Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dvojrýchlostná Európa, dvojrýchlostný kraj (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Som rád, pán Mičev,...

...že ste vstúpili do blogerského priestoru a začali písať. Nech sa Vám v tom darí, držím Vám prsty.
Myslím si, že ako kandidát na predsedu BB SK a aj ako vážená a známa osobnosť mali alebo mohli by ste v niektorom vo Vašich ďalších blogoch jasne a jednoznačne verejnosti vysvetliť tie nemilé informácie okolo spojitosti Vás a ŠtB a KSS, zaujať k tomu chlapské a rázne stanovisko a raz a navždy spraviť koniec kadejakým poverám a šuškandám. Verte, bolo by to vo Váš prospech.
+++
Čo sa týka Vášho prvého blogu, v ktorom opisujete priepastné rozdiely medzi severom - centrom a juhom BB kraja, tak mi neostáva nič iné, len dať Vám za pravdu. Výstižne ste pomenovali napr. možnosti juhu BB kraja pestovať hlavne zeleninu pre potreby celého Slovenska. My starší, čo si pamätáme roky pred rokom 1990 dobre vieme, ako juh Slovenska dopestovával papriky, paradajky, kapustu, cibuľu, ale aj melóny pre potreby slovenského trhu a slovenských konzervární. Dnes z tejto dávnej slávy ostal už len drobný fragment, ktorý nájdeme napr. v ponuke predavačov na tržniciach. Je to nesmierna škoda.
+++
Bolo by tiež vhodné, pán Mičev, aby ste sa zapájali do diskusií pod Vašimi článkami. Čitatelia to očakávajú a vedia to oceniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za reakciu. Myslím si, že je najvyšší čas niečo s tým robiť. Máme pripravených niekoľko riešení. Dúfam, že ich budeme môcť realizovať. Uvedomujem si, že moje nálepkovanie je pre niektorých ľudí problém. Na mojej stránke www.stanomicev.sk som zverejnil lustračné osvedčenie, ktoré si môže ktokoľvek pozrieť. Je z roku 2011 a nerobil som si ho teda teraz. Najbližší blog však mám pripravený práve na túto tému. Myslím si však, že aj niektorí politici, kým čosi povedia by si mali rozmyslieť dosah svojich vyhlásení. To je však ich problém nie môj. Ešte raz Vám ďakujem, že ste si prečítali môj blog a dúfam, že ho budete aj naďalej sledovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lustrácia

z roku 2011 môže byť podozrivá, v tom čase zo zoznamov štb zmizli napríklad aj drahoslav machala alebo ján čomaj, ktorí tam dovtedy boli
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som požiadal o lustráciu a môj spis je k dispozícii v archíve UPN. Nezmizol som teda. Kedykoľvek môžete do neho nahliadnuť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no ano...

Dátum registrácie 20.04.2017 11:23
co tak nahle a preco tu? nestaci bejby dennik, organ uv k§§? otazka:
boli ste niekedy clenom k§c? partaje fasistickeho typu, ktora tu stavala pre ludi koncentraky a vesala ich za iny nazor, vratane vlastnych clenov (clementis, slansky...), strielala vlastnych obcanov na hraniciach? ano ci nie?
alebo co ine boli koncentraky ako dachau ci jachymov, ak nie cisty fasizmus? snad len nie komunizmus?
dakujem za odpoved.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výstavba rýchlostnej cesty R2 bola odsúhlasená ešte dňa 26.septembra 2007 uznesením Vlády SR, prvej vlády Roberta Fica č. 804 na výjazdovom zasadnutí v Tisovci okr. Rim.Sobota.
Uznesenie tretej vlády Roberta Fica č. 254 z 24.6.2017 prijaté na výjazdovom zasadnutí Vlády SR v Rimavskej Sobote hovorí v bodoch B.3 až B.6 :
- pokračovať v príprave rýchlostnej cesty R/2 v úsekoch Lovinobaňa - Figa. Spracovať projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie.
DÚFAM, ŽE STE SI TO DOBRE PREČÍTALI - SPRACOVAŤ LEN PROJEKTOVÚ DOKUMENTÁCIU !!!!!!
„V prvom rade, župan Maňka zanechal kraj s dlhmi a nezaplatenými faktúrami vo výške takmer 71 miliónov eur. Veľa z toho, čo robil, bolo v skutočnosti z peňazí z budúcich rozpočtov. Teda z peňazí, ktoré nemal a ktoré musí teraz po ňom splácať Kotleba. Ak by sme nemuseli ročne platiť zhruba 7,5 milióna eur na splátky dlhov po Maňkovi, tak by sa mohlo opraviť ešte oveľa viac,"
Teda čo vlastne celé roky robili Vaši kolegovia zo Smeru? A zamestnanci tej kancelárie budú pestovať paradajky a budovať cesty? Také socialistické riešenie - vytvoríme nové byrokratické miesta a všetko poriešime. na papieri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Mičev, prosím Vás napíšte aspoň jeden rozumný a relevantný dôvod prečo ste v prezidentských voľbách podporili Fica - po Mečiarovi najväčšie zlo ktoré bolo a je na Slovensku pri moci?
Ak dáte aspoň jeden racionálny dôvod, môžem uvažovať o Vašej podpore vo voľbách.
Ďakujem za odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak by bol nahodou niekam tento dedusko zvoleny, si naozaj myslis, ze dostane od fica nejake dotacie ak by podporil kisku? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celkom nerozumiem otazke. A ani sa mi moc nepaci trochu pejorativne oznacenie Miceva za deduska - ono zas tak statry nie je a ani mu vobec nevycitam ze nevyjadril podporu Kiskovi, ale to ze vyjadril podporu Fickovi je neospravedlnitelne. Radsej mal byt ticho a suchat nohami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nerozumiem ako môžete vedieť koho som volil v prezidentských voľbách. Mimochodom s terajším prezidentom som v celku spokojný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako historik a kandidát na verejnu funkciu by ste mal mat aj nejaku pamat. Ja som netvrdil koho ste volil alebo nevolil, to fakt nemozem vediet, ale v prezidentskej kampani ste jasne podporil Fica - da sa to dokazat....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vtedy som to považoval za dobré riešenie. Podporil som aj Vlada Maňka proti Kotlebovi. Vysvetľovať moje stanovisko v tejto veci hádam nemusím. Za prezidenta bol zvolený pán Kiska a ako som povedal som s ním spokojný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"táraniny"

pána Mičeva majú celkom čistý Smer štýl . Tie eurofondy pre Banskobystrický kraj zablokoval z pomsty za volebnú porážku v župných voľbách Smer , lebo na pokyn vlády našiel Inšpektorát bezpečnosti až jednu vraj načierno obsadenú , ale narafičenú pracovnú pozíciu županom a tento fakt bol ihneď oznámený do Bruselu . Kto má z takejto politiky prospech ? Určite to nie sú obyvatelia župy . Pán Mičev len Vy seďte v tom klobúku , lebo už už len Vy a Smer predstavujete špeciálnu politiku pre kraj , z ktorej sa bude kraj dlhšie spamätávať . Tá bieda kraja má svoju genézu a tá trvá veľmi dlho , určite sa ale na nej nepodieľa Kotleba , alebo si naozaj myslíte že budeme všetci žrať Smerácke bludy ? Každý koho zaujíma rozvoj kraja pozná dobre prečo je dnešná situácia taká aká je . Smer je už za zenitom a Vy ste tam nikdy ani neboli , ale ani nie ste treba v dôležitej funkci , to čo Vy ponúkate sa rozprávalo pred 40 rokmi ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som rád, že ste si moje "táraniny" prečítali. S Kotlebom nemáte pravdu. Do značnej mieri zavinil problémy kraja on. Nevie s nikým komunikovať. Ak už hovoríte o tom, že to zavinil Smer, prečo s ním nekomunikujú ani zahraničné ambasády? Ak poviete, že EÚ a USA nebudú, tak prečo s ním nekomunikuje ani ruská ambasáda, alebo iné? Je to babrák a diletant. Načo mu boli kamaráti ochrankári? Viem, že Vás nepresvedčím, ale skúste myslieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď argumentujete

neschopnosťou komunikácie, tak vedzte, že to nie je neschopnosť komunikácie osebe, ale vaše chápanie komunikácie Tým myslím ľavicovo liberálny "étos", ktorý dnes prevláda v politickom, kultúrnom a akademickom svete. Tento "étos" sa vyznačuje scestnosťou v myslení, cítení a hovorení a tiež rozkladom v základoch každej ľudskej činnosti. Vyznačuje sa stratou rozlišovania medzi pravdou a lžou, samozrejmým používaním lži či polopravdy, čo sa prejavuje navonok ako úplne chorý spôsob komunikácie, ktorý vy obhajujete a dávate za vzor, a tých, ktorý tento chorý štýl komunikácie odmietajú, označujete ako neschopných komunikácie. A to všetko len preto, aby ste si vy a vám podobní zachovali kariéru a bezproblémovú existenciu. Koniec bude krutý. To je všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby som chcel bezproblémovú existenciu tak nejdem do politiky, ale v pokoji dožijem v tej funkcii v ktorej som. V organizácii, ktorá funguje, je medzinárodne uznávaná a sú v nej vytvorené podmienky rastu. A komunikácia? S kým súčasný predseda BBSK komunikuje? S poslancami kraja? Nie. S vládou? Nie. S NR SR? Nie. S prezidentom? Nie. So zahraničnými zastupiteľstvami? Ani náhodou. S družobnými krajmi v zahraničí? To už vôbec nie. Je v absolútnej izolácii. A je to vina všetkých, alebo jeho? Môže fungovať kraj za takýchto okolností? Asi ťažko. Je jeho psou povinnosťou komunikovať so všetkými v záujme občanov tohto kraja. Nerobí to, pretože je zahľadený sám do seba a svojej vodcovskej neomylnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže, na úvod,

z toho, čo ste povedali, logicky vyplýva, že vo funkcii v ktorej momentálne ste, máte bezproblémovú existenciu. No, pekné:-) Za ďalšie, nevidím ako racionálne tvrdiť, že k tomu, aby človek mohol dobre spravovať samosprávny kraj, je nevyhnutnou podmienkou dobre komunikovať s prezidentom či NRSR. Samozrejme, že nepotrebuje. Komunikuje s poslancami, ktorí sú konštruktívni a uznesenia a návrhy mu prechádzajú - pozerám tv záznamy z rokovaní BBSK. Tí, ktorí nespolupracujú, tak robia preto, lebo im šliapol na otlak a nedovolil sa naďalej obohacovať. Dobre to viete. A toto nehovorím preto, že by som bol jeho fanúšik, ale preto, aby som ukázal Vašu falošnú argumentáciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"fakty"

o rozvoji zaostalých južných okresov sú také , že Smer za posledných 10 rokov nikdy vážne neuvažoval nad rozvojom poľnohospodárstva , čo je nosný pilier juhu . Ak by tomu tak bolo museli by byť dotácie vyplácané na produkciu a DPH na tieto produkty by to musela tiež podporovať minimálne polovičnou výškou , potom by sa určite viditeľné výsledky dostavili a podpora južných okresov štátom by musela byť najmenej miliarda , nie 50 miliónov , lebo bez takejto politiky štátu , si Vy môžete Vašu kanceláriu strčiť viete kde ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja predsa netvrdím,že štátna politika je dobrá. Dotácie však problematiku poľnohospodárov nevyriešia. A čo sa týka nie kancelárie, ale funkcie zástupcu predsedu BBSK nechajte to na rozhodnutí voličov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"malý detail"

ja tu nenavrhujem nejaké vyššie dotácie , len existujúce vyplácať na iný titul - produkciu , nie rozlohy prenajatej pôdy , čo sa zneužíva len na špekulácie a aj preto poľnohospodári pokrývajú len 40 % potreby potravín . Úžitok by bol viditeľný aj okrem inej štátnej pomoci - DPH a tzv akčné programy ...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 3 105
 2. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 3 029
 3. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 942
 4. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 1 287
 5. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 1 264
 6. Stanislav Martinčko: 30 ročné šliapanie po odkaze novembra ´89! 1 237
 7. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 1 197
 8. Juraj Paškuliak: Fajčiari v obchodoch 966
 9. Filip Švaňa: Chceli sme zmeniť Slovensko. Sme len na polceste 952
 10. Dana Árvayová (Dvořáková): Ešte ste nespadli v zime do Popradského plesa? Tak poďte s nami 928

Rebríčky článkov


 1. Helena Michlíková: 30. Výročie Nežnej revolúcie
 2. Radovan Medovič: Doštrngané
 3. Martin Krištoff: „Vyrobené v Nemecku“: Tesla otvára európsku centrálu v Berlíne
 4. Milan Lacúch: Zásadný text nie len o posmrtnom smerovaní človeka
 5. Denis Jacko: Dážď
 6. Patrik Mackových: Za socializmu sme si mohli kúpiť menej ako dnes. Čísla hovoria jasne
 7. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 8. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 9. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 10. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 3. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 4. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 5. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 6. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 9. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Tradičné spojenia
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. František Mikloško: Ak sme prežili komunizmus, prežijeme čokoľvek

Už ste čítali?