Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sú Slováci antisemiti? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlasy o popieraní holocaustu nesilnejú. Silnejú len hlasy po objektívnom spracovaní histórie Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som za, ale opatrne...

Nič proti objektívnemu spracovaniu histórie Slovenska. Ako prvý príspevok navrhujem reláciu "Encyklopédia nespravodlivých". Možno sa ukáže, že aj tu v prepočte na obyvateľa patríme k popredným štátom sveta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a tiež máme najviac ocenení "Spravodlivý" medzi národmi ...

Židov najviac v histórii vraždili anglosasi, nemci, v stredovekom Uhorsku len tam, kde bolo Nemecké osídlenie väčšinové ... Tak s tým masochizmom kamsi choďte ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cest

a slava a najhlbsia poklona "Spravodliym"! Nechcem pausalizovat, ale reci o velkom percente v pomere k poctu obyvatelov mavaju ti, ktori sa o to nezasluzili, pocut to aj od ludacky zameranych castokrat, ba tym sa to cele ospravedlnuje. Ti "spravodlivi"tieto reci nevedu a su vo svojej velkosti skromni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

o aké "reči" ide? Vy ma poznáte? Odkiaľ? Tiež môžem povedať, že ste si pichol heroín, že splietate také nezmysli, ale nepoviem to, lebo ja sa držím merita veci ...

Nemci iniciovali holokaust, my sme boli len prívesok, žiadna samostatná aktivita .... Možno napomáhanie, možno iné, ale to je rola podriadených, je to servilný postoj, nič iné.
To nebola vôľa Slovákov ako celku, však už Československo ako krátko existovalo na to, aby sme si uvedomili svoju identitu. Poznáte vôbec dejiny? Viete vôbec o tom, že po vzniku ČSR boli oblasti, kde žandárske stanic neboli obsadené Maďarmi a Ćeskí učitelia chodili na Slovensko kázať Slovákom, že sú Slováci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem,

preco sa Vas to dotklo? Nikde som Vas osobne neosocil, ani sa k Vam nevyjadroval. Nezmysly sa pisu asi takto. Preco sa vypytujete ci poznam dejiny, dal som Vam dovod na pochybnosti o poznani dejin? Co tu splietate o zandarskych staniciach po vzniku CSR?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samurajská česť mu takéto prirodzenie

nie je to nahodou preklep? co ma samurajske cest a jeho prislusny organ ? :-D
Prosim opravit!

Ale suhlasim s tym ze o nasich dejinach(druhy prispevok v diskusii) sa zatial nehovori dost objektivne a ako prirodzena reakcia je opacny extrem .... Namiesto moralistickeho pohorsovania by sme mali najst objektivny pohlad
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ospravedlňujem sa

tak tento preklep sa naozaj podaril. Vychádzal som z pohľadu Z. Slaninu na tohto zabudnutého diplomata, ktorý uvádza citujem: "Ale Sugihara asi těžko mohl překročit svůj etický kodex samuraje, ke kterému byl jako potomek venkovské samurajské rodiny vychován, a nechat se oslavovat za něco, co v dané situaci chápal jako samozřejmost." - zdroj: http://neviditelnypes.lidovky....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V linku su udaje z viacerych krajin, len tak pre zaujimavost, na porovnanie ...
https://aktualne.atlas.sk/slov...
cisla mozu byt medzicasom vyssie, medzicasom boli oceneni aj dalsi ...
Schindler's list spajam aj s nadhernou hudbou maestra Perlmana ...
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem

a pripájam link na aktuálne štatistiky priamo z webu Jad va-šem - http://www.yadvashem.org/right... + zoznam všetkých Slovákov je tu http://www.yadvashem.org/yv/pd...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takze hovoris, jednou z pricin je, ze ludia su presvedceni, ze zakon neplati rovnako pre kazdeho. Deje sa to najma v biedou ohrozenych regionoch. Ale da sa pomoct, ak sa spravodlivi pochytaju za ruky a vytvoria siete pomoci atd. Prosim o rozvinutie myslienky, ze kto v biedou ohrozenych regionoch stoji nad zakonom, len tak, aby som bol zorientovany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je podstatné,

v konečnom dôsledku,ako sa správajú iní,lebo konanie iných ľudí nemôžeme ovplyvniť,aj tak si urobia všetko tak,ako chcú oni.Môžeme však určiť naše správanie a konanie.Uvediem príklad.Som z rodu Guman,po starej mame,blízky rod rodu Feldman,ten pán nízkeho vzrastu,maliar,ktorý prežil holokaust vďaka tomu,že vedel krásne maľovať...Stará mama sa na neho veľmi podobala.Ale zobrala si muža s nemeckým menom a ja mám štatút nemeckej položidovky.Kedysi bolo prísne zákony,ortodoxní sa nemohli spájať s položidmi,bola to pre nich málo ušľachtilá krv...Ten najväčší paradox svete je skutočnosť,že Hitler sa to naučil od Židov, tomu povýšenectvu rodovému,s nemožnosťou výberu partnerov mimo svoju rodovú rasu.A ny pýchu Židia doplatili.Zversky a neprávom.Ale dejiny nikdy nikto nevráti.Môžeme sa poučiť.
Byť múdrym a disciplinovyným ako Žid,byť fyzicky pôvabným a muzikálnym ako cigán,možno verný ako katolík,možno voľnomyšlienkár ako ateista....Mix ľudí s rešpektom prirodzeného výberu.Toto je budúcnosť sveta,ktorý si práve ničíme.A ja,ako nemecká položidovka,múdra a vzdelaná,keď rodina a štát investovali do môjho vzdelania,s rokmu praxe v biznise....Budem umývať riad rada,že mám vôbec nejakú prácu.Nerobí mi to problém,ale sama seba sa pýtam...Nebolo už toto v dejinách ľudstva ? A všetci sa ľahostajne pozerali,ako ich
nakladajú do vagónov smrti...A všetci sa pozerajú,ako Ingrid umýva riad...Tešia sa ? Ako sa tešili predtým...
Alebo inak...Nezastavíme toho šialeného amerického prezidenta,ktorý sa iba predvádza pred svojím milencom?
Dovolíme svetu,aby sa takto kántril ? A iba sa bezmocne prizeráme,ľahostajne prizeráme.Neschopní zmeniť to!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bez nároku na slávu

Keď som sa dozvedel, že môj starý otec zachránil jednu židovskú rodinu, bol som už dosť dospelý na to, aby som vedel aké riziko tým podstúpil.
Opýtal som sa ho, ako sa na to mohol vtedy odvážiť.
Odpovedal mi:
Vtedy tak konali všetci slušní ľudia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Maďari si poslali

do plynu 600000 svojich židovských spoluobčanov. Okupovali vtedy aj južné Slovensko.Moja otázka: Sú židovské obete z južného Slovenska,okupovaného Maďarskom započitané v tých "madarských" 600000,alebo ako obete vojnového Tisovského Slovenska- v tých slovenských 70000???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo je to vlastne antisemitizmus ?

Vynechajte tu pravdivé definície.
Pravda je pre mňa len na 2 miestach :
- v nadpise jedných pre mňa sprofanovaných komančovských novín a
- u p. Boha.
Fšetko ostatné sú len viac alebo menej blízko oscilujúce tvrdenia okolo pravdy.
Som za slobodu vyjadrovania sa . Úplnú. Nie polovičnú, nie tretinovú, nie obmedzovanú vymyslenými blábolmi napr. politická korektnosť čo je pre mňa priam vrcholom nekorektnosti (politická korektnosť je len novodobá forma cenzúry). Ak mi niekto druhý nehovorí pravdu, tak ... asi len KLAME !!!!
• Ak chceš vedieť kto chce riadiť tvoj život a to ... ešte proti tvojej vôli, jednoducho zisti, kto ti zakazuje kritizovať darebáctva. To je terorista.
Tak k odpovedi na horeuvedenú otázku sa možno domnievať že k takýmto snahám asi patrí aj antisemitizmus. ZAKAZUJE. A čo ? Hovoriť pravdu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nedá sa nič

iné, len súhlasiť.Perfektný názor.A nespochybňujem utrpenie ĽUDÍ v KT.
Okrem toho, môj strýko nebol žid (hádam ani nepoznal žiadneho žida) a skončil svoj život v KT Sachsenhausen.A súhlasím aj s názorom bobrovca vyššie...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME