Pado.
Bohužiaľ, pán Pado, nereagujete ani na to, keď ste preukazne neobjektívny a všetkých hádžete do jedného vreca:
https://blog.sme.sk/diskusie/d...
Pritom všetkom sa Vy sám mnoho krát sťažujete, že Vám úrady alebo organizácie neodpovedia:
https://blog.sme.sk/diskusie/d...
Takže aký je vlastne rozdiel medzi Vami, pán Pado, a tými ostatnými? Ako keby žiadny. Selektujete komu odpoviete a komu neodpoviete z neznámych dôvodov. Zabúdate ale asi na to, že čitatelia si prečítajú v diskusiách aj tie príspevky s otázkami na ktoré neodpovedáte a utvoria si vlastnú mienku.
+++
Čo sa týka "čistenia" Štrbského plesa: prečo nejdete za pánom Michalom Sýkorom a nespýtate sa ho priamo do očí ako to s čistením bolo? Niet odvahy? Prečo si nedáte spraviť rozbory vzoriek vody z plesa a potom nenapíšete skutočnú pravdu, pán Pado? Niet peňazí? Namiesto toho tu píšete "tajuplné konšpiračné rečičky" o nejakých záhadných stretnutiach pri tlmených svetlách tatranských kaviarní. Bingo, pán Pado!!! Áno - o všetkom, čo Vám nevyhovuje, sa rozhoduje v kaviarňačh od Bratislavy až po Sobrance :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hodnotenie

+++. Viac nemôžem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je lepšie sa nenechať vyprovokovať.

Snáď to zatiaľ nie je prikázané zareagovať na podobné provokácie? stačí si pozrieť históriu príspevkov a každému súdnemu človeku viac netreba vysvetľovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hodnotenie.

+++. Viac nechcem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neh sa páči, pán "Občan z Oravy,"...

...tu je celý môj diskusný príspevok, na ktorý sa o. i. odvolávam:
"Sú to bez pochýb smutné príbehy, ale povedzte úprimne, pán Pado, čo človek, jednotlivec, môže v takýchto prípadoch konať? Ohlasovanie legálnych či nelegálnych výrubov je síce dôležité, ale predsa len je to chodenie s povestným krížikom po funuse.
Máme za vlastné peniaze kupovať mladé stromčeky a sadiť ich kde je to možné? Ani to nemusí dopadnúť dobre, pretože miesta výsadby stromov zas len reguluje nejaký úrad(ník) a môže sa stať to čo sa kedysi stalo nejakému občanovi tuším v Poprade, ktorého pokutovali za to, že pred bytovkou vysadil pár stromčekov za vlastné peniaze...
Povedzte, pán Pado, prečo sa na Slovensku už roky robí taký "pohon či lov" na vŕby, brezy, topole? Prečo sú u nás stromy ako také neustále považované za nepriateľov človeka a jeho tzv. "civilizačným výdobytkom"?
Ďakujem za názor a odpovede."
+++
Môžete mi, prosím pekne, vysvetliť, čo je na mojom príspevku "provokatívne," čím a koho provokuje? Nájdite v sebe tú odvahu a česť, "Občan."
Nikdy a nikde som netvrdil a ani netvrdím, že je niečo niekomu prikázané. Myslím si ale že je slušné odpovedať keď sa človek v diskusii slušne autora blogu pýta, dokonca kladie dosť podstatné otázky.
Aj ja som si prešiel históriu Vašich príspevkov, "Občan z Oravy," a urobil som si o Vás skutočne "skvelú" mienku. Ale čo ma je po tom.
Takže - je to predovšetkým slušnosť a aj svojím spôsobom istá úcta blogera k jeho čitateľom aby na ich otázky a príspevky zareagoval. Je ale zaujímavé, že pán Pado sa rozhodol ignorovať ma bez akýchkoľvek dôvodov. Je to jeho vizitka - vizitka jeho neslušnosti a nevychovanosti. Mrzí ma že to musím takto priamo napísať, ale iný dojem z jeho správania v diskusiách na blogoch nemám.
Skutočne neviem kde sa ako v p. Padovi tak napokon aj vo Vás, "Občan z Oravy," berie voči mne toľká nevraživosť a nenávisť. Ale nebojte sa, ani Vy ani bloger, ani jeden z Vás nie je tým, bez koho by som si nevedel predstaviť každodenný život :-)
Ako som už napísal - pán Pado veľmi rád kritizuje a pranieruje hlava-nehlava, v podstate ani nič iné nerobí, jeho blogy sú len plné negativizmov. Sťažuje sa na kadekoho že s ním odmieta komunikovať. A on robí čo? Presne to isté.
Svoje otázky, ak ich budem mať, budem p. Padovi pod jeho blogmi klásť naďalej. Či bude alebo nebude odpovedať záleží len na jeho slušnosti a výchove. Vy, "Občan z Oravy," nemusíte p. Padovi robiť arbitra. Vari dokáže premýšľať a konať aj bez Vás.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Občan z Oravy, milý pane,

nepozná nenávisť a zlo. Nepozná pomstu. Je neomylný. A empatívny, zároveň žičlivý a dobrotivý. Vždy, všade a za každých okolností pomáha ľuďom. Je priamy a čestný. Odhaľuje podvodníkov a zlodejov. Len zo skromnosti o sebe nehovorí, že bojuje do krvi za potreby ľudí. A ešte veľa dobrého a pozitívneho by sa dalo o ňom napísať. Tak do neho nezapárajte, mr. M.CH! Dobre?
P.S.: TIETO SVOJE SLOVÁ MYSLÍM VÁŽNE. ( ak by som zase musel navštíviť políciu)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vasu uroven jednoznacne dokumentuje tento prispevok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BLogy a diskusie

Každý má právo napísať "svoj" blog so svojím názorom na danú tému (preto ho aj píše), každý má právo vstúpiť do diskusie k takémuto blogu, má možnosť slobodne sa (chvalabohu) vyjadriť, klásť otázky (ak neporuší kódex slušnosti). Ak niekto vidí veľa nedostatkov, príkoria, klamstva, porušovanie zákonov, je to jeho optika a vyjadrenie aj jeho slobodného názoru. Ak niekto vidí (len) pozitíva, môže sa formou blogu samozrejme rovnako podeliť. Rozdiel vidím v tom, že dobré sa chváli samo, ale na negatíva v našom verejnom živote a správe vecí verejných treba poukazovať a pranierovať ich, lebo len tak môže dôjsť k prípadnej ich náprave. Rozhodne nie ich ututlávaním, zametaním pod koberec, tváriť sa, že sa nič nedeje.
A čo sa týka odpovedí na nastolené otázky, tak zo zákona má štátny orgán povinnosť na ne odpovedať. V internetovej diskusii rozhodne takáto zákonná norma neplatí. Je len vecou každého (ne)diskutujúceho, či odpovie, či považuje takúto formu komunikácie za posun v danej oblasti, téme. Je to jeho výsostné právo, ako zareaguje.
Osobne si veľmi vážim takých ľudí (a medzi nich rozhodne pán Pado patrí), ktorí sa v súčasnej politickej a enviromentálnej klíme neboja otvorene a fundovane poukazovať na všetko to, čo nás (alebo aspoň by nás malo) trápi. Lebo len takto (nezatváraním očí pred skutočnosťou) sa môžeme posúvať vpred, robiť veci lepšími.
A rozhodne tu nejde o robenie "arbitra" niekomu. Myslím, že takto "problém" nestojí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dakujem.

Ak by ste poznali genezu "vztahov" s Monsieurom Chienom, tak by ste pochopili preco na akekolvek prispevky uz nikdy nebudem odpovedat. To nema nic so slusnostou Staci si precitat tak 50 ostatnych prispevkov pod mojimi blogmi, ake metody a prostriedky pouziva (snazi sa cloveka manipulovat striedanim neuveritelnych utokov vystriedanych akoze nevinnymi otazkami) ... a aku frekvenciu reakcii smeruje priamo k mojim blogom (raz som to raral a z ostatnych 20 prispôevkov cca za 10 dni bolo 11 k mojim blogom). Okrem neho este ignorujem 2 ludi. Presiel som uz do stadia, ze obsah tychto prispevkov uz ani necitam. ak niekto pise anonymne, aj ked je moj nazor taky, ze ludia na verejnychg forach by mali byt identifikovatelny, ale pise koretnym spopsobom a mam potrebu k tomu nieco dodat, tak reagujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

máte pravdu...

pravidelne čítam Vaše blogy a tak poznám i komentáre predmetného anonyma. Zrejme nemá žiadnu osobnú skúsenosť z pozorovania prírody. Okrem iného Štrbské Pleso, históriu sporov jeho vlastníkov, ako i súčasnú atmosféru pozná iba z reportáží v televízii. Všetci, ktorí tam chodíme, alebo o tejto neskutočne cennej lokalite niečo vieme, sa Vás samozrejme nebudeme pýtať, prečo nekomunikujete so starostom Štrby, pánom Sýkorom, ktorý už vošiel do našej histórie pradávno a v súčasnosti je zaneprázdnený jednaniami o tuneli popod naše veľhory do Poľska, v záujme riešenia podpory turizmu vo Vysokých Tatrách.
Okrem tej chemicky zelenej farby vody je mi pri prechádzkach smutno pri pohľade na krikľavé farby plastových potrubí, ktoré sú uložené pod chodníkom okolo plesa, pretože viem, že existujú i vo farbách, ktoré by neboli rušivé v prírode. Tiež som po ceste od stanice TEŽ k plesu zažila pretekárske autá, preháńajúce sa od Hotela Kempinski ku skokanským mostíkom a zpäť, samozrejme s "burácajúcim " zvukom motorov. Tých hriechov proti našej krásnej prírode je žiaľ viac a viac i preto, že jej máme stále menej a menej, napriek zvyšujúcim sa počtom úradníkov a "špecialistov" v inštitúciach a napriek teraz veľmi módnym víziam odborných skupín. Som rada, že anonymov podobného typu ignorujete, držím Vám palce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

máte pravdu...

ľudí treba rozdeľovať, nie spájať. Rozdeľovať napríklad na anonymov dobrého typu a anonymov zlého typu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

máte pravdu...

nesprávne som sa vyjadrila...anonym je anonym, nech sa vyjadruje akokoľvek. Ďakujem za upozornenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Anonym

Internetová diskusia umožňuje "luxus" anonymity (ak to admin dovolí). Je na každom z účastníkov diskusného fóra, čo si a prečo si to zvolí. Ten, kto si za svojimi názormi stojí, kto ide so svojou kožou na trh, ide tam (väčšinou) aj so svojou identitou. Rozhodne si však myslím, že dôležitejšie ako táto identita (apropo vieme ju nejako overiť ?) je obsah a korektnosť nášho príspevku, názoru, prezentovaného postoja. O to v diskusii predsa ide, aby sme sa slušnou a prijateľnou konštruktívnou formou posúvali vpred, hľadali riešenia. Rozhodne nie osočovaním, urážaním, či urážaním sa...
Ja tu mám nick Šimi, ešte z čias niekdajšieho môjho zaregistrovania sa. Preto Šimi, lebo pod touto prezývkou ma pozná moje okolie, známi, kamaráti, priatelia. Veľa z nich im totiž moje občianske meno (Miroslav Daniš) nič nepovie. Samozrejme nemám s tým (s ním) problém, a ani oni. Meno (to pravé) je dôležité, je súčasťou našej identity. Ale podstatnejšou časťou našej identity je to, kto sme, čo prezentujeme a aké hodnoty preferujeme a zastávame.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za seba poviem,

že nemám k vášmu názoru pripomienok a rešpektujem ho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak vás to zaujíma,

jeden z 2 ľudí, ktoré pán R. Pado ignoruje, je moja osoba. Ak vás to nezaujíma, tak potom nič. Veľa šťastia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o pravdivosti

slov pána R.Pada.... Som jeden zo zelených štátnych truhlíkov a všetko sedí do bodky. Nehovorí sa mi to ľahko, lebo sa naozaj trasiem o mojich 500€ - ale to už je vec mojej morálnej slabosti.
Každopádne popis situácie je neuveriteľne presný.
Prečo by sa mal niekto dotazovať starostu Sýkoru, čo sa deje? Nechcem ho obhajovať, ale on je predsa človek, čo sa stará výlučne o svoje blaho, poprípade to zaobalí do blaha občanov. Dotazovať sa treba tých, čo sú za "ochranu" prírody platení štátom - štátne organizácie, úrady životného prostredia, ministerstvo.... Aké mali podklady, štúdie, výsledky, čo ich "oficiálne - po odbornej stránke" vedie k ich rozhodnutiam......
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME